sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

5 propozycji darmowego limitu w koncie osobistym.

Limit w koncie, kredyt odnawialny, …. . Nazywany różnie, ale dotyczy tego samego produktu bankowego – dodatkowych środków udostępnionych przez bank w ramach posiadanego konta bankowego. Te udostępnione środki, to kredyt jak każdy inny. Różnica jednak jest. Podstawowa taka, że klient korzysta z dowolnej kwoty (w ramach przyznanego mu limitu) i tylko od tej kwoty płaci odsetki. Poza tym ten kredyt spłaca się sam – każde zasilenie konta pomniejsza wykorzystaną kwotę i jednocześnie zwiększa kwotę do ponownego wykorzystania. Co za tym idzie zmniejszają się odsetki, bo są naliczane od mniejszej kwoty. Jest jeszcze jedna charakterystyczna różnica. Przyjęło się, że klient raz podpisuje umowę, a ona po roku ona się automatycznie odnawia. Chyba, że przed odnowieniem klient zdecyduje inaczej i wypowie umowę.

Klient nie uniknie jednak opłat. W przypadku limitu w koncie zapłaci on za przyznanie limitu, za podwyższenie kwoty i po roku za odnowienie na kolejny okres. Podobnie jak przy każdym produkcie bankowym, tak i przy limicie odnawialnym występują różnorakie promocje. Bywa, że klient zostaje zwolniony z opłaty za jego przyznanie albo zwolniony z płacenie odsetek. Takie warunki prezentują poniższe promocje znalezione wśród ofert banków. A czasem, to nie są promocje, ale standardowe oferty banków.

 

1. Brak opłaty za przyznanie limitu i 45 dni bez odsetek

Na początek promocja Banku Millenium. Jeżeli umowa o limit w koncie zostanie podpisana do 31 sierpnia 2017 roku, przez 45 dni od udostępnienia środków nie będzie naliczane oprocentowanie.

Limit w koncie w Banku Millenium wyróżnia się na tle innych limitów odnawialnych tym, że jeśli klient korzysta z limitu nie więcej niż przez 7 dni w miesiącu nie płaci odsetek. Przy czym mogą to być dowolne dni w miesiącu, nie muszą być kolejno po sobie następujące.

Minimalna kwota limitu jaką bank przyznaje, to 500 złotych.

Prowizje za limit poza promocjami od 1 kwietnia br. wynoszą 2,49% minimum 69 zł za przyznanie limitu (od przyznanej kwoty), za podwyższenie kwoty limitu (od kwoty podwyższenia). Także za odnowienie limitu (od kwoty limitu).

W Banku Millenium trwają też 2 inne promocje powiązane z limitem w koncie. Pierwsza do 31 stycznia 2018 roku skierowana do nowych klientów, którzy zdecydują się na limit w koncie w ciągu 90 dni od założenia konta. Nie zostanie od nich pobrana prowizja za uruchomienie limitu.

Druga promocja dotyczy konta osobistego (Konto 3600 lub Konto 3600 Student), w której  można zyskać 360 zł. [więcej o promocji …]. W opcji dla studenta konto jest bezwarunkowo darmowe, a karta debetowa, gdy przynajmniej jeden raz zostaną nią opłacone zakupy. Przy standardowej wersji Konta 3600 aby konto i karta debetowa były darmowe należy zasilić konto kwotą minimum 1 000 zł w miesiącu i dokonać 1 płatności kartą. [opis Konta 3600 …]

Można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Otworzyć konto osobiste i zyskać 360 zł, a przy okazji skorzystać z bezpłatnie przyznanego limitu kredytowego i przez półtora miesiąca korzystać z niego bez płacenia odsetek.

 

2. 30 dni bez odsetek i brak prowizji za udzielenie

Z 2 edycji akcji promocyjnej mBanku Kredyt odnawialny – 30 dni z oprocentowaniem nominalnym 0%, bez prowizji za udzielenie można skorzystać do 31 maja 2017 roku.

Bonusy w tej promocji:

1. Nie zostanie pobrana prowizja za udzielenie limitu w koncie. Minimalna prowizja wynosi obecnie 69 zł.

2. Przez 30 dni licząc od dnia uruchomienia kredytu odnawialnego nie zostanie naliczone oprocentowanie nominalne. Po tym czasie oprocentowanie wynosić będzie 9,99%.

Bank stawia jednak warunek. Nie można wypowiedzieć umowy kredytu przed upływem 12 miesięcy od uruchomienia limitu. Jeżeli klient się na to zdecyduje, bank w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia złożenia wypowiedzenia pobierze prowizję za uruchomienie kredytu w wysokości:

2,99% od całkowitej udzielonej kwoty kredytu, ale nie mniej niż 69 zł dla kont: eKonto m, eKonto, eKonto z taryfą standard, eKonto z taryfą plus, eKonto z darmowymi bankomatami, eKonto mobilne plus, eKonto dla młodych, eKonto mobilne, mKonto Multi lub 

2,59% od całkowitej udzielonej kwoty kredytu róznież nie mniej niż 69 zł dla kont: mKonto Aquarius, mKonto Aquarius Intensive.

Jeżeli klient zawnioskuje o kwotę kredytu do 50 000 zł, umowę może zaakceptować online po zalogowaniu się na swoje konto w mBanku.

Z promocji tej nie może skorzystać osoba, która w w dniu składania wniosku posiada w mBanku kredyt odnawialny w jakimkolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub posiadała takowy w ostatnich 12 miesiącach. W takim przypadku zostanie pobrana prowizja za przyznanie kredytu odnawialnego. Poza tym w ciągu 30 dni od dnia uruchomienia kredytu klient nie powinien zmieniać rachunku, w ramach którego został udzielony kredyt odnawialny, na inny rachunek. Jeśli to zrobi, zostaną mu naliczone odsetki.

W mBanku, podobnie jak w Banku Millenium trwa promocja konta osobistego (do 19 kwietnia 2017r.). W niej można zyskać do 300 zł w ramach moneyback i oprocentowanie konta 3% [więcej o promocji …]

 

3. Limit w koncie bez prowizji za udzielenie

Bez zabezpieczenia można otrzymać sześciokrotność dochodów netto, do 50 000 zł w ING Banku Śląskim. Wniosek o limit można założyć przez Internet i w Oddziale. Bank za udzielenie limitu zadłużenia nie pobiera prowizji. Pobiera za odnowienie limitu zadłużenia – 1,50% min. 68 zł dla Konta Premium i 1,80% min. 68 zł dla pozostałych rachunków – od wysokości przyznanej kwoty. Prowizja w takiej samej wysokości jest pobierana przy podwyższaniu kwoty limitu, tu prowizja naliczana jest od kwoty podwyższenia.

 

4. Bez prowizji za udzielenie limitu przez Internet

Kolejna oferta limitu odnawialnego nie jest promocją, ale stała oferta w Banku Zachodnim WBKJeśli o limit w koncie klient wystąpi online po zalogowaniu się na swoje konto nie zapłaci za udzielenie limitu kredytowego w koncie. Podobnie rzecz ma się ze zwiększeniem kwoty limitu – online jest za darmo. Inaczej rzecz ma się, gdy kredyt odnawialny udzielany i podwyższany jest w Oddziale banku. Tu za udzielenie kredytu pobierana jest prowizja 1% od przyznanej kwoty i 1,50% przy podwyższeniu kwoty (od kwoty podwyższenia). W obydwu przypadkach minimalna prowizja wynosi 50 zł.

Niezależnie, we wszystkich przypadkach pobierana jest prowizja za odnowienie kredytu – 1%, ale nie mniej niż 50 złotych.

Minimalna kwota limitu kredytowego w BZ WBK, to 1 000 zł, maksymalna nie może być wyższa niż 120 000 zł z zastrzeżeniem, że nie może ona przekraczać sześciokrotności dochodu netto.

 

5. Polacy wybierają Credit Agricole i … przenoszą tam wszystko 😉

Na koniec promocja Credit Agricole. Bank ostatnimi czasy zachęca do korzystania z jego produktów na promocyjnych warunkach pod warunkiem, że klient przeniesie te produkty z innego banku. Tak jest z kontem osobistym, gdzie bonus wynosi 200 lub 100 zł w gotówce na konto i tak jest też z kartą kredytową i limitem kredytowym w koncie.

Jeśli klient przeniesie limit do konta z innego banku (konta nie musi przenosić, ale musi mieć konto w Credit Agricole lub je otworzyć), to oprócz tego, że przeniesienie nic go nie będzie kosztować, to będzie mieć też oprocentowanie niższe o 3% (standardowe to 10%) i przy korzystaniu z limitu nie dłużej niż przez 7 dni w miesiącu nie zapłaci odsetek. Ostatni bonus jest stosowany też w Banku Millenium.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

1 Comment

  • Jacek

    ODRADZAM BANK MILLENNIUM !!!!!! Wlasnie znienacka walneli mnie oplata 1250 pln za posiadanie limitu w koncie (oddzielnie oprocentowanego na 10%) bez pytania o nic … !!!!!!!! Przenosze sie do PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *