poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Darmowa karta kredytowa – 4 propozycje.

Posiadanie karty kredytowej opłaca się pod warunkiem, że będziemy ją użytkować rozsądnie. Jak to robić? Stosować 2 najważniejsze zasady. Po pierwsze karta kredytowa powinna nam służyć do zapłaty za zakupy, NIE do wypłaty gotówki z bankomatu. Płacąc kartą kredytową za zakupy możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego. Wypłacając gotówkę z bankomatu bank od razu nalicza odsetki i będzie je naliczał do momentu spłaty. Po drugie korzystamy ze wspomnianego okresu bezodsetkowego i spłacamy CAŁE zadłużenie w terminie. Nie zapłacimy odsetek.

Karta kredytowa, jak każdy produkt bankowy kosztuje. Tylko jedna z poniższych kart kredytowych jest bezwarunkowo darmowa, karta Citibanku. Pozostałe mogą być darmowe jeśli będziemy z nich korzystać. Banki zwolnią z opłaty za kartę kredytową jeśli klient wykonana nią transakcje albo na określoną kwotę, albo określoną ich ilość.

Korzystając mądrze z karty kredytowej można pożyczać pieniądze nic za to nie płacąc. Poniżej zestawienie najlepszych według mojej oceny kart kredytowych. Znalazły się tu tylko te, które jeśli nie są bezwarunkowo darmowe, to oferują możliwość zniesienia opłaty.

 

Karta kredytowa DARMOWA bezwarunkowo 

citibank karta kredytowa simplicity

Citi SimplicityZa obsługę tej karty bank nie pobiera prowizji nawet jeśli z niej nie korzystamy. Aby móc wnioskować o kartę kredytową w Citibanku trzeba wykazać się dochodem netto w kwocie minimum 1 200 złotych, mieć ukończone 21 lat i być zatrudnionym w obecnej firmie co najmniej od 3 miesięcy (osoba prowadząca działalność – ukończone 21 lat i prowadzenie firmy od 2 lat). Do karty Simplicity przypisana jest za darmo usługa Citi Alerts, dzięki której otrzymamy SMS-em powiadomienie o wykonanej transakcji i limicie zadłużenia. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. A jeśli zapomnimy spłacić zadłużenie bank nam o tym przypomni i nie pobierze od tego prowizji.

Jeśli jednak wypłacimy gotówkę z bankomatu, to oprócz odsetek w wysokości 10% zapłacimy prowizję za transakcję gotówkową 6%, ale nie mniej niż 10 zł.

Karta Citi Simplicity, jak chyba żadna inna, jest promowana w Internecie. Obecnie trwają 4 promocje z nią związane.

Promocja z voucherem na 400 złotych do Mall.pl (sklep wielobranżowy)

Promocja z voucherem na 400 złotych do Douglas (sklep stacjonarny i internetowy) 

Promocja z gadżetem telefonem LG K8 ⇒

Promocja z darmową prenumeratą Twojego Stylu i Pani oraz zwrotu 10% za zakupy ⇒

 

DARMOWA karta kredytowa jeśli z niej korzystamy

bz wbk karta kredytowa silver

Mastercard Silver. Z limitem kredytowym do 20 000 zł i okresem bezodsetkowym do 54 dni. Do 30 czerwca trwa promocja zwalniająca z opłaty za kartę kredytową pod warunkiem złożenia wniosku przez Internet lub telefon. Standardowo w pierwszy roku pobierana jest opłata roczna w wysokości 90 zł, w następnych latach miesięczna 7,99 zł/m-c. Bank nie pobierze opłaty w pierwszym roku jeśli w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty zostanie na niej rozliczonych przynajmniej 5 transakcji. W następnych latach opłata nie będzie pobierana pod warunkiem rozliczenia 5 transakcji w cyklu miesięcznym.

Wypłata z bankomatu kosztuje 4% minimum 10 zł.

Promocje do karty kredytowej Mastercard Silver

Za złożenie wniosku do 30 czerwca 2017 r. przez Internet lub telefon zwolnienie z opłaty rocznej i opłat miesięcznych przez cały okres posiadania karty kredytowej. [Regulamin promocji ⇒]

Do 30 czerwca 2017r. trwa promocja Cash Back z kartą kredytową, w której od wypłat gotówki (ale tylko za pośrednictwem usługi cash back) nie są naliczane odsetki, za 5 transakcji cash back bank zwróci część prowizji – 20 zł. Standardowo bank od cash back pobiera prowizję jak przy wypłacie gotówki z bankomatu 4% min. 10 zł. [szczegóły promocji ⇒]

santander karta kredytowa turbo karta

TurboKARTA. To karta kredytowa z oferty Santander Consumer. Jest darmowa pod warunkiem wykonania nią transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 1 000 zł w miesiącu. W przeciwnym razie zapłacimy 4,90 zł prowizji. Posiadacz tej karty otrzymuje premię za aktywność. 3% za transakcje bezgotówkowe na stacjach paliw i 1% od pozostałych transakcji bezgotówkowych, maksymalnie 30 zł w okresie rozliczeniowym. Okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Do karty przypisany jest darmowy pakiet car assistance, który zapewni pomoc w przypadku awarii lub kradzieży samochodu, nawet gdy zabraknie nam paliwa.

Za wypłatę gotówki z bankomatu pobierana jest prowizja jak przy karcie Simplicity 6 minimum 10 zł. Odsetki również wynoszą 10%.

 

Przejdź do oferty TurboKARTY ⇒
 

 

millenium karta kredytowa impresja

Millenium Impresja (Visa i Mastercard). Karta kredytowa Banku Millenium jest bezpłatna jeśli dokonamy nią przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Pierwsza opłata za kartę naliczona zostanie za drugi pełny miesiąc od wydania karty.

Do karty przypisany jest program premiowy Moneyback, w którym klient otrzymuje zwrot 5% (do 760 zł rocznie) od wydatków dokonanych u ponad 20 partnerów znanych marek jak: Empik, Sephora, Deichmann, Smyk, Carrefour, Zara czy Apart.

Ponadto posiadacz karty Mastercard programie rabatowym Mastercard Buy&Smile otrzymuje 5% zniżki na zakupy w ponad 2000 sklepów i punktów usługowych.

Dostępny limit kredytowy na karcie Impresja to od 1 000 do 100 000 zł. To, ile bank przyzna zależy oczywiście od zdolności kredytowej klienta. Okres bezodsetkowy wynosi 51 dni, jest więc najniższy w porównaniu do pozostałych kart kredytowych,

Do karty jest dołączone dobrowolne ubezpieczenie Pakiet Assistance Impresja, za które pobierana jest prowizja 4,99 zł (do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego jest za darmo). Z ubezpieczenia można zrezygnować w dowolnym czasie. Pakiet składa się z 5 obszarów: assistance samochodowy, assistance medyczny, assistance domowy, concierge dla kobiet i osobistego terminarza.

Za wypłatę gotówki z bankomatu zapłacimy 3,99% nie mniej niż 9,99 zł.

 

oprac.własne
zdjęcia kart źródło Citibank, BZ WBK, Bank Millenium, Santander Consumer

 

Uważasz, że inna karta kredytowa powinna znaleźć się w tym zestawieniu? Daj znać w komentarzu.

* * * * * * * *  * * * * * * * * * *
3 Comments

  • Michał Roztocki

    Ciekawy artykuł i sam najprawdopodobniej zdecyduję się na kartę od BZWBK. Zastanawia mnie jedna rzecz, mam otwarte konto w innym banku, z którego nie korzystam a jednak ostatnio otrzymałem informacje, że może zostać mi przyznana karta kredytowa, całkowicie nieodpłatna do kwoty 4 tysięcy złotych, jak to możliwe?

  • No cóż, banki próbują różnych sztuczek by przyciągnąć do siebie klienta 😉 a przy karcie kredytowej bank nie tylko zarabia na opłacie za kartę, ale też np. na odsetkach, a te naliczy jeżeli w wyznaczonym terminie nie spłacimy całego zadłużenia albo jeżeli używamy karty kredytowej do wypłaty gotówki z bankomatu, tu nie obowiązuje okres bezodsetkowy.

  • Bardzo Ciekawy artykuł. Ja posiadam kartę w banku Credit Agrigole, kiedyś dostałem telefon że zapraszają po darmową kartę kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *