Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Konta dla Studenta. 6 propozycji.

Październik tuż, tuż … Czy wśród rozlicznych rachunków bankowych studenci znajdą coś dla siebie? Spośród dostępnych ofert wytypowałam 6 rachunków, które według mnie są godne polecenia, zwłaszcza na studencką kieszeń 😉

Do każdego z tych kont oferowana jest promocja. Są zniżki do kina, jest zwrot za wyrobienie legitymacji ISIC, ale jest też premia 100zł i nagroda za 760zł.

Trzy spośród proponowanych przeze mnie banków oferują też programy polecające, w których za polecenie jego produktu płaci premię.

Nie lubisz czytać? – Przejdź od razu do … Zestawienie kont w tabeli [KLIKnij]

W zestawieniu znalazły się:

PKO BP – Konto dla Młodych.  Przejdź do oferty

Bank Millenium – Konto 3600 Student. Przejdź do oferty

Getin Bank – Getin Up Free. Przejdź do oferty

ING Bank Śląski – Konto Direct. Przejdź do oferty

mBank – eKonto m. Przejdź do oferty

Credit Agricole – 1 Konto. Przejdź do oferty

Ponadto 3 z banków płacą za polecanie ich rachunków bankowych: PKO BP, mBank i Bank Millenium.

Konta dla Studenta – moje propozycje

Konto dla Młodych w PKO BP

Za darmo bezwarunkowo

Prowadzenie konta, przelewy internetowe i mobilne, wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, zlecenia stałe, sprawdzenie salda w bankomacie.

Możliwe 0 zł za

Obsługę karty debetowej pod warunkiem wykonania nią co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Bez spełnionego warunku opłata wynosi 5zł. Przy mniejszej ilości transakcji miesięcznie opłata jest podwyższana o 1zł – 4 transakcje to 1zł, 3 transakcje to 2zł, 2 transakcje to 3zł i 1 transakcja to 4zł.

Promocja do konta

Nagrodą w promocji jest 10 darmowych wejściówek do kina. Do wyboru sieć Helios i Cinema City. To, co należy zrobić, to:

. do 16.10.br otworzyć Konto dla Młodych z kartą debetową Mastercard i wyrazić zgody marketingowe,

. do 10.11.br wykonać chociaż 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową (transakcja musi zostać rozliczona na koncie) oraz zarejestrować się na stronie promocji.

Pula nagród jaką organizator przewidział to 6000 nagród do Cinema City i 4000 do Heliosa.

Konto oszczędnościowe

PKO BP na koncie oszczędnościowym nie da zarobić. Od 0,5% do do 1,2%, w zależności od wysokości środków na koncie – tyle daje konto oszczędnościowe Plus. Najniższe oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 50tys. ;). Na 1,2% mogą liczyć Ci, którzy mają zasobniejszą kieszeń – chociaż 1mln 😉
Konto 3600 w Banku Millenium

Za darmo bezwarunkowo

Prowadzenie konta, przelewy internetowe, wypłaty gotówki z bankomatów Millenium, zlecenia stałe, cashback (wypłata gotówki przy okazji płatności za zakupy), sprawdzenie salda w bankomacie.

Możliwe 0 zł za

Obsługę karty debetowej pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą debetową lub Blikiem.

Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą pod warunkiem wykonania kartą debetową lub Blikiem minimum 1 płatności bezgotówkowej.

Promocja do konta

Legitymacja ISIC (International Student Identity Card) to legitymacja uprawniająca do zniżek nie tylko w Polsce ale i na świecie (w 130 krajach). Wydanie tej legitymacji to koszt 24zł (bez ubezpieczenia) albo 59zł (z ubezpieczeniem w Polsce) albo 79zł (z ubezpieczeniem na świecie). Legitymacja jest ważna przez 16 miesięcy, od 1 września danego roku do 31 grudnia roku następnego. Obecna edycja trwa od 01.09.2016r. i trwać będzie do 31.12.2017r. bez względu na moment wydania legitymacji ISIC.

W promocji Banku Millenium można otrzymać zwrot za tę legitymację, a później za jej odnowienie. Co należy zrobić, by otrzymać zwrot za wyrobienie legitymacji? Po otwarciu konta – w każdym z 2 miesięcy następujących po miesiącu, w którym zostało otwarte Konto 3600 Student dokonać co najmniej 1 płatność kartą debetową lub Blikiem (przez Internet również się liczy transakcja).

Wrzesień – zawarcie umowy, październik i listopad – przynajmniej po 1 transakcji kartą lub Blikiem.

Transakcja musi zostać zaksięgowana na koncie w miesiącu, w którym została wykonana.

Przy otwieraniu konta należy dodatkowo wyrazić zgody marketingowe.

Należy tylko pamiętać, by przy składaniu wniosku o legitymację wyrazić zgodę na przekazanie dla Millenium informacji niezbędnych do zwrotu kosztów za legitymację (PESEL, data wydania ISIC i koszt jej zakupu).

Konto oszczędnościowe

Przez 92 dni środki na koncie oszczędnościowym mogą wypracować od 2% 2,7%. Pod warunkiem, że będą to nowe środki. Standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi od 0,8% do 1,4% w zależności od wysokości zdeponowanej kwoty. Przy czym minimalną kwotą, od której odsetki są naliczane jest 1000zł. Próg ten nie obowiązuje przy promocji.

 

Getin Up Free w Getin Banku

Za darmo bezwarunkowo

Prowadzenie konta, obsługa karty debetowej, wypłata z bankomatów sieci Planet Cash i Euronet, przelewy internetowe, zlecenia stałe.

Możliwe 0 zł za

Wypłata z pozostałych bankomatów (Planet Cash i Euronet są bezwarunkowo darmowe) przy wpływie na konto minimum 1000zł oraz wykonaniu transakcji kartą na kwotę co najmniej 300zł oraz wyrażeniu zgód marketingowych. W przeciwnym razie prowizja wyniesie 5zł.

Promocja do konta

Do 8 września 2017r. obowiązuje promocja, w której płacąc w kinie Cinema City kartą debetową wydaną do konta można zyskać 10% zniżki.

Dodatkowo posiadając konto Getin Up Free można otrzymać dodatek do stypendium naukowego i socjalnego 3%. Przy pierwszym przelewie student otrzyma dodatkowo 50zł. Warunkiem otrzymywania dodatku jest wykonanie w miesiącu transakcji kartą na kwotę co najmniej 100zł, wyrażenia zgód marketingowych, no i na konto wpłynie stypendium.

Konto oszczędnościowe

Ostatnimi czasy dosyć często reklamowa. Bank proponuje 2 warianty oprocentowania: 2,8% jeśli wraz z kontem oszczędnościowym zostanie otwarte konto osobiste i 2,5% jeśli klient otworzy tylko konto oszczędnościowe. W przypadku Getin Banku “aż” 2 wypłaty w miesiącu są darmowe, każdy kolejny to wydatek 9zł.
Konto Direct w ING Banku Śląskim

Za darmo bezwarunkowo

prowadzenie rachunku, wypłata gotówki z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash a z pozostałych bankomatów pierwsza wypłata w miesiącu, przelewy internetowe, zlecenia stałe, cashback, sprawdzenie slada w bankomatach ING i Planet Cash

Możliwe 0 zł za

obsługa karty debetowej pod warunkiem wykonania nią transakcji na kwotę minimum 200zł.

Promocje do konta

Obecnie trwa promocja (do 30.11.2016r.), w której za otwarcie konta można otrzymać premię 100zł w gotówce na konto. Wystarczy do 31 marca 2017r. wraz z kontem osobistym otworzyć konto oszczędnościowe (jeśli się go nie posiada) i wykonać kartą debetową transakcje na kwotę co najmniej 1000zł.

Konto oszczędnościowe

2%, na tyle oprocentowane jest konto oszczędnościowe przez pierwsze 4 miesiące dla kwoty do 100tys. Później jest to już tylko 0,7%. Przelewy z konta wszystkie są bezpłatne o ile są realizowane na Twoje konto lub lokatę w banku. Jeśli poza ING – 6zł pod warunkiem, że oprócz konta oszczędnościowego posiadasz konto osobiste lub 10zł jeśli konta osobistego brak.

 

eKonto m w mBanku

mBank wprowadził niedawno nową propozycję dla młodych klientów. Obecnie oferowane jest jedno konto dla osób w wieku od 13 lat. Koszt obsługi konta uzależniony jest od wieku posiadacza rachunku. Obowiązuje trójpodział – od 13 do 20 lat, od 21 do 24 lat i od 25 lat.

Za darmo bezwarunkowo

Prowadzenie konta do 24 roku życia, obsługa karty debetowej do 20 roku życia, bankomaty w kraju, przelewy internetowe i mobilne, zlecenie stałe do 24 roku życia, cashback, sprawdzenie salda w bankomacie do 20 roku życia.

Możliwe 0 zł za

Prowadzenie konta od 25 roku życia pod warunkiem wpływu co najmniej 1000zł. W przeciwnym razie 5zł.

Obsługa karty debetowej od 20 roku życia pod warunkiem dokonania nią przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych.

Promocja do konta

“Brałbym”, to promocja, w której zyskać można nagrodę o wartości 760zł. Obecnie, do końca października br. trwa II osłona tej promocji. Aby zyskać nagrodę należy wykonać 4 proste kroki: posiadać konto lub je założyć, zarejestrować się w promocji (w każdą środę od godz.20.00 w Happy Hours), zaprosić 3 osoby do założenia konta w mBanku i przynajmniej 5 razy zapłacić za zakupy kartą lub przelewem.

Konto oszczędnościowe

Oprocentowanie jedno z niższych. Konto eMax Plus oferuje do 1%. Za darmo z konta oszczędnościowego pieniądze można przelać 1 raz w miesiącu, za każdy kolejny przelew opłata wynosi 5zł za przelew w mBanku i 10zł poza bank.

 

1 Konto w Credit Agricole

Za darmo bezwarunkowo

Prowadzenie konta, wypłaty gotówki z bankomatów Credit Agricole, BZ WBK i Euronet, przelewy internetowe i mobilne, zlecenia stałe, cashback

Możliwe za 0 zł

Obsługa karty debetowej pod warunkiem wykonania transakcji kartą debetową na symboliczne 1zł (jeden złotych). W przeciwnym razie 2,90zł.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju pod warunkiem miesięcznej opłaty 6zł.

Niestety, w Credit Agricole na obecną chwilę nie jest dostępny Blik (więcej o płatnościach mobilnych  Blik →).

Promocja do konta

W Credit Agricole do odwołania trwa promocja, w której za przeniesienie konta z innego banku można zyskać premię w wysokości 100zł. O tej promocji już pisałam [KLIKnij do wpisu o tej promocji →]

Konto oszczędnościowe

Oprocentowanie konta oszczędnościowego nie zwala z nóg. To tylko 0,7%. Dobrze, że przynajmniej jedna wypłata w miesiącu jest za darmo, każda kolejna kosztuje 5zł.

 

 

Zestawienie kont w tabeli

opłata/konto Konto dla Młodych
PKO BP
Konto 3600 Student
B.Millenium
Getin Up Free
Getin Bank
Konto Direct
ING Bank Śl.
eKonto m
mBank
1 Konto
Credit Agricole
wniosek > wniosek < > wniosek < > wniosek < > wniosek < > wniosek < > wniosek <
wiek 18-26 lat 18-26 lat 18-28 lat 18-26 lat od 13 lat 18-27 lat
prowadzenie konta 0zł 0zł 0zł 0zł 0zł do 24 lat,
od 25 lat 0zł/5zł
0zł
warunek zwolnienia z opłaty x x x x wpływ min.1000zł x
obsługa karty 0zł/1-5zł 0zł/4zł 0zł 0zł/7zł 0zł/4zł 0zł/2,90zł
warunek zwolnienia z opłaty 0zł-5 trans.,
1zł-4 trans.,
2zł-3 trans.,
3zł-2 trans.,
4zł-1 trans.,
min. 1 płatność kartą lub Blikiem x transakcje kartą min. 200zł 0zł do 20 lat,
od 21 lat min. 5 transakcji kartą
transakcje kartą na kwotę 1zł
bankomaty w kraju 0zł 0zł Millenium,
1zł BZ WBK i Planet Cash,
5zł pozostałe
0zł Euronet i Planet Cash,
0zł/3,5% min. 5zł pozostałe
0zł ING i Planet Cash,
pozostałe bankomaty-0zł pierwsza wypłata, kolejne 2,50zł
0zł 0zł Credit Agricole, BZ WBK i Euronet, 5zł pozostałe
bankomaty za granicą 0zł 0zł/2,5% min. 9zł 4,5% min. 10zł 6% 3% min. 9zł do 24 lat,
0zł od 25 lat
5,50zł
warunek zwolnienia z opłaty x min. 1 płatność kartą lub Blikiem (dot. w kraju i za granicą) wpływ 1000zł+transakcje kartą 300zł+zgody marketingowe (dot.pozostałych w kraju) x x 6zł opłaty stałej za darmowe wypłaty we wszystkich w kraju
przelewy internetowe i mobilne 0zł 0zł 0zł 0zł 0zł 0zł
zlecenia stałe 0zł 0zł 0zł 0zł 0zł do 24 lat,
5zł od 25 lat
0zł
cashback 1zł 0zł x 0zł 0zł 0zł
sprawdzenie salda w bankomacie 0zł 0zł 0,99zł 0zł ING i Planet Cash,
1,50zł pozostałe
0zł do 20 lat,
5zł od 21 lat
5zł
blik tak tak tak tak tak nie
konto walutowe EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SET EUR, USD, GBP, CHF EUR, USD, GBP, CHF EUR, USD, GBP EUR, USD, GBP, CHF EUR, USD, GBP
promocja tak tak tak tak tak tak
progr. poleceń tak tak nie nie tak nie

opracowanie bankowo.info

Programy polecające produkty bankowe

PKO BP

Obecnie trwa już V edycja programu polecającego “Mam PKO” i trwać będzie do 7 listopada. Za polecenie konta bankowego bankowego i spełnienie wymaganych warunków bank wypłaci 50zł osobie polecającej i 100zł osobie, która założyła konto z polecenia. Warunkiem wypłaty premii jest wykonanie przez nowego klienta w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta transakcji bezgotówkowych kartą debetową wydaną do konta na kwotę łączną minimum 200zł, a także przynajmniej 1 transakcji przy użyciu aplikacji IKO lub Bliku na łączną kwotę co najmniej 10zł. Niestety, nie będą brane pod uwagę transakcje dokonane w Internecie.

W programie przewidziane są też nagrody dodatkowe dla 3 osób, które polecą największą ilość kont: 1000zł, 600zł i 300zł.

Otwórz Konto dla Młodych i zarabiaj

Bank Millenium

W Banku Millenium można do 31 października 2016r. polecać dwa rachunki osobiste: Konto 3600 i Konto 3600 Student. Obecnie trwa 4 edycja programu poleceń “Polecam Bank Millenium.

Podobnie jak w PKO BP przewidziana jest premia zarówno dla osoby polecającej jak i dla poleconej. Jest to odpowiednio 100zł i 60zł.

Osoba, która poleci konto w Millenium otrzyma 100zł pod warunkiem, że ten nowy klient zawrze umowę o rachunek z kartą debetową i aktywuje Blik oraz do końca listopada 2016r. dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub Blikiem na łączną kwotę 360zł. Niekoniecznie dobre informacje są takie, że pod uwagę będą brane tylko transakcje wykonane w punktach stacjonarnych (internet więc odpada) i muszą one do tego dnia zostać na koncie zaksięgowane. Dodatkowo, do końca listopada nie może rozwiązać ani wypowiedzieć umowy.

Nowy klient zaś za spełnienie powyższych warunków otrzyma premię 60zł.

kod promocji generowany jest automatycznie po zarejestrowaniu się do promocji programu poleceń.

Otwórz Konto 3600 Student i zarabiaj

mBank

Tu zarabia tylko osoba, która poleca. Polecać może nie tylko konto osobiste, ale też konto firmowe i kartę debetową. Za konto osobiste bank płaci od 50zł do 100zł w zależności od rodzaju konta. Sporo więcej można zarobić za skuteczne polecenie rachunku firmowego, bo aż 300zł. Za polecenie karty kredytowej można wzbogacić się o 200zł.

Obecnie trwa 3 edycja programu “Polecam Bank”, która skończy się 30.11.2016r.

Otwórz eKonto m i zarabiajOne Comment

  • Bartłomiej

    W Getin Banku są aż dwie transakcje wychodzące z konta oszczędnościowego ale na zewnątrz (czyli albo 2 przelewy do innego banku albo 2 wypłaty). Między swoimi rachunkami czyli między kontem oszczędnościowym a rachunkiem można robić nieograniczoną liczbę przelewów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *