Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Zmiany w logowaniu do iPKO (PKO Bank Polski)

Od dziś (16 września) wchodzą w życie zapowiadane zmiany w logowaniu do serwisu internetowego i mobilnego iPKO oraz usług z nim powiązanych – “Płacę z iPKO”, 3D Secure. Logowanie od dnia dzisiejszego dodatkowo zabezpieczone jest dodatkowym elementem – obrazkiem bezpieczeństwa samodzielnie przez nas wybranym. Podobna zasada obowiązuje przy logowaniu w banku BZ WBK.

Bez zmian pozostają 2 elementy logowania: numer klienta lub login (jeśli wcześniej został przez nas utworzony) i hasło.

Obrazek bezpieczeństwa zawiera dodatkowo datę i godzinę logowania. Wybieramy go przy pierwszym logowaniu po wprowadzeniu przez bank tego zabezpieczenia, czyli od dzisiaj. Logujemy się przy użyciu tych samych danych co dotychczas. Bank NIE będzie przy tym prosił o podanie kod z narzędzia autoryzacyjnego.

Wyłączenie starej wersji iPKO ⇒
3 etapy logowania

Logowanie od momentu wybrania obrazka będzie przebiegało w 3 krokach:

1.Podanie numeru klienta lub loginu.

2.Weryfikacja obrazka – po wpisaniu numeru klienta lub loginu pojawi się wybrany przez nas obrazek z datą i godziną logowania.

3.Podanie hasła.

Wybrany obrazek będzie można później zmienić po zalogowaniu się do iPKO wybierając kolejno Ustawienia/Kanały dostępu/Obrazek bezpieczeństwa.

Masz wątpliwości? Zanim się zalogujesz wyjaśnij je z konsultantem iPKO 800 302 302 lub +48 81 535 65 65 bądź z dowolnym oddziałem PKO Banku Polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *