Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

I cóż, że promocja? A koszty? A warunki? Którą z nich wybrać?

Zbliża się koniec czerwca, a wraz z nim koniec kilku ciekawych promocji rachunków bankowych. Rozpiętość bonusów jest dosyć szeroka, wynosi od 150 zł do nawet 1 100 zł. Jak to jednak z promocjami bywa, nie jest łatwo o te najwyższe bonusy, a i oczekiwania na nie do krótkich nie należy.

Uprzedzam – długi wpis, zachęcam najpierw do zerknięcia do tabeli z listą opisanych promocji.

Poniżej znajdziesz zestawienie subiektywnie wybranych promocji wraz z ich plusami i minusami. Tak, by każdy mógł wybrać jaka może być dla niego nie tylko najlepsza promocja bankowa, ale przede wszystkim rachunek. Dla ułatwienia ułożone są alfabetycznie według banków. na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim:

W jakiej formie wypłacana jest premia (gotówka jednorazowo, gotówka jako moneyback czy bon).

Jakie warunki są do spełnienia i czy my jesteśmy ich w stanie dotrzymać?

Jaki jest koszt obsługi rachunku? By nie okazało się, że rachunek będzie kosztował więcej niż otrzymany bonus. W zestawieniu uwzględnione są tylko najważniejsze opłaty, więc jeśli ktoś często korzysta z innych usług na rachunku powinien zerknąć w tabelę opłat danego banku.

Lista najlepszych promocji

Bank Millenium – Zyskaj 360 zł (bonus do 360 zł) lub Zgarnij premię z Bankiem Millenium (bonus  do 460 zł).

BGŻ BNP Paribas –  Konto z Money Back (bonus do 300 zł) lub Atrakcyjne konto (bonus do 300 zł).

Credit Agricole – Polacy wybierają Credit Agricole (bonus 200 zł) + do 500 zł w programie poleceń.

ING Bank Śląski – 100 zł za otwarcie konta (bonus 100 zł) + do 1 000 zł w programie poleceń.

Inteligo – Sport za zero w Inteligo (bonus 150 zł).

eKonto – Zyskuj z eKontem (bonus do 600 zł + 2 lata bez zmiany opłat) lub Zgarnij premię z eKontem (bonus do 800 zł + 2 lata bez zmiany opłat).

Nest Konto – (bonus do 325 zł, w tym za polecenia).

Bank Millenium i Konto 360

Do wyboru mamy 2 konta: Konto 360 Student dostępne dla osób w wieku 18-26 lat i Konto 360 od 18 roku życia. Otwierając jeden z tych rachunków i aktywnie z niego korzystając można zyskać do 360 zł w gotówce albo 360 zł i dodatkowo 100 zł, wszystko w gotówce na konto. Co należy zrobić?

Pierwsze i najważniejsze – premia 360 zł, to moneyback. Bank zwróci nam 2% od kwoty wydanej kartą debetową i 5% Blikiem. Maksymalnie za jeden miesiąc 60 zł, przy czym kwota ta jest podzielona na pół: 30 zł od karty debetowej i 30 zł od płatności Blikiem. Aby zyskać maksimum 60 zł musimy korzystać z obu opcji. Dodatkowo, premia będzie wypłacona pod warunkiem, że konto zostanie zasilone kwotą nie niższą niż 1 000 zł (warunek ten nie dotyczy Konta 360 Student), zostanie zaksięgowana jedna płatność kartą debetową / Blikiem oraz przynajmniej jeden raz zalogujemy się do bankowości mobilnej.

W promocji z bonusem 360 zł moneyback + 100 zł jednorazowej premii do spełnienia są 2 czynności. Te same zawierają się też w warunkach przy promocji poprzedniej. Są to: zasilenie konta kwotą minimum 1000 zł i dokonanie przynajmniej jednej płatności kartą lub Blikiem. Oczywistym więc powinien być wybór promocji.

Koszty obsługi rachunku bankowego. Jeśli rachunek zasilimy kwotą minimum 1 000 zł i zapłacimy kartą debetową lub Blikiem, to za darmo będzie konto, karta debetowa i wypłaty z bankomatów w kraju. W przypadku Konto 360 Student wystarczy 1 płatność kartą lub Blikiem. Już bez warunków bezpłatne są też wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku, zlecenia stałe i przelewy internetowe oraz cashback (wypłata gotówki w kasie sklepu).

Plusy promocji. 1. Premia jest w gotówce, więc pieniądze wydać możemy dowolnie. 2. Część opłat jest za darmo, a przy części wystarczy spełnić nieskomplikowane warunki, by nie płacić prowizji.

Minusy promocji. 1. Premia, a przynajmniej jej większość zależy od nas samych i nie ma pewności jej wypłaty. Musimy spełnić bowiem dodatkowe warunki, aby została ona wypłacona. 2. Zwolnienie z opłat za konto, kartę i wypłaty z bankomatów wymaga od nas spełniania warunków – zasilania konta i płacenia kartą lub Blikiem.

Więcej o promocjach:
Zyskaj 360 zł ⇒ trwa do 30 czerwca 2017 ⇒
Zgarnij premię z Bankiem Millenium
 ⇒ trwa do 28 czerwca 2017 ⇒

BGŻ BNP Paribas i Konto Optymalne

To konto w ofercie banku pojawiło się kilka tygodni temu i od tego czasu jest mocno promowane. Obecnie polecić mogę 2 promocje z nim związane. Jedna jest to promocja samego banku, w której przygarnąć można 300 zł w gotówce, w drugiej dodatkowo 100 zł do wydania w sklepie Rossmann.

W obydwu promocjach część warunków jest taka sama. Bonus 300 zł dotyczy moneyback, czyli częściowego zwrotu od płatności dokonanych przez nas kartą debetową. Bank zwróci 2% od transakcji, przy czym nie od każdej płatności (zerknij do załącznika regulaminu promocji, strona 3). Moneyback będzie wypłacany przez 12 miesięcy, przy czym miesięcznie maksymalnie 25 zł, co rocznie daje 300 zł.

W promocji, w której dodatkowo otrzymamy bon 100 zł do Rossmanna w sierpniu należy zasilić konto kwotą minimum 1000 zł i zapłacić kartą debetową na kwotę minimum 300 zł.

Koszt obsługi rachunku bankowego. Zarówno konto jak i karta debetowa są bezwarunkowo za darmo. Podobnie przelew internetowy i wypłata z bankomatu banku oraz sieci Planet Cash. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju, to dodatkowy koszt 5 zł za każdą operację. Za granicą bez prowizji wypłacić można w bankomatach sieci BNP Paribas i Global Alliance. Kosztuje natomiast i to niemało wpłata i wypłata gotówki w kasie banku – po 10 zł. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na koszt zlecenia stałego. Jego realizacja jest i owszem bez prowizji, ale za ustanowienie i modyfikację zapłacimy aż po 25 zł. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie gdy zlecamy płatności, których kwota raz na jakiś czas, np. co roku się zmienia.

Plusy promocji. 1. Większa część bonusu (360 zł) jest w gotówce, którą można wydać na swój dowolny cel. 2. Za darmo i bez żadnych warunków jest konto, karta debetowa, przelew internetowy i wypłata z niektórych bankomatów. Zlecenie stałe jak się okazuje tanie wcale nie jest, ale można zamiast niego ustawić sobie przelewy z przyszłymi datami.

Minusy promocji. 1. W promocji z wyższą nagrodą część bonusu jest dostępna w postaci bonu do zrealizowania w konkretnej sieci sklepów. To ogranicza swobodę. 2. Konto Optymalne nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób korzystających z opcji wpłaty i wypłaty gotówki w kasie i wypłacających w różnych bankomatach. 10 zł za wpłatę i wypłatę gotówki to dużo.

Więcej o promocjach:
Atrakcyjne Konto (bonus 300 zł + bon na 100 zł) trwa do 10 lipca 2017 ⇒
Konto z Money Back (bonus do 300 zł)
 trwa do 31 sierpnia 2017 ⇒

Credit Agricole i 4 konta do wyboru

Tu, aby skorzystać z promocji trzeba posiadać konto w innym banku. Premia 200 zł jest wypłacana za przeniesienie konta z innego banku do Credit Agricole. O samą procedurę przenoszenia konta nie musimy się martwić, bank zrobi to za nas, wystarczy dać mu pełnomocnictwo do tego. Gorszą informacją jest fakt, że jednym z warunków jest zasilanie konta kwotą minimum 3 000 zł przez okres przynajmniej 3 miesięcy. Przy czym ten sam bank ma również drugą, podobną promocję z kwotą zasilenia  1 500 zł, ale jednocześnie niższą premią – 100 zł.

Dodatkowo uczestnicy promocji mogą polecać konta innym osobom. Bank za jedno skuteczne polecenie zapłaci 50 zł netto. Polecać można dowolnej liczbie osób, ale prowizję otrzymamy za maksymalnie 10 skutecznych poleceń. Dla wyjaśnienia – skuteczne polecenie oznacza spełnienie wymaganych przez bank warunków, a nie tylko samo polecenie konta banku innej osobie przez przekazanie mu kodu polecenia.

Koszt obsługi rachunków bankowych. Do wyboru są 4 rachunki: 1Konto (dla osób w wieku 18-26 lat, potem przekształca się w Konto PROSTOoszczędzające Plus), Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające Plus i Konto PROSTOoszczędzające Premium. Najtańsze jest oczywiście 1Konto, ale ze względu na ograniczenia wiekowe nie każdy może z niego skorzystać. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się więc Konto PROSTOoszczędzające Plus, które można mieć za darmo jeśli konto zasilone zostanie na kwotę minimum 1 500 zł (do 30 roku życia 1 000 zł). Karta jest za darmo obsługiwana przy spełnieniu warunku darmowości konta oraz dokonania kartą płatności na co najmniej 500 zł. Już bez spełniania warunków nie zapłacimy za przelewy internetowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku.

Plusy promocji. 1. Bonus wypłacany jest w gotówce, mamy więc dowolność w wydawaniu pieniędzy. 2. Spośród 4 rachunków można wybrać takie, którego obsługa będzie niewiele kosztować (Konto PROSTOoszczędzające Plus). 3. Przy wykorzystaniu naszego uroku osobistego 😉 może znajdziemy kogoś, kto skorzysta z naszego polecenia i otworzy konto w Credit Agricole. Dla nas to dodatkowy zarobek.

Minusy promocji. 1. Musimy zrezygnować z naszego innego konta w innym banku. 2. Wymagana wysoka kwota zasilania rachunku. W porównaniu do innych promocji 3 000 zł to dużo.

Więcej o promocjach:

Polacy wybierają Credit Agricole (bonus 200 zł)  trwa do 30 czerwca 2017 ⇒

ING Bank Śląski i 2 konta do wyboru

Kolejna promocja, w której mamy do wyboru 2 rachunki osobiste: Konto z Lwem Direct albo Konto z Lwem Komfort. Oprócz konta osobistego musimy otworzyć też konto oszczędnościowe (to konto można już posiadać przystępując do promocji). Z tej promocji można skorzystać do końca lipca br.

100 zł w gotówce na konto bank wypłaci jeśli do 31 października 2017 roku zapłacimy kartą debetową lub Blikiem na kwotę minimum 1 000 zł, przy czym transakcje te muszą zostać rozliczone na koncie do 5 listopada br.

Dodatkowo po otwarciu konta (konto należy posiadać przynajmniej 30 dni) można polecać konta tego banku innym osobom. Za każde skuteczne polecenie bank zapłaci nam po 100 zł (osoba, która konto otworzy otrzyma 50 zł), ale nie więcej niż za 10 skutecznych poleceń.

Koszt obsługi rachunków bankowych. Wybór jest prosty. Kto obsługuje swoje konto głównie przez Internet, wybrać powinien Konto z Lwem Direct.  Jest ono bezpłatnie prowadzone bez warunków, a karta debetowa jest za darmo już przy transakcjach na kwotę 300 zł (dla posiadaczy w wieku do 26 lat wystarczy 200 zł). Bez opłat są też na tym rachunku przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i Planet Cash (z pozostały 1 w miesiącu jest bezpłatna), zlecenia stałe, polecenia zapłaty i wypłata gotówki w kasie sklepu (cashback). Dla osób, które mają potrzebę wpłat i wypłat gotówki bezpośrednio w banku lepsze będzie Konto Komfort. Tu wprawdzie płaci się za konto 12 zł, ale za to wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku są za darmo (na Koncie Direct – obydwie usługi po 9 zł).

Plusy promocji. 1. Bonus jest w gotówce, więc nie ma ograniczeń co do wydania pieniędzy. 2. Dodatkowo polecając konto można zarobić po 100 zł za polecenie konta. 3. Nie ma narzuconego konta. Do wyboru są dwa, jedno bardziej sprawdzi się dla klienta internetowego, drugie dla stacjonarnego. 4. Warunek promocji, kwota transakcji 1 000 zł wydaje się dość wysoka, ale na wydanie tylu pieniędzy mamy czas do końca października.

Minusy promocji. 1. Trudno będzie zarobić 1000 zł za polecanie kont. Po pierwsze niełatwo znaleźć osoby, które chcą otwierać konta z polecenia, a po drugie zarówno osoba, która poleci konto jak i osoba, która konto z tego polecenia otworzy muszą spełnić dodatkowe warunki, aby premia została wypłacona. 2. Przy niespełnionych warunkach darmowości konta i karty debetowej bank naliczy wysokie prowizje – za kartę 7 zł, a za konto Komfort 12 zł. To niemało.

Więcej o promocji:

100 zł za otwarcie konta (bonus 100 zł) + do 1 000 zł za polecenia ważna do 31 lipca ⇒

Inteligo i Inteligo

Być może nie każdy wie, więc napiszę – konto Inteligo obsługuje PKO Bank Polski. Kto zdecyduje się na otwarcie konta w tek akcji promocyjnej zyskać może 150 zł. Nagroda zostanie wydana w postaci 3 bonów, każdy po 50 zł do wykorzystania w sieci sklepów sportowych (również w sklepie internetowym) Intersport. Warunki jedne z prostszych do spełnienia: wyrazić zgody marketingowe, a po otwarciu przynajmniej 1 raz zapłacić kartą debetową. Co ważne, nie wystarczy spełnić warunki, należy zgłosić chęć udziału w promocji.

Koszt obsługi rachunku. Konto Inteligo jest prowadzone za darmo. Karta debetowa też nic nie kosztuje jeśli zapłacimy nią przynajmniej na kwotę 100 zł. Darmowe są też wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK, przelewy internetowe, zlecenia stałe oraz wpłaty i wypłaty w kasie PKO Banku Polskiego.

Plusy promocji. 1. Konto nie wymagające wielkich wysiłków, by było darmowe.

Minusy promocji. 1. Bonus wydawany w postaci bonu do realizacji w konkretnym sklepie, co ogranicza swobodę wydania tych pieniędzy.

Szczegóły promocji

Sport za zero złotych (bonus 150 zł) ważna do 30 czerwca 2017 ⇒

mBank i eKonto w dwóch wersjach

To trzecie konto osobiste, do którego proponuję dwie promocje. W jednej zyskać można do 600 zł, w drugiej przygarnąć dodatkowo 200 zł.

600 zł, to moneyback. Bank zwracać będzie 4% od płatności kartą debetową wydaną do konta, kartą kredytową jeśli rachunkiem do jej spłaty jest rachunek otwarty w tej promocji i Blikiem przez 6 kolejnych miesięcy. Miesięcznie może to być maksymalnie 100 zł, łącznie w ciągu pół roku 600 złotych. Jedne 100 zł wpłynie nam na konto, a drugie 100 zł otrzymamy w postaci bonu do zrealizowania na fly.pl.

Podobnie jak w przypadku Banku Millenium moneyback wypłacany będzie pod warunkiem, że zasilimy konto kwotą nie niższą niż 1 000 zł (jednorazowo) w miesiącu, zapłacimy kartą i/lub Blikiem na co najmniej 250 zł i przynajmniej raz zalogujemy się do aplikacji mobilnej. Pozostałe bonusy (2 razy po 100 zł) wymagają 5 transakcji, którymi mogą być płatności kartą debetową albo przelewy. Tak więc kto ma ochotę na 800 zł spełnić wszystkie wymienione warunki, czyli: zasilenie konta, logowania do aplikacji mobilnej, płatności na 250 zł oraz 5 płatności kartą lub przelewem. Przy czym wśród tych ostatnich może znaleźć się 5 płatności kartą debetową, wtedy jednocześnie spełnimy obydwa warunki.

Koszty obsługi rachunków. Wersja Standard eKonta jest bezwarunkowo darmowa, podobnie przelewy internetowe, zlecenia stałe i cashback. Za kartę nie zapłacimy po dokonaniu chociaż 5 transakcji bezgotówkowych. Wypłaty z bankomatów (mBanku, BZ WBK, Euronet i Planet Cash) są bez prowizji jeśli wypłacana kwota to minimum 100 zł, za wypłatę niższej kwoty zapłacimy 1,30 zł, a z pozostałych bankomatów krajowych bez względu na kwotę 7 zł. Kosztuje, i to niemało wpłata i wypłata gotówki w placówce – każda po 9 zł. Wersja Plus eKonta wymaga już spełniania warunków darmowości i konta i karty debetowej. Za konto nie zapłacimy jeśli na konto wpłynie co najmniej 1000 zł, a za kartę debetową jeśli dokonamy przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Za darmo i bez warunków są natomiast przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów za granicą (w kraju jeśli wypłata to minimum 100 zł), zlecenia stałe oraz wpłaty i wypłaty gotówki w kasie.

Plusy promocji. 1. Większość bonusu jest w gotówce, dzięki czemu można je wydać na dowolny cel. 2. Gwarancja niezmienności części opłat aż prze 2 lata. Nie należy zbytnio się martwić, gdy bank zmieni opłaty.

Minusy promocji. 1. Premia moneyback oznacza rozłożenie wypłaty premii w dłuższym okresie czasu. Poza tym otrzymanie tej części premii wymaga od nas spełnienia dodatkowych warunków i wypłacana jest przez z góry określony czas. 2. Część bonusu wykorzystać można tylko w jednym miejscu, co ogranicza swobodę w wydawaniu pieniędzy.

Szczegóły promocji

Zyskuj z eKontem (bonus do 600 zł + niezmienność opłat przez 24 m-ce) ważna do 31 lipca 2017 ⇒

Zgarnij premię z eKontem (bonus do 800 zł + niezmienność opłat przez 24 m-ce) ważna do 31 lipca 2017 ⇒

Nest Bank i jego Nest Konto

Maksymalna premia w tej promocji wynosi 325 zł. Przy czym w gotówce łatwe do przygarnięcia jest 75 zł, a pozostałe 250 zł zyskać można za polecanie Nest Konta innym osobom.

Warunki do spełnienia? Jedne z łatwiejszych. Wystarczy po otwarciu konta zalogować się do bankowości internetowej i zapłacić kartą na minimum 150 zł. Mamy na to 60 dni, ale im szybciej tym lepiej. Promocja jest limitowana, bonus otrzyma pierwsze 800 osób, które spełnią warunki.

Koszt obsługi rachunku. To jedno z najchętniej przeze mnie proponowanych rachunków osobistych. Nic nie kosztuje konto, karta debetowa, przelewy internetowe, wpłata i wypłata gotówki w kasie, zlecenie stałe, polecenie zapłaty i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Plusy promocji. 1. Cała premia wypłacana jest w gotówce. To najlepsza opcja bonusu, bo daje swobodę w korzystaniu z pieniędzy. 2. Konto praktycznie darmowe. Można je mieć, nic na nim nie robić i nic za nie nie płacić.

Minusy promocji. 1. Większość premii to wynagrodzenie za polecania konta. Premia niełatwa do zyskania. 2. Promocja limitowana.

Szczegóły promocji

Nest Konto z bonusem (bonus 75 zł w gotówce + do 250 zł za polecanie) ważna do 30 czerwca 2017 ⇒

oprac. własne

Na tym dziś zakończę. Wybór należy do Ciebie. Jeśli znasz inne, równie ciekawe propozycje, podziel się nimi w komentarzu 🙂

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *