wtorek, 25 czerwcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Najlepsze rachunki bankowe w marcu 2017r.

Najciekawsze propozycje rachunków bankowych dostępne w tym miesiącu (marzec 2017r.). Oprócz najlepszej trójki (nie zapłacisz za konto ani za kartę, nawet jak nie korzystasz z konta) postawiłam na 4 konta bankowe, które obecnie powiązane są z akcjami promocyjnymi. W zamian za spełnienie określonych warunków można zyskać premię od 120 zł do 360 zł.W jednej z proponowanych promocji znana jest wysokość premii, która klient otrzyma za założenie konta i płacenie kartą debetową i Blikiem. W pozostałych trzech znana jest maksymalna kwota, jaką bank może wypłacić. A to, ile tak naprawdę klient otrzyma, zależy od tego ile wyda kartą debetową (lub Blikiem).Premia wypłacana jest bowiem na zasadzie moneyback, czyli częściowego zwrotu za płatności dokonane kartą debetową (lub Blikiem). Dorzucam też konto, które do odwołania oferuje różne korzyści w zamian za zasilanie konta i płacenie kartą debetową.

Zmieniam nieco formułę rankingu najlepszych (moim zdaniem) osobistych rachunków bankowych. Do tej pory ranking miał formułę tabeli. Ponieważ jednak pojawił się nowy blok tematyczny Rachunki bankowe, w którym sukcesywnie opisuję każdy rachunek z osobna uznałam, że taka forma lepiej się sprawdzi. Jeśli Jesteś innego zdania będę wdzięczna za wszelkie sugestie w komentarzu.

Ranking składa się z 2 kategorii:

1.Top Darmowe rachunki bankowe – rachunki bez opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej bez konieczności spełniania ku temu dodatkowych warunków.

2.Promocje rachunków bankowych – akcje promocyjne, w których wypłacane są premie.

3.Inne rachunki bankowe warte polecenia.

TOP 3 DARMOWE BEZWARUNKOWO RACHUNKI BANKOWE

Moja mocna trójka. Nie trzeba ani wpłacać na konto, ani płacić kartą, żeby mieć za darmo prowadzone konto bankowe i obsługę karty debetowej. Ni trzeba robić nic, a bank i tak nie naliczy tych opłat.

Idea Bank

Konto Idealne. To konto bankowe, z którego mogą być zadowoleni zarówno klienci, którzy obsługują konto głównie przez internet, jak i Ci, którzy mają potrzebę wpłaty lub wypłaty gotówki w kasie banku. Za darmo bowiem, oprócz konta i karty debetowej na Koncie Idealnym są przelewy internetowe (też do ZUS i US), wypłata gotówki we wszystkich bankomatach w kraju oraz wpłata i wypłata gotówki w kasie banku.

Darmowe są też po 2 pierwsze w miesiącu: przelew natychmiastowy i przelew europejski.

Do Konta Idealnego bank proponuje konta oszczędnościowe, na których w zależności od spełnionych warunków można zyskać do 2,80% odsetek.

Dobra rada dla osób, które nie były jeszcze klientami Idea Banku. Bank ten oferuje jedne z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku bankowym, jednak są one dostępne tylko dla nowych klientów. To lokata Happy i Happy Plus.

[więcej o Koncie Idealnym …] ⇒

NestBank Nest Konto. Bez opłat za konto i kartę debetową? Za co jeszcze? Nest Konto, to również darmowe przelewy internetowe (do US i ZUS również), polecenie zapłaty i zlecenie stałe, a także wpłata i wypłata gotówki w kasie banku. To też darmowe wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w kraju.

Dla osób zakładających Nest Konto bank przygotował ofertę lokaty powitalnej (Nest Lokata Witaj) z oprocentowaniem 4%. Warunkiem jest założenie lokaty w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Dla osób, które preferują długoterminowe oszczędzanie jest oferta konta oszczędnościowego (Konto Nest Oszczędności), na którym w zamian za regularne oszczędzanie bank wypłaca premię.

[więcej o Nest Konto …] ⇒

Konto osobiste. Oprócz bezwarunkowo darmowego konta i  karty debetowej za darmo klient ma również wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych, przelewy internetowe (w tym do ZUS i US) oraz zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Produkty finansowe, w tym konto osobiste w Orange Finanse obsługiwane jest przez mBank.

Do konta dedykowane jest konto oszczędnościowe, które, jeśli zapłacimy kartą debetową minimum 300 zł, przez 6 miesięcy od otwarcia jest promocyjnie oprocentowane – 3,50% do kwoty 10 000 zł.

 

[więcej o Koncie osobistym w Orange Finanse …] ⇒
RACHUNKI BANKOWE Z PREMIĄ

Oprócz pewniaków myślę, że warto zastanowić się nad jednym z poniższych rachunków. Wprawdzie nie wszystkie bym poleciła, jeśli nie byłyby w promocji (mBank mi ostatnio podpadł wprowadzeniem prowizji za wypłaty z bankomatów kwoty niższej niż 100 zł). Polecam je ze względu na możliwość zyskania premii. Po otrzymaniu całej możliwej do zyskania premii (po zakończeniu promocji) konto można zamknąć i skorzystać z innej promocji konta bankowego. Te na bieżąco opisuję na bankowo.info.

 

Strona główna Banku Millennium

Konto 3600. Wystarczy zasilić konto tysiącem złotych i raz zapłacić kartą debetową by mieć za darmo konto, kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Bez żadnych warunków za darmo są natomiast przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty oraz wpłaty i wypłaty w kasie banku.

Dla posiadaczy tego konta Bank Millenium przygotował ciekawą ofertę nie tylko dla oszczędności (lokata mobilna 2,75% przez 3 m-ce i konto oszczędnościowe Profit 2,50% przez 92 dni). Klientowi, który będzie korzystał z limitu w koncie osobistych do 7 dni w miesiącu (mogą to być dowolne dni) bank nie naliczy odsetek. Poza tym jeżeli umowa o limit w koncie zostanie zawarta w ciągu 90 dni od dnia otwarcia konta osobistego nie zostanie naliczona prowizja za przyznanie limitu.

[więcej o Koncie 3600 …] ⇒

Promocja do rachunku. Do 30 czerwca można otworzyć konto i skorzystać z moneyback za płatności kartą i Blikiem, łącznie do 360 złotych przez pół roku. Bank zwróci 5% od płatności Blikiem i 2% od płatności kartą debetową.

[więcej o promocji Banku Millenium…] ⇒

 

Konto z Lwem Direct. Prowadzenie konta Direct jest bezpłatne bez żadnych dodatkowych warunków. Karta debetowa jest bezpłatna po dokonaniu nią transakcji na kwotę co najmniej 300 złotych w okresie rozliczeniowym (posiadacze konta w wieku 18-26 lat – 200 zł). [W ING obowiązuje okres rozliczeniowy, który trwa od 29 dnia danego m-ca do 28 dnia m-ca następnego]. Za darmo można wypłacić gotówkę w bankomacie ING i sieci Planet Cash oraz w ramach usługi cash back. Wypłata w kasie banku natomiast kosztuje aż 9 zł, tak samo jak wpłata w kasie.

[więcej o Koncie 3600 …] ⇒

Promocja do rachunku. Premia do 120 zł za otwarcie konta. Bank wypłaci premię 100 zł jeśli do końca czerwca za zakupy klient zapłaci kartą debetową lub Blikiem na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł. Dodatkowe 20 zł jeśli co najmniej 3 z tych transakcji będą dokonane za pośrednictwem Blika. Promocja trwa do 14 kwietnia 2017r. .

[więcej o promocji ING Banku Śląskiego…] ⇒

 

mBank

eKonto Standard. Konto prowadzone za darmo bez żadnych warunków. Karta debetowa obsługiwana jest za darmo po dokonaniu nią przynajmniej 5 płatności bezgotówkowych. Ostatnimi czasy mBank opłatę za wypłatę gotówki z części bankomatów uzależnił od wysokości wypłacanej kwoty. Za darmo wypłacić można z bankomatów mBanku, BZ WBK, sieci Euronet i Planet Cash pod warunkiem, że będzie to wypłata powyżej 100 zł. Za wypłatę mniejszej kwoty bank naliczy prowizję 1,30 zł.

Za darmo natomiast bank oferuje do konta zlecenie stałe i przelew internetowy, również do ZUS i US. Nalicza natomiast prowizję za wpłatę i wypłatę w kasie banku (po 9 zł), a także za wypłaty z bankomatów nie wymienionych powyżej, 7 zł za jedną wypłatę. Konto to więc nie będzie odpowiednie dla tych, którzy preferują obsługę stacjonarną.

[więcej o eKonto Standard…] ⇒

Promocja do rachunku. Premia do 300 zł moneyback + 3% oprocentowania na koncie. 2% zwrotu za płatności kartą debetowa i Blikiem przez 6 kolejnych miesięcy od otwarcia konta. Miesięczny zwrot do 50 zł. Dodatkowo konto jest oprocentowane 3% dla średniego salda do 3 000 zł. Promocja trwa do 19 kwietnia 2017 roku.

[więcej o promocji mBanku …] ⇒

iKonto. W przypadku tego konta, aby mieć za darmo i konto, i kartę debetową należy spełnić warunki. Nie są one nie niemożliwe do spełnienia. Bank wymaga wpływu minimum 1 000 zł (warunek darmowego konta) i płatności kartą debetową na kwotę co najmniej 300 zł (warunek darmowej karty). Warunków tych nie muszą spełniać osoby, które nie ukończyły 26 roku życia, oni mają konto i kartę debetową za darmo bezwarunkowo.

Bez warunków dla wszystkich posiadaczy za darmo są natomiast wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą (tylko to konto z rankingu ma bezwarunkowe wypłaty w bankomacie za granicą). Za darmo posiadacz konta również wpłaci i wypłaci gotówkę w kasie banku oraz dokona przelewu przez internet i aplikację mobilną. Nie zapłaci też za polecenie zapłaty i internetowe zlecenie stałe.

iKonto, to internetowa odmiana Konta Praktycznego (pod taką nazwą/taryfą widnieje w tabeli opłat).

[więcej o iKonto …] ⇒

Promocja do rachunku. Premia do 200 zł moneyback. Bank przez 5 miesięcy zwraca 3% za płatności kartą debetową, do 40 zł miesięcznie.

 

[więcej o promocji BGŻ BNP Paribas …] ⇒

RACHUNEK BANKOWY PEŁEN KORZYŚCI

Znalezione obrazy dla zapytania getin bank logo

Konto Getin Up. To jedno z pierwszych rachunków bankowych, które założyłam korzystając z promocji. Przez pół roku otrzymywałam bonus 50 zł w zamian za płatności kartą debetową. Promocji tej już dawno nie ma, ale konto nadal jest atrakcyjne. Klient nie płaci za prowadzenie konta. Nie zapłaci też za kartę debetową, jeśli zapłaci nią (wykona transakcje bezgotówkowe) na kwotę minimum 300 zł. Nie zapłaci też za wpłatę i wypłatę gotówki w kraju oraz za zlecenie stałe i polecenie zapłaty, a także za przelew internetowy.

Z rachunkiem powiązany jest program Pakiet Korzyści. W zamian za spełnienie 3 nieskomplikowanych warunków (wpływ na konto minimum 1 000 zł + transakcje kartą debetową na minimum 300 zł + zgody marketingowe) bank oferuje oprócz darmowego konta i karty debetowej również m.in.: darmowe wszystkie bankomaty w kraju, zwrot 2% za opłacenie rachunków domowych z konta, wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, niższe o 2% raty kredytów.

Oprócz tego Getin Bank proponuje jedne z wyżej oprocentowanych: konto oszczędnościowe Na dobry początek (do 2,20% przez 4 m-ce) i lokatę mobilną (3% przez 2 m-ce).

[więcej o Getin UP …] ⇒

 

oprac.własne

Polecisz inny rachunek, za który nie zapłacisz ani za jego prowadzenie ani za obsługę karty debetowe?

* * * * * * * *  * * * * * * * * * *
4 Comments

  • Kto jest właścicielem Nest Banku, co to za bank? Nie mogę znaleźć o nim informacji. Korzystam tlyko z bankowości internetowej ale lubię gdy jest oddział lub punkt gdzie mogę się zgłosić w razie kłopotów.

  • Najlepsza analiza rynku rachunków bankowych na jaką miałem okazję ostatnio trafić, dziękuję 🙂 Obecnie niestety ciężko o konto osobiste, które byłoby całkowicie zwolnione z podstawowych opłat, takich jak m.in. ponoszenie kosztów użytkowania karty debetowej. Oferta Nest Banku faktycznie pozytywnie wyróżnia się po tym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *