poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

150 zł plus bon Sodexo w promocji Banku Zachodniego

Kto nie jest jeszcze posiadaczem Konta Godnego Polecenia w Banku Zachodnim WBK ma szansę na odebranie 200zł. Aby zyskać bonus należy skorzystać z 2 produktów banku: konta osobistego (z kartą debetową) i karty kredytowej. Przy okazji spełnić kilka dodatkowych warunków (wyliczam je niżej). Rachunek bankowy należy otworzyć do końca 28 lutego 2017 roku.

W zasadzie jeżeli chcemy zyskać pełny bonus 200zł bierzemy udział w dwóch promocjach: Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia, w której nagroda wynosi 50zł i 150 PLN na Dzień dobry, w której nagroda, jak w tytule promocji, wynosi 150zł. W pierwszej promocji otrzymujemy bon Sodexo, a w drugiej gotówkę na konto. W pierwszej promocji możemy otworzyć tylko Konto Godne Polecenia, a w drugiej mamy do wyboru 5 rachunków oferowanych przez BZ WBK (Konto<20, Konto Godne Polecenia, Konto 1│2│3,  Konto Aktywni 50+ i Konto VIP).

 

Rok bez konta bankowego

W promocji Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia mogą wziąć udział nie tylko zupełnie nowi klienci, ale też Ci, którzy już posiadali konto w BZ WBK. Warunek jest tylko taki, że nie mogli go posiadać w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed zawarciem umowy o konto w tej promocji. Przy składaniu wniosku musimy zwrócić uwagę na 2 rzeczy. Po pierwsze wnioskujemy o kartę Visa Sol. Po drugie akceptujemy wszystkie oświadczenia. Takie zgodnie z regulaminem są warunki promocyjne. Po zakończeniu promocji mamy pełną dowolność. Możemy zamknąć konto, albo też je pozostawić, a wycofać zgody marketingowe jeśli nie chcemy odbierać telefonów z banku z propozycjami innych produktów.

Umowa podpisana przelewem albo przez kuriera

Do wyboru mamy dwie opcje podpisania umowy.

Można to zrobić przelewem weryfikacyjnym przelewając 1zł z innego banku pamiętając by dane osobowe i adresowe w tym banku były zgodne z danymi, które podamy we wniosku o konto i danymi, które widnieją w naszym dowodzie osobistym.

Można też wybrać opcję podpisania umowy za pośrednictwem kuriera.

W obydwu przypadkach niezbędne jest też dołączenie skanu dowodu osobistego. Skan dowodu można dołączyć do wniosku (zarówno w przypadku wybrania opcji przelewu weryfikacyjnego jak i kuriera) albo przekazanie kurierowi jeśli wybierzemy tę opcję podpisania umowy.

Przejdź do promocji ⇒

50 zł za 5 transakcji kartą debetową 

W miesiącu następnym od złożenia wniosku należy wykonać kartą debetową minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Transakcje te muszą zostać zaksięgowane (rozliczone przez bank) w tym samym miesiącu. [Przykład: wniosek złożony 24 stycznia, transakcje muszą zostać wykonane i zaksięgowane w lutym].

Transakcje bezgotówkowe – płatność Kartą Visa Sol stanowiąca zapłatę za nabywane towary i usługi w kraju lub za granicą w punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie z wykorzystaniem danych karty

Nagroda w postaci bonu Sodexo zostanie przesłana na adres wskazany we wniosku do końca kwietnia 2017r. Na bonie będzie wskazana data, do kiedy można go wykorzystać.

Przejdź do promocji ⇒
150 zł za 5 transakcji kartą kredytową

Jak wspomniałam we wstępie aby zyskać pełny bonus 200zł należy nie tylko otworzyć konto osobiste, ale też skorzystać z karty kredytowej. Wniosek o nią trzeba złożyć w miesiącu zawarcia umowy o konto bądź w miesiącu następnym.

Na wykonanie transakcji kartą kredytową mamy więcej czasu. Minimum 5 transakcji ma być dokonanych w miesiącu wydania karty i/lub w 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Więcej o promocji znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów [KLIK].

 

Konto Godne Polecenia – ile kosztuje?

O tym koncie już nie raz pisałam. Zazwyczaj w pozytywnym świetle. Przez długi czas było ono moim numerem jeden. Raz jednak napisałam o nim niezbyt pochlebnie. To przy okazji wprowadzanych przez bank podwyżek. Pomimo tego mam sentyment do tego rachunku. Może to dlatego, że otworzyłam je w jednej z poprzednich promocji i do końca czerwca tego roku mam je oprocentowane jak na dobrej lokacie.

Wracając jednak do opisywanych dziś promocji wypada wspomnieć, ile kosztuje utrzymanie Konta Godnego Polecenia.

Tak więc za samo prowadzenie konta bank nie pobiera prowizji.

Możemy jednak zapłacić za kartę debetową 4zł jeżeli nie wykonamy nią co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych.

Nie zapłacimy też za zwykły przelew internetowy. Bank jednak pobiera opłatę 20 groszy za smsKod, którym potwierdzamy przelew. Przy czym: 1. Pierwsze 5 kodów w miesiącu jest darmowych. 2. Do końca kwietnia bank nie pobierze opłaty od żadnego smsKodu (promocja Bezpłatne smsKody). 3. Poza promocją opłaty można uniknąć jeśli odbiorcę przelewu dodamy do zaufanych odbiorców.

Wypłaty z bankomatów darmowe są tylko w bankomatach BZ WBK. W pozostałych krajowych kosztują 3% min. 5zł za wyjątkiem sieci Cashzone, w której obowiązuje stała opłata 2zł. Wypłata gotówki w ramach Cash back też niestety kosztuje – 1,50zł.

Więcej o opłatach [KLIK]

Darmowa karta kredytowa

Najtańsza jest karta srebrna (Visa lub Mastercard). Karta kredytowa może być darmowa jeśli będziemy jej używać. W pierwszym roku pobierana jest opłata roczna 90zł. Jeśli jednak w ciągu 3 miesięcy wykonamy nią co najmniej 5 transakcji (nie liczą się przelewy z rachunku karty) i zostaną one rozliczone, to opłata nie zostanie pobrana. Podobnie jest w latach następnych. Tu opłata pobierana jest co miesiąc 7,50zł. Wystarczy jednak, że wykonamy nią 5 transakcji (przelewy podobnie jak przy opłacie rocznej nie są wliczane), a karta kredytowa będzie darmowa.

Zapłacimy jeżeli wypłacimy gotówkę z bankomatu – 4% nie mniej niż 10zł w kraju i za granicą. Tyle samo kosztuje przelew z rachunku karty kredytowej. Pamiętajmy, że przy wypłacaniu gotówki kartą kredytową z bankomatu nie obowiązuje okres bezodsetkowy, który w BZ WBK wynosi do 54 dni. Przy wypłacie za granicą trzeba doliczyć opłatę za przewalutowanie transakcji 2,8%.

W tym banku zapłacimy też raz na 4 lata za wznowienie karty. Obecnie obowiązuje opłata 15 złotych. Nie mogę nie wspomnieć o mojej „ulubionej” opłacie za sprawdzenie w bankomacie dostępnych środków w wysokości 2 złotych ;).

 

* * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *