poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Jakie warunki trzeba spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny

Kupno mieszkania to generalnie podstawowy etap – następnym jest jego wykończenie oraz urządzenie. Gromadząc środki na tenże cel, masz dwie drogi: już na początku podnieść sumę kredytu hipotecznego bądź wziąć specjalny kredyt na wykończenie mieszkania.

Niewątpliwie najczęściej ludzie decydują się jednakże na kredyt na wykończenie mieszkania, o którym możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-wykonczenie-domu-i-mieszkania/. W naszych realiach finansowanie wykończenia nieruchomości to jedna spośród istotniejszych spraw. W odróżnieniu od większości krajów Zachodu, w Polsce głównym rodzajem mieszkań oddawanych przez inwestorów jest tzw. „kanon deweloperski”. Co znaczy to określenie? Gdyż nie ma żadnego z góry określonego standardu właściwości, które musi spełnić takie mieszkanie, konsument zawsze winien zaznajomić z propozycją danej spółki. Generalnie mówiąc, na model deweloperski składają się takie moduły, jak: wylewka betonowa na ziemi, drzwi wejściowe, parapety, okna, tynk gipsowy na ścianach, doprowadzone wszelkie armatury, umieszczone kaloryfery.

Generalne reguły przyznawania kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny to najdoskonalsze rozwiązanie na błyskawiczny zakup oraz wykończenie mieszkania dla osób, jakie nie są w stanie wyłożyć od ręki kilkuset tysięcy złotych gotówki. Jest to pożyczka finansowa jakiej ubezpieczeniem staje się nieruchomość kredytobiorcy. Mechanizm ubiegania się o dofinansowanie ze środków kredytu hipotecznego wiąże się z potrzebą wypełniania wielu procedur. Pamiętajmy że jest to kredyt celowy. Znaczy to, iż bank będzie na bieżąco monitorował stan nieruchomości i konkretne etapy wykonania potencjalnego remontu. Podstawą zaciągnięcia kredytu hipotecznego jest posiadanie zdolności kredytowej. Procedura jej szacowania jest indywidualną sprawą banku. Jednakże najistotniejsza będzie w tymże przypadku wielkość naszych dochodów, natomiast również kwota pozostałych zobowiązań bankowych. Gdy mamy zdolność kredytową, wtedy wypełniamy następne procedury.

O ile urośnie koszt wykończenia mieszkania gdy skorzystamy z kredytu?

Najprościej byłoby opłacić cały remont bądź wykończenie mieszkania ze środków swoich. Niestety nie każdy przedsiębiorca ma taką możliwość. Skorzystanie z kredytu hipotecznego zwiększy nasze koszty o oprocentowanie kredytowe. Pamiętajmy, iż składa się ono z wartości zmiennej i wartości określonej. Wartość zmienna to stopa procentowa, jaka jest modyfikowana poprzez banki raz na trzy miesiące. Z kolei część stała to marża założona poprzez bank. Jej wielkość jest określona poprzez wszelkie lata zapłaty zadłużenia (chyba, iż zapisy umowy kredytowej zostaną sformułowane w inny sposób).

Kredyt gotówkowy – dobre lub kiepskie wyjście?
Remont bądź wykończenie mieszkania można niewątpliwie opłacić kredytem gotówkowym, bez potrzeby zabezpieczenia go hipoteką. Banki nie proponują jednakże specjalistycznych kredytów gotówkowych z przeznaczeniem na remont. Chociażby gdy artykuł tenże określany jest kredytem remontowym, to w praktyce działa on tak jak każda odmienna pożyczka gotówkowa. 

wpis sponsorowany

1 Comment

  • Krzysiek

    Moim zdaniem lepiej zadbać o wrzucenie kosztów wykończenia mieszkania w kredyt na jego zakup, niż brać droższy kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *