Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Cash back kartą kredytową BZ WBK bez naliczanie odsetek.

[prześwietlam promocjęWypłata gotówki kartą kredytową kojarzy nam się, a przynajmniej powinna kojarzyć się z naliczaniem odsetek od wypłacanej kwoty. Bank Zachodni już po raz drugi proponuje wypłatę gotówki kartą kredytową, od której nie będzie pobierał odsetek. Na pierwszy rzut oka promocja wygląda ciekawie, jednak nie od każdej wypłaty gotówki NIE zapłacimy odsetek. Poza tym jest jeszcze prowizja od wypłaty gotówki, od której bank już nie zwalnia. Oferuje wprawdzie zwrot części kwoty, ale pod pewnym warunkiem. Obecna odsłona (druga edycja) promocji ma trwać do 30 czerwca 2017 roku.

Czym różni się transakcja gotówkowa od bezgotówkowej dokonywana kartą kredytową?
Kiedy płacimy kartą kredytową za zakupy (jest to transakcja bezgotówkowa), to na spłatę tej kwoty mamy ponad 3 tygodnie (w przypadku BZ WBK 24 dni) po wystawieniu wyciągu. Jeśli spłacimy całe zadłużenie nie zapłacimy odsetek. Jeżeli jednak wypłacamy gotówkę (dokonujemy transakcji gotówkowej), to od razu naliczają nam się odsetki od wypłaconej kwoty. Więcej o karcie kredytowej …

Cash back a wypłata z bankomatu

Każdy wie, czym jest wypłata gotówki z bankomatu. Nie każdy jednak może wie, czym jest cash back. Jest czasem mylony z moneybackiem, czyli zwrotem przez bank części wydatków poczynionych karta płatniczą. Cash back, to pisząc w skrócie możliwość wypłaty gotówki w sklepie przy okazji płacenia kartą za zakupy. Wystarczy o chęci wypłaty poinformować sprzedawcę przed zapłatą. Więcej o usłudze cash back …
Warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie kwestie. Nie w każdym sklepie gdzie mamy możliwość zapłaty kartą, wypłacimy gotówkę. Punkt (sklep) ten musi być oznaczony odpowiednim logo. Dla kart VISA jest to Visa cash back, dla kart Maestro i Mastercard – MasterCard/Maestro płać karta i wypłacaj. Poza tym korzystając z cash backa wypłacimy maksymalnie 300zł jeśli korzystamy z kart VISA i 500zł kartami Mastercard.

Nie od każdej wypłaty gotówkowej bank NIE naliczy odsetek

Ustaliliśmy czym różni się wypłata gotówki w bankomacie od wypłaty gotówki w sklepie. To teraz najważniejsza informacja w promocji – Odsetki nie będą naliczane od wypłaconej gotówki, ale tylko tej wypłaconej cash backiem. Dotyczy to wypłat dokonanych do 30 czerwca 2017r. Na spłatę zadłużenia, podobnie jak przy transakcjach bezgotówkowych będzie 24 od wystawienia wyciągu. Niestety, to koniec dobrych informacji. Za wypłatę cash backiem trzeba bowiem zapłacić prowizję jak od pozostałych wypłat gotówkowych, 4% nie mniej jednak niż 10zł.

Bank odda część prowizji

Jeżeli wykonamy co najmniej 5 transakcji typu cash back w miesiącu kalendarzowym bank zwróci nam część zapłaconych prowizji – 20 złotych. Zgodnie z regulaminem w każdym miesiącu można otrzymać jeden raz taki zwrot. Łatwo policzyć, że nie będzie to nawet połowa. Przy 5 transakcjach minimalna prowizja jaką zapłacimy to 50zł.

Moja subiektywna ocena tej promocji jest taka – gotówkę wypłacamy kartą debetową. W przypadku Banku Zachodniego WBK najlepiej w bankomacie, bo cash back kartą debetową kosztuje 1,50zł (za wyjątkiem karty do Konta<20).

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej promocji?

* * * * * * * * * * *  * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *