Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Citibank tym razem do 400zł dorzuca 5% moneyback.

Citibank nie poddaje się i wypuszcza kolejną akcję z bonem na 400 zł promującą jego kartę kredytową (jedna jest darmowa 😉 ). Był już voucher (bon) do morele.net (promocja już nieaktualna), do nexterio [szczegóły promocji, KLIKnij →] i empiku [szczegóły promocji, KLIKnij →] (obydwie promocje aktywne do końca września 2016). Teraz Citibank dorzuca voucher na zakupy na allegro. Dodatkowo, od tego miesiąca bank kusi nowych klientów zwrotem 5% od zakupów dokonanych kartą kredytową.

Karta kredytowa nie tylko dla nowych klientów

Z tej promocji mogą skorzystać osoby, które od dnia 1 stycznia 2014 roku nie posiadały głównej karty kredytowej w Citibanku.

Promocja przewidziana jest do 31 grudnia 2016 roku.

400 zł za wydanie 2 000 zł

Tym razem nie wystarczy samo logowanie do bankowości elektronicznej, jak miało to miejsce przy poprzednich wersjach promocji z voucher. Aby otrzymać talon na zakupy na allegro należy zalogować się przynajmniej 1 raz do bankowości internetowej lub mobilnej oraz dokonać transakcji bezgotówkowych kartą kredytową na kwotę minimum 2 000 zł. Należy to wykonać w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta umowa o tę kartę kredytową. Do wymaganych 2000zł bank nie będzie wliczał wypłat z bankomatów (w końcu są to transakcje gotówkowe ;), płatności za rachunki i transakcji zwróconych (np. w przypadku zwrotu towaru, za który zapłaciliśmy tą kartą).

Po spełnieniu tych warunków otrzymamy voucher na 400 zł do realizacji do sklepu Allegro. Tradycyjnie będzie on dostępny w bankowości elektronicznej Citibanku.

To jednak nie wszystko. Choć informacja ta nie ma wpływu na otrzymanie vouchera, to niespełnienie jej skutkować będzie naliczeniem przez Citibank karą umowną w wysokości 200 zł. Zobowiązujemy się bowiem, że przez kolejne 12 miesięcy od daty podpisania umowy o kartę przynajmniej 1 raz w miesiącu dokonamy transakcji tą kartą.

Niekoniecznie dobrą informacją jest też fakt, że voucher trzeba zrealizować jednorazowo, w promocji empiku można wykorzystać w kilku zamówieniach do wykorzystania kwoty talonu.

Kartę kredytową w Citibank-u może otrzymać osoba, która:
jeśli jest osobą fizyczną – ma co najmniej 21 lat, dochód netto w minimalnej wysokości 1 200zł i jest zatrudniona w obecnej firmie przynajmniej 3 miesiące;
jeśli prowadzi działalność gospodarczą – ma minimum 25 lat, a działalność gospodarczą prowadzi od co najmniej 2 lat.


5% zwrotu od transakcji dokonanych kartą

Od września br. obowiązuje też promocja dla kart kredytowych Citibanku, w której bank zwraca 5% od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą. Aby otrzymywać zwrot po podpisaniu umowy o kartę, a ściślej rzecz ujmując, w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy należy chociaż 1 raz zalogować się w serwisie bankowości internetowej lub mobilnej.

Jak to zwykle w promocjach bywa są też pewne ograniczenia.

Po pierwsze – promocja ograniczona jest do osób, które podobnie jak w promocji z voucherem do allegro nie posiadały karty kredytowej od stycznia 2014r.

Po drugie – zwrot będzie obowiązywał przez 12 kolejnych miesięcy pod warunkiem spełnienia warunków.

Po trzecie – maksymalna kwota zwrotu, jaką można otrzymać to 50 zł miesięcznie, do 400 zł rocznie.

Podobnie jak z promocji z voucherem, zwrotu nie będzie jeśli będą to wypłaty z bankomatu, przelewy z tytułu rachunków i transakcje zwrócone.

Jaką kartę kredytową wybrać?

Dla osób liczących koszty polecam oczywiście kartę kredytową Simplicity. To karta obsługiwana za darmo.

Można też wybrać kartę World MasterCard. Ta jednak kosztuje 18 zł miesięcznie, rocznie jest to 216zł za samo użytkowanie karty.

Przy obydwu kartach od wypłaty z bankomatu jest pobierana niemała prowizja – 6%, nie mniej niż 10 zł. Jeśli transakcja będzie dokonana w innej walucie niż PLN doliczona zostanie prowizja za przewalutowanie, również nie należąca do najniższych – 5,8% wartości transakcji. Pozostałe opłaty w tabeli opłat i prowizji

Przypominam też, że domyślnie do karty kredytowej dołączana jest płatna usługa CitiPhone za 6zł miesięcznie. Można z niej zrezygnować i najlepiej zrobić to od razu, by później nie zapomnieć.

 

********

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *