sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Alior Bank zwróci klientom odsetki od kredytu – decyzja Prezesa UOKiK.

Alior Bank nie będzie pobierał odsetek i zwróci już pobrane za ostatnie 12 miesięcy trwania umowy kredytobiorcom, którzy skorzystali z kredytu konsumenckiego „Gwarancja najniższej raty”. Do tego bank zobowiązał się w decyzji wydanej przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dla przypomnienia, akcja reklamowa oferty kredytu konsumenckiego w promocji „Gwarancja najniższej raty” trwała od 1 kwietnia do 30 września 2015 roku.

Według UOKiK Alior Bank w emitowanych reklamach dotyczących wspomnianego kredytu konsumenckiego mógł wprowadzać klientów w błąd obiecując im najniższy kredyt na rynku. Nie informował o dodatkowych warunkach, które klient musiał spełnić aby bank obniżył mu ratę kredytu. Zgodnie z regulaminem promocji to klient (kredytobiorca) musiał przedstawić ofertę z konkurencyjnymi warunkami do oferty Alior Banku – formularz informacyjny zawierający korzystniejsze warunki umowę podpisaną z innym kredytodawcą.

Nie wystarczy jednak sama decyzja Prezesa UOKiK, aby pieniądze zostały zwrócone. Alior Bank listownie poinformuje o możliwości skorzystania z propozycji zwrotu odsetek. Osoby, które jeszcze spłacają muszą podpisać aneks do umowy, zaś osoby, które już kredyt spłaciły – podać numer rachunku bankowego, na który odsetki mają zostać zwrócone. Na skorzystanie z tej propozycji klienci będą mieli 2 miesiące od daty otrzymania listu.

Osobom, których umowa była krótsza niż 12 miesięcy, odsetki zostaną zwrócone za cały kres trwania umowy.

Bank został też zobowiązany do wyemitowania 3 co najmniej 15-sekundowych informacji w TVP1, opublikowania oświadczenia na stronie internetowej banku oraz do złożenia sprawozdania z wykonania decyzji.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *