sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Najlepsze konta oszczędnościowe w lipcu 2017 – subiektywna opinia.

Czy znajdziemy najlepsze konta oszczędnościowe? Nie ma to pytanie dobrej odpowiedzi. Jest wprawdzie kilka takich rachunków, których oprocentowanie jest porównywalne do lokat jednak tak jak lokaty z co lepszym oprocentowaniem są najczęściej krótkoterminowe, tak konta oszczędnościowe wyżej oprocentowane są tylko przez określony czas. W tym zestawieniu najdłuższym okresem jest rok.

[pod tekstem zestawienie kont oszczędnościowych w tabeli]

Konta oszczędnościowe – moje propozycje.

.1. Konto Oszczędnościowe – Orange Finanse.

.2. Konto Oszczędnościowe – T-Mobile Usługi Bankowe.

.3. db Konto Oszczędnościowe Plus – Deutsche Bank.

.4. Konto Oszczędnościowe Profit – Bank Millenium.

.5. Ekstra Zysk – Eurobank.

.6. Dla beneficjentów 500 plus – Alior Bank.

Konta oszczędnościowe 

.1. Jak zwykle reklama pokazuje tylko to, co pokazać chce. 3,5% na koncie oszczędnościowym? Proszę bardzo. Ten, kto w reklamie przeczyta też tekst napisany mniejszą czcionką dowie się, że wspomniane 3,5% jest dla kwoty do 10 000 zł i tylko przez 6 miesięcy, i tylko po warunkiem, że w ciągu miesiąca zapłacimy kartą debetową na kwotę łączną co najmniej 300 zł oraz mamy wyrażone zgody marketingowe. Poza tym możemy otworzyć tylko jedno takie konto i tylko w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku osobistego. Niemniej jednak, jest to jedno z najwyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Znajdziemy je w ofercie Orange Finanse. Otwierane jest ono do Konta Osobistego.

.2. T-Mobile Usługi Bankowe w czerwcu wprowadził ofertę promocyjną konta oszczędnościowego, z której mogą skorzystać nowi i obecni klienci banku.

Nowy klient (od 1 kwietnia do 18 czerwca 2017r. nie mógł posiadać ROR-u) ma lepszy start. Przez pierwsze 92 dni (~ 3 m-ce) oprocentowanie wyniesie 3%, przy czym najpierw należy założyć ROR, a dopiero później rachunek oszczędnościowy. Po tym czasie oprocentowanie spadnie do 2%, ale uwaga – zostanie ono naliczone jeżeli w poprzednim miesiącu wpłynie na konto osobiste wynagrodzenie lub stypendium, lub renta albo emerytura.

Obecnych klientów banku, którzy posiadają już rachunek osobisty (ROR) obowiązuje tylko druga opcja, czyli 2% pod warunkiem odnotowania wpływu na konto.

Obydwie opcje oprocentowania – 3% i 2% – obowiązują dla środków do 50 tys. zł. Rachunkami osobistymi, o których tu mowa są Konto Freemium albo Konto Premium. Spośród obydwu kont polecam Freemium, jest tańsze w obsłudze. Brak opłat za konto i przelewy internetowe. Darmowe są też 3 wypłaty z dowolnego bankomatu w kraju i za granicą, karta zaś jeśli zapłacimy nią na co najmniej 200 zł w miesiącu (transakcje muszą być rozliczone na koncie). Poza tym co miesiąc (przez pół roku) można zyskać do 15zł bonusowej premii za płatności kartą. Dla oszczędnych nie będzie dobrą informacja, że aby otrzymać zwrot należy posiadać aktywny produkt kredytowy. Może to być np. karta kredytowa albo limit w koncie.

.3. Kolejna oferta, to propozycja Deutsche Banku. db Konto Oszczędnościowe Plus oprocentowane jest 2,55% dla salda środków do 100.000zł. Jeśli saldo konta jest wyższe niż te 100tys. zł, to całość środków jest oprocentowana 1,05%. Takie samo oprocentowanie jest po okresie 4 miesięcy bez względu na kwotę na koncie. Obecnie to konto oferowane jest w pakiecie do oprocentowanego konta osobistego db NET Premium darmowego do końca tego roku. Oprócz konta oszczędnościowego dostępna jest lokata na 3% na okres 12 miesięcy (do 100.000zł).

.4. Kolejna propozycja pochodzi z oferty Banku Millenium. Konto Oszczędnościowe Profit, to konto z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% naliczanym przez pierwsze 92 dni. Obowiązuje dla nowych środków do kwoty 100.000zł. Powyżej tej kwoty naliczane jest 1,7% odsetek.

Aby skorzystać z oferty konta oszczędnościowego trzeba posiadać lub otworzyć konto osobiste, np. Konto 360, które jest darmowe (karta również) jeśli wpłynie na nie minimum 1.000zł i przynajmniej jeden raz zapłacimy kartą debetową.

.5. Ostatnia moja propozycja, to rachunek Ekstra Zysk Eurobanku. Tu obowiązuje dzienna kapitalizacja odsetek. Oprocentowanie uzależnione jest od takich czynników, jak: kwot, status klienta (nowy czy obecny) oraz z zasilaniem konta (wpływ dochodu czy brak wpływu).

Najkorzystniej ma klient nowy, a takim jest osoba, która w ciągu ostatniego roku nie posiadała ROR-u w tym banku, a która otworzy taki ROR i w ciągu 30 dni od jego otwarcia rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Do 30.000zł przez okres 3 miesięcy będzie ją obowiązywać oprocentowanie 2,5%, a nadwyżka ponad 30.000zł – 2%. Po 3 miesiącach oprocentowanie wyniesie 1,4% dla wszystkich środków pod warunkiem wpływu dochodu na ROR lub 0,65% jeśli wpływu nie będzie.

Do wyboru mamy 3 konta osobiste: Active, Prestige i Na co dzień. Pierwsze 2 z nich mogą być za darmo – konto i karta po spełnieniu warunków.

> Konto Active – wpływ dochodu min. 1.500zł lub średnie saldo 15.000zł oraz płatności kartą na co najmniej 400zł.

> Konto Prestige – wpływ dochodu min. 4.000zł lub średnie saldo 50.000zł oraz płatności kartą na co najmniej 500zł.

Przy ostatnim rachunku Konto na co dzień pobierana jest opłata w wysokości 7zł (po ukończeniu 65 lat 5zł), karta jest bez opłat, podobnie wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju oraz przelewy internetowe i w placówce. Nie obowiązuje tu natomiast program Rodzina i Przyjaciele – 5% zwrotu od wydatków kartą na rozrywkę, sport i rekreację.

Jeśli szukasz dobrego, najlepiej darmowego ROR-u, sprawdź 5 najciekawszych propozycji. >>


Konto oszczędnościowe dla Beneficjentów 500 +

Alior Bank posiada w swojej ofercie konto oszczędnościowe dla osób, które poprzez bankowość elektroniczną Alior Banku złożyli wniosek o 500 plus lub też na ich konto osobiste w tym banku wpłynął przelew tego świadczenia. Promocyjne oprocentowanie 2,5% obowiązuje dla środków do kwoty 6 000 zł przez rok od daty otwarcia rachunku oszczędnościowego. Można otworzyć jedno konto promocyjne.

Tabela. Konta oszczędnościowe.

Konto Oszczędnościowe
Orange Finanse
Dla nowych klientów.
3,5% do 10.000zł przez 6 m-cy pod warunkiem płatności kartą min. 300zł miesięcznie. Oferta dostępna przez 60 dni od dnia otwarcia Konta Osobistego.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 5zł.
Konto Oszczędnościowe
T-Mobile Usługi Bankowe
Dla nowych i obecnych klientów.
Nowy klient – 3% przez 92 dni do 50.000zł, po tym okresie 2% do 50.000zł pod warunkiem wpływu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 5zł.
db Konto Oszczędnościowe Plus
Deutsche Bank
Dla nowych klientów lub nowych środków.
2,55% przez 4 m-ce dla środków do 100.000zł.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 10zł.
Konto Oszczędnościowe Profit
Bank Millenium
Dla nowych środków.
2,5% przez 92 dni dla środków do 100.000zł.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 7,50zł.
Ekstra Zysk
Eurobank
Dla nowych klientów.
2,5% przez 3 m-ce dla środków do 30.000zł.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 5zł (w ramach Eurobanku) i 7zł poza bank.
Rachunek Oszczędnościowy
Alior Bank
Dla Beneficjentów 500+
2,5% do 6.000zł przez 12 m-cy.
Pierwszy przelew internetowy w m-cu 0zł, kolejne po 5zł (w ramach Alior Banku) i 10zł poza bank.

 

To są moje propozycje najlepszych rachunków oszczędnościowych. Dorzucisz coś jeszcze?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *