poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Płatności mobilne w urzędach. Ma być szybciej.

Bank Pekao SA jest pierwszym bankiem w Polsce, dzięki któremu możliwa będzie płatność w urzędach nawet jeżeli nie posiadaniu przy sobie gotówki. To pilotaż usługi płatności mobilnych PeoPay. Usługa ta uruchomiona została w wybranych urzędach w ostatnim tygodniu września.

 

PeoPay, to:

Szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami aplikacji PeoPay.

Płacenie w sklepach i punktach usługowych oznaczonych symbolem PeoPay.

Płatności zbliżeniowe bez połączenia z internetem w telefonie.

Płatności za zakupy w Internecie.

Wypłaty gotówki z bankomatów Pekao SA.

Każda płatność jest potwierdzana ePIN-em znanym tylko posiadaczowi.

Usługa płatności mobilnych w urzędach ma być wdrażana stopniowo. Jako pierwsi korzystać z niej mogą petenci m.in. urzędów w Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Wołominie, w powiecie olkuskim i lubinieckim.

Nie trzeba iść do kasy

Kto skorzysta z płatności mobilnych, temu skróci się czas załatwiania sprawy. Zapłacić będzie można u urzędnika, u którego załatwiamy daną sprawę. Nie będzie potrzeby, jak to zwyczajowo odbywa się obecnie – opuszczania pokoju, w którym załatwiamy sprawę i chodzenia do kasy w celu zapłaty. Tak wyglądać ma, a jak będzie i czy wszystko załatwimy przy jednym stanowisku, czas pokaże.

Aby zapłacić mobilnie podajemy urzędnikowi nasz numer telefonu. Ten korzystając z dedykowanego tym płatnościom systemu Webpos Paybynet, wysyła prośbę o akceptację tej płatności, którą my zatwierdzamy kodem ePIN.

Szkoda tylko, że PeoPay dostępny jest tylko w Pekao SA.

„Tworząc PeoPay, dążyliśmy do tego, by zapewnić naszym klientom maksymalną wygodę i szybkość podczas wykonywania transakcji płatniczych. Wprowadzenie tej usługi do polskich urzędów i umożliwienie klientom dokonywania płatności bezpośrednio u urzędnika, który zajmuje się ich sprawą, jest zgodny z tym zamysłem. To także kolejny krok do popularyzacji systemu płatności mobilnych w Polsce. Sądzimy, że PeoPay może cieszyć się powodzeniem zwłaszcza wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie nie zawsze w pobliżu urzędu można znaleźć bankomat i wypłacić gotówkę. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z naszej aplikacji” Bartosz Zborowski – dyrektor Biura Projektów Strategicznych Banku Pekao SA.

źródło Bank Pekao SA i KIR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *