poniedziałek, 24 czerwcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Na co zwracać uwagę wybierając konto osobiste?

Konto osobiste ROR jest najczęściej wybieranym rachunkiem bankowym. Posiada je 79% dorosłych Polaków. 6% jest współwłaścicielem takiego konta, pozostali nie posiadają go wcale. Co ciekawe, aż 78% osób ma dostęp do bankowości elektronicznej i tylko 5% właścicieli takich kont z tej opcji nie korzysta. Dla Połowy Polaków priorytetem przy zakładaniu rachunków było brak jakichkolwiek opłat. Ważne jest, by przy wyborze konta osobistego brać jednak pod uwagę indywidualne preferencje oraz własne możliwości.

Konto za darmo

Większość Polaków przy wyborze konta w banku kierowała się brakiem opłat za jego otwarcie oraz prowadzenie. Ważne jest również bezpłatne dokonywanie przelewów – okazuje się, że aż 70% z nas realizuje opłaty za media właśnie bezgotówkowo. Indywidualne konto w banku powinno również umożliwiać bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów.

Należy zwracać uwagę na warunki, jakie dyktuje bank. Może okazać się, że darmowe konto tak naprawdę kosztuje. Bank może pobrać prowizję za jego uruchomienie, może naliczać też opłaty za zrealizowane transakcje. Ograniczeniem może być obowiązkowa realizacja transakcji zakupowych kartą przypisaną do rachunku albo konieczność wpływów na konto o określonej wartości.

Bankowość internetowa

Większość banków, które w swojej ofercie posiadają indywidualne konto, udostępnia swoim klientom internetową platformę. Co ciekawe, dzisiaj drogą online można wykonać nie tylko przelewy, ale również zarządzać swoimi środkami. Internetowy panel pozwala na planowanie wydatków, zakładanie lokat, otwieranie dodatkowych rachunków albo zaciąganie kredytów. Przez internet można również kontaktować się z konsultantami banku.

Właśnie dzięki temu na terenie Polski funkcjonuje coraz mniej oddziałów banków. Takie placówki powoli stają się zbędne, bo wszelkie sprawy związane z prowadzeniem rachunku można załatwiać z wygodnej pozycji, siedząc w fotelu.

Dodatkowe bonusy

Banki oferują swoim klientom coraz więcej. Lepsza obsługa klienta, łatwy dostęp do innych produktów banków to tylko niektóre z nich. Większość Polaków zwraca dzisiaj uwagę również na dodatkowe korzyści finansowe.

Czy wiecie, że niektóre banki oferują zwrot części środków, jakie wydają posiadacze kont za pośrednictwem przypisanej do rachunku karty? Inne nagradzają lojalnych klientów za polecenie instytucji swoim znajomym. Jeszcze inne wręczają elektroniczne gadżety, na przykład tablety.

Pamiętajmy jednak, że indywidualne konto jest sprawą prywatną. Rachunek i przypisane mu opcje powinny w pełni spełniać potrzeby klienta. Według Narodowego Banku Polskiego większość Polaków posiada tylko jedno konto bankowe. Warto więc, by było ono idealne. I chociaż najczęściej zakładamy konto w tym banku, w którym posiadamy już jakiś produkt, to z całą pewnością przed podjęciem ostatecznej decyzji należy poznać propozycje również innych instytucji. Same banki publikują w tym celu miesięczne rankingi, które ułatwią wybór konta „szytego na miarę”.

artykuł sponsorowany

3 Comments

  • Karolina

    Ja wybieram zawsze bank, gdzie konto itd. jest za 0 zł Wiadomo, że nic nie trwa wiecznie, więc kiedy nadchodzą zmiany i opłaty, zmieniam także bank 🙂

  • Weri_ma

    Ja tez ;)) dla mnie konto za które nic nie płacę to podstawa 😉 na dwa lata mam gwarancję darmowości w Orange Finanse

  • No i właśnie tak powinno być, że konto prowadzone jest za 0 zł, a jakiekolwiek inny opłaty nawet nie wchodzą w grę. Banko powinien być dla nas, a nie my dla banku… Niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *