sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Konta bankowe – promocje w październiku 2016r. Osobiste i firmowe.

Zbieram dziś do jednego worka konta bankowe, w których można zyskać premię bądź inne profity. Promowane są nie tylko konta dla osób fizycznych, ale też dla prowadzących działalność gospodarczą. Wśród promocji kont osobistych jest taka, w której bank zapłaci za przeniesienie do niego konta z innego banku. Jest też promocja, w której premię musimy sami sobie wypracować płacą kartą debetową lub Blikiem. Promocja jednego rachunku natomiast nie oferuje gotówki, ale bonus – jeden w postaci doładowania konta w pewnej aplikacji, a druki darmowy wydruk w drukarce samoobsługowej na terenie 20 uczelni. Promocje konta firmowych oferują premie za wykonywanie określonych czynności na koncie, np. dokonanie z rachunku przelewu do ZUS lub US.

 

W zestawieniu znajdziesz:

Konta bankowe z premią w znanej wysokości.

Konta bankowe z premią wypracowaną .

Konta bankowe z nagrodami.

Konta bankowe firmowe z premią.

Konta bankowe z premią

Tych jest najwięcej. Banki dodatkową premią zachęcają nowych klientów do otwarcia u nich konta. Zawsze jednak, do czego zawsze namawiam, warto sprawdzić czy promocja jest dla nas opłacalna. Czy koszty obsługi rachunku bankowego nie przewyższą oferowanej premii, chyba, że zależy nam na koncie, a premia jest „przy okazji”. Pół biedy, gdy premia jest jednorazowa, w znanej nam z góry wysokości, wypłacana za spełnienie wskazanego przez bank warunku lub warunków. Gorzej, gdy premię musimy sobie wypracować, gdy np. otrzymujemy zwrot za zakupy, za które płatności dokonaliśmy kartą debetową, a ostatnio coraz częściej, również Blikiem. Nie wiemy wtedy ile zarobimy.

Konta bankowe z premią w znanej wysokości

Konto Direct w ING Banku Śląskim

100zł. To premia, jaką otrzymamy za dokonanie transakcji kartą debetową na co najmniej 1.000zł.

Z promocji skorzystają osoby, które do 30.11.2016r. otworzą konto osobiste (Direct lub Komfort) wraz z kartą debetową i kontem oszczędnościowym (o ile wcześniej go nie posiadały). Osoby te nie mogły w okresie od 1 kwietnia 2015r. do 31 sierpnia 2016r. posiadać żadnego konta z Lwem. Mogły za to mieć konto oszczędnościowe. O promocji pisałam na początku października [KLIK]

Przeniesienie konta do Credit Agricole

Również 100zł. W tej promocji bank zapłaci nam za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole. Bank wszystko za nas załatwi, wystarczy udzielić mu ku temu pełnomocnictwa.

Premia zostanie wypłacona pod warunkiem, że: konto otworzymy z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej i telefonicznej, udzielimy pełnomocnictwa dla Credit Agricole na przeniesienie naszego rachunku, zapewnimy przez 3 kolejne m-ce wpływ jednorazowy min. 1.500zł i wyrazimy zgody marketingowe. Promocja dostępna jest tylko w placówkach banku. 

Ta promocja skończy się 31 października br., ale już następnego dnia rozpocznie się jej II edycja.

1Konto w Credit Agricole

Bank Credit Agricole zachęca premią też młodszą klientelę. Za 1Konto (dla osób do 27 roku życia) bank zapłaci do 250zł premii. W tym przypadku jednak premia nie będzie jednorazowa, ale wypłacana przez kilka miesięcy. Pierwsze 50zł klient otrzyma po wpłynięciu na konto pierwszego wpływu w wysokości co najmniej 500zł. Przez 10 miesięcy bank będzie wypłacała po 20zł w każdym miesiącu pod 2 warunkami: zapewnienia wpływu 500zł i wykonania za pomocą aplikacji mobilnej 3 przelewów na łączną kwotę min. 10zł. 

Konto na co dzień w Eurobanku

Promocja związana z niedawno wprowadzonym do oferty Eurobanku rachunkiem bankowym Konto na co dzień. Można w niej zyskać do 500zł – do 210zł w premiach miesięcznych za płatności kartą kredytową i kartą debetową i do 290zł w premiach jednorazowych, np. za zalogowanie się do aplikacji mobilnej, skorzystanie z oferty limitu kredytowego w koncie czy za założenie lokaty. W promocji tej wskazane jest oprócz konta, skorzystanie z karty kredytowej. Klient posiadający kartę kredytową i z niej korzystający może liczyć na wyższą premię niż klient jej nie posiadający.

Darmowe konto w Eurobanku przez 12 m-cy

Eurobank promuje też 2 inne swoje konta: Active i Prestige. Korzystając z tej promocji po pierwsze można mieć darmowe konto i kartę debetową przez rok. To daje oszczędność 166,80zł w przypadku konta Active i 310,80zł w przypadku konta Prestige. Premia pieniężna w tej promocji powiązana jest z ofertą Virgin Mobile. Za doładowanie konta w Virgin na kwotę co najmniej 19zł w miesiącu, otrzymamy na konto 20zł. Premia może być wypłacana przez 12 kolejnych m-cy, łacznie zyskać więc można 240zł premii.
Konta bankowe z premią wypracowaną

eKonto w mBanku

mBank od długiego już czasu w podobny sposób promuje swoje konta zmieniając albo nazwę promocji albo częściowo modyfikując jej warunki [przykład jednej z poprzednich promocji]. Tym razem bank przewidział jedną premię. Premię, którą sami musimy sobie wypracować. Bonusem natomiast będą odsetki (3%) od środków na koncie. W tej promocji można zyskać maksymalnie 300zł premii (odsetki to osobny bonus). A ile zyskamy, to zależy od nas, od tego, na jaką kwotę dokonamy zakupów, za które zapłacimy kartą debetową albo Blikiem. Miesięcznie można otrzymać na konto do 50zł, przez 6 miesięcy do 300zł. Bonus dodatkowy, odsetki – naliczane są od średniego salda mieszczącego się w zakresie kwot od 0zł do 3.000zł. 

Konto bankowe z nagrodami

Zdarzają się promocje rachunków bankowych, w których nie jest oferowana gotówka. Tak jest z kontem w BGŻ BNP Paribas i jego iKontem. W zamian za otwarcie konta klient może za darmo wydrukować 300 stron w samoobsługowych drukarkach lub skorzystać z samoobsługowej wypożyczalni samochodów zlokalizowanych na terenie Krakowa. W tej drugiej opcji dodatkowo należy płacić kartą debetową (200zł miesięcznie), a zyskać można 80zł na jazdę samochodem. 
Konta bankowe firmowe z premią

Polecam 3 promocje: mBanku, Idea Banku i Alior Banku. O wszystkich o nich wspomniałam w zestawieniu miesięcznym najlepszych kont firmowych.

mBiznes konto w mBanku

To nie pierwsza promocja tego banku z premią 600zł. Osoba prowadząca działalność przez 12 miesięcy otrzymywać będzie po 50zł pod warunkiem, że za dany miesiąc z otwartego w promocji konta wykona płatność do ZUS na co najmniej 250zł i wykona przynajmniej jedną płatność bezgotówkową kartą debetową. Warunki proste i nieskomplikowane.

Firma To Ja w Idea Bank

Bank konto to promuje już od dawna, jednak co jakiś czas obniża wysokość premii [KLIK]. Obecnie jest to 600zł. Tu premia wypłacana jest w zależności od tego, jaką aktywność przedsiębiorca wykonuje na swoim koncie. Może to być np. 30zł za przelew do ZUS i US, albo za utrzymywanie w odpowiedniej wysokości średniego salda na koncie (od 10zł do 40zł). Ta promocja jest nie tylko dla nowych ale i obecnych klientów.

iKonto Biznes w Alior Banku

W tej promocji, podobnie jak w promocji Idea Banku, Alior Bank wypłaca premię za wykonywane na koncie aktywności. W tym przypadku wysokość premii jest sporo wyższa (1.500zł). Przy porównywaniu tych dwóch ofert, co również sugerowałam w rankingu rachunków firmowych na październik, uwagę skupiłabym nie tylko na wysokości premii, ale również na koszty prowadzenia rachunków. Te porównałam w rankingu [KLIK].

Czy brakuje w zestawieniu ciekawej promocji rachunku bankowego z premią albo innym bonusem?
1 Comment

  • Maciej

    A ja sam korzystał z konta Inteligo od ponad 10 lat i jestem bardzo zadowolony. Mam też mBank, ale praktycznie nie korzystam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *