Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Wypłacasz mniej niż 100zł z bankomatu? w mBanku zapłacisz prowizję.

mBank z dniem 1 lutego wprowadza zmiany w taryfie opłat, w części dotyczącej kart debetowych. Bank wprowadza prowizję za wypłaty z bankomatów krajowych od niektórych wypłat i upraszcza naliczanie prowizji od wypłat gotówki z bankomatów, od których obecnie jest pobierana prowizja.

1,30 zł za wypłatę z bankomatu

Osobom, które wypłacają z bankomatów więcej niż 100zł nic się nie zmieni. Tam gdzie dotychczas nie była pobierana prowizja za wypłatę gotówki, nie będzie pobierana nadal.

Prowizja zostaje wprowadzona dla wypłat niższych niż 100zł (dla kont eKonto m i eKonto dla młodych niższych niż 50zł). Wynosić będzie 1,30zł za jedną wypłatę

Te same warunki obowiązywać będą osoby, które korzystają z usługi Wypłaty ze wszystkich bankomatów, która dostępna jest dla posiadaczy kont, na których nie wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo.Usługa ta kosztuje 5zł miesięcznie i póki co pozostaje bez zmian.

 

Minimalna kwota bezpłatnych wypłat nie dotyczy klientów, którzy korzystają z kart do poniższych kont:

eKonto m (konto dla klientów w wieku 13-20 lat).

eKonto izzy.

eMAX i eMAX plus.

mKonto Aquarius Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 10 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł).

eKonto z Usługą Pakiet Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 12 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł).

Płatne bankomaty – zmiana

Osobom, które są posiadaczami rachunków, na których darmowe są wypłaty tylko z wybranych bankomatów (mBanku, sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK), a nie korzystają z opcji Wypłaty ze wszystkich bankomatów, mBank upraszcza opłaty.

Za wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych bank pobiera prowizję 3% min 5zł ale nie więcej niż 9zł. Od 1 lutego prowizja będzie jedna, niezmienna – 7zł.

Wypłaty gotówki w bankomacie za granicą kosztują obecnie 3% ale nie mniej niż 9zł, Po zmianie będzie to 10zł.

 
Jak wypłacić za darmo?

Dla wypłat płatnych bank proponuje 2 alternatywy:

BLIK, czyli płatność mobilną. Wypłaty z bankomatów Blikiem są zawsze za darmo. Nie we wszystkich bankomatach jest jednak możliwość wypłaty Blikiem. Bankomaty, w których można Blikiem wypłacić [KLIK].

Cash back, czyli wypłata gotówki przy okazji płacenia za zakupy kartą. Również bezpłatnie. Tu jednak są ograniczenia kwotowe. Nawet jeśli klient ma ustawiona na karcie większe limity wypłat, cash backiem nie wypłaci więcej niż 500zł jeśli wypłaca kartą Mastercard i nie więcej niż 300zł jeśli kartą Visa. Podobnie jak Blik w niewielu miejscach jest dostępna, m.in.: w Carrefour, Żabce, Media Markt, Ruchu i na wybranych stacjach Orlen. 

Nie kwota transakcji a ilość transakcji będzie się liczyć Click To Tweet

Bank ujednolica warunek zwalniający z opłaty miesięcznej za kartę debetową. Obecnie przy części rachunków, aby klient nie płacił za kartę debetową musi wykonać płatności tą kartą na określoną kwotę: 100zł, 200zł lub 300zł. Po zmianie będzie jeden warunek dla wszystkich – 5 transakcji. Nie ma znaczenia kwota, na jaką one zostaną dokonane.

Przy okazji zmieni się coś jeszcze. Do końca tego roku transakcje kartą, które zwalniają z opłaty wystarczy że są w danym miesiącu kalendarzowym rozliczone przez bank. Od nowego roku transakcje mają być dokonane w danym miesiącu kalendarzowym i nie mogą być anulowane.

Dla zbierających punkty Payback stała opłata

Ta opłata już się pojawiła. Posiadacze kart debetowych wydawanych do części kont osobistych mają możliwość zbierania punktów Payback. Ci klienci płaca za kartę debetową stałą opłatę 2zł. Nie ma możliwości zniesienia tej opłaty.

Szczegółowy wykaz zmian [KLIK]

* * * * * * * * * * * * * * *

One Comment

  • Alicja

    Czas zmienić bank… Do spłacenia pozostaje debet w koncie i nie ma co dalej czekać. Ewentualnie tylko na ranking ror-ów, który będzie w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *