poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Konto w mBanku z bonusami na ponad 750 zł

Kolejny i zapewne nie ostatni raz możemy otworzyć konto w mBanku z bonusami. Tym razem jest to zwrot z zakupów (do 650 zł) i bon na 100 zł do wykorzystania w sklepach sieci Decathlon. Dodatkowo darmową kartę debetowa przez 2 lata i przez ten sam okres gwarancje niezmienności niektórych opłat. A warunki? Wymagań dużych nie ma.

Do promocji można przystąpić do 28 lutego 2018 roku. 

Promocja w pigułce

Bonus – do 650 zł w gotówce na konto (4% zwrotu od płatności kartą lub Blikiem, miesięcznie do 130 zł przez 5 m-cy) + przez 2 lata karta debetowa bez opłaty i gwarancja niezmienności niektórych opłat. + bon na 100 zł do Decathlon.

Warunki do spełnienia:
0 zł za kartę debetową i gwarancja niezmienności opłat przez 2 lata – otwarcie konta.
moneyback – miesięcznie transakcje minimum 250 zł + jednorazowy wpływ minimum 1.000 zł + jedno logowanie do aplikacji mobilnej.

 ⇒

Kto może wziąć udział w promocji?

Czy może to być osoba, która była już kiedyś klientem bank? TAK

Warunek – od dnia 1 stycznia 2016 roku osoba ta nie mogła/nie może posiadać (lub być współposiadaczem) w mBanku jakiegokolwiek rachunku w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 (dawny Multibank). Również przed rejestracją do tej promocji nie mogła mieć złożonego wniosku i który to wniosek jest w tym czasie przez bank rozpatrywany.

W tej promocji można otworzyć tylko konto indywidualne (na jedną osobę).

 ⇒

Jakie są bonusy w promocji?

Bon na 100 zł do Decathlon

Pierwszy i najprostszy do zgarnięcia jest bon zasilony kwotą 100 zł, który zrealizować możemy w sieci sklepów , również internetowym. Wystarczy po otwarciu konta w jednym z dwóch miesięcy wykonać przynajmniej 5 (pięć) transakcji. Może to być płatność kartą debetową lub Blikiem, ale może to tez być przelew bankowy (nie będą tylko wliczane przelewy wewnątrz mBanku).

Do 650 zł w gotówce na konto

Wysokość drugiego bonusu zależy od nas. To moneyback. Bank przez 5 miesięcy zwracać nam będzie 4% od dokonanych przez nas płatności kartą (debetową wydaną do konta lub kredytową jeśli rachunkiem do jej spłaty jest rachunek otwarty w tej promocji) lub Blikiem. Kwota zwrotu jest wprawdzie ograniczona do 130 zł miesięcznie (łącznie przez 5 miesięcy do 650 zł), ale prawdę pisząc dla zwykłego konsumenta i tak jest to nierealna kwota do odzyskania. Aby bowiem otrzymać maksymalną kwotę wydać należy 3.250 zł miesięcznie (3.250 zł x 4% = 130 zł).

Pierwsze 4% zostanie naliczone od transakcji dokonanych od następnego miesiąca od przystąpienia do promocji.

Brak opłat za kartę debetową przez 2 lata

To kolejny bonus, który zyskujemy w tej promocji. Standardowa opłata za kartę debetową w mBanku dla obydwu kont, które można otworzyć w ramach tej promocji (o samych kontach jest mowa w ostatnim punkcie), to obecnie 4 zł miesięcznie (96 zł przez 2 lata pod warunkiem, że opłaty się nie zmienią). Można wprawdzie opłaty uniknąć, ale w każdym miesiącu należy przynajmniej 5 razy zapłacić kartą, przy czym może to być karta debetowa wydana do konta jak i karta kredytowa jeśli jej rachunkiem do spłaty jest to konto.

Gwarancja braku zmiany opłat przez 2 lata

Ostatni bonus, to gwarancja, że przez 24 miesiące nie zmieni się część opłat: opłata za prowadzenie konta, za internetowe przelewy krajowe i za wypłaty z bankomatów.

Jeśli wybierzemy eKonto Standard: 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za krajowe przelewy internetowe, 0 zł za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash i BZ WBK jeśli będzie to co najmniej 100 zł lub 1,30 zł jeśli będzie to niższa kwota i 7 zł z pozostałych bankomatów. Przy czym opłacać usługę Wypłaty ze wszystkich bankomatów za 5 zł miesięcznie i wtedy obowiązują dla wszystkich bankomatów w kraju kwoty 0 zł przy wypłacie minimum 100 zł i 1,30 zł jeżeli kwota wypłaty jest niższa.

Jeśli wybierzemy eKonto Plus: 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem wpływu miesięcznego minimum 1.000 zł0 zł za krajowe przelewy internetowe, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju jeśli będzie to co najmniej 100 zł lub 1,30 zł jeśli będzie to niższa kwota i 0 zł za wypłaty za granicą (nie dotyczy prowizji za przewalutowanie).

Co trzeba zrobić, aby odebrać bonusy?

Wcześniej dwa zdania wyjaśnienia. Jeśli otworzymy rachunek w mBanku w tej promocji, to tak naprawdę weźmiemy udział w dwóch (2) promocjach: promocji Bankier.pl, w której zyskujemy bon do Decathlon i promocji samego banku, w której zyskujemy: do 650 zł z moneyback, darmową kartę debetową przez 2 lata i gwarancję niezmienności niektórych opłat przez 2 lata. Dlatego też zanim otworzymy konto w mBanku, musimy wypełnić formularz rejestracji do promocji i postępować zgodnie z otrzymanymi poleceniami. W skrócie to wygląda tak:

Krok 1.

Na stronie promocji [] wprowadzamy swój adres e-mail i klikamy Zarejestruj się. Na ten adres otrzymamy wiadomość z linkiem. Klikamy w link i ponownie przechodzimy na stronę promocji. Korzystając z opcji Wniosek o Produkt podajemy swoje dane i wysyłamy do banku. Ważne! Musimy zaznaczyć zgody marketingowe i na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej. Pierwsza zgoda oznacza, że będziemy na maila otrzymywać oferty handlowe. Druga zgoda jest wymagana dlatego, że bonu do nie otrzymujemy od banku, ale od firmy zewnętrznej, a ona musi wiedzieć, czy spełniliśmy warunki uprawniające do odbioru nagrody. Na przystąpienie do promocji i złożenie wniosku mamy czas do 28 lutego 2018 roku.

Krok 2.

Do 31 marca 2018 roku mamy czas na podpisanie umowy z mBankiem.

Krok 3. 

Mamy do spełnienia warunek. W miesiącu, w którym zawrzemy umowę lub w miesiącu po nim następującym musimy wykonać przynajmniej 5 transakcji (np. umowa zawarta w styczniu = 5 transakcji wykonujemy w styczniu, albo w lutym). Mogą to być transakcje bezgotówkowe czyli płatności kartą oraz zlecone przez nas przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych). To warunek, dzięki któremu otrzymamy bon do Decathlon.

Krok 4.

Osobna kwestią są warunki, które spełnić musimy, aby bank zwracał nam 4% od naszych zakupów. Dla przypomnienia, tu brane są pod uwagę płatności kartą (debetową i kredytową) oraz Blikiem.

Tak więc jeśli chcemy otrzymać zwrot za zakupy w danym miesiącu musimy:

.1. Zapłacić kartą debetową lub Blikiem (przez aplikację mobilną) lub kartą kredytową (jej rachunkiem do spłaty musi być rachunek otwarty w tej promocji) za zakupy na kwotę minimum 250 zł w danym miesiącu. Transakcje te nie mogą być anulowane do 15 dnia miesiąca następnego. Jeśli np. kupimy książkę 20 lutego, to nie powinniśmy jej oddawać do 15 marca, bo kwota ta będzie odliczona.

.2. Zapewnić wpływ na konto nie mniej niż 1.000 zł miesięcznie, przy czym musi to być jednorazowy wpływ i nie może pochodzić z innego naszego rachunku w mBanku.

.3. Jeden raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku. Można oczywiście częściej 😉

 Jaki jest koszt utrzymania eKonta?

W promocji można otworzyć jeden z dwóch rachunków: eKonto Standard lub eKonto Plus. Oprócz nazwy różnią się kosztami obsługi.

eKonto Standard jest idealne dla klientów internetowych. To konto, to:

0 zł za prowadzenie rachunku.

0 zł za obsługę karty debetowej gwarantowane przez 2 lata.

0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów krajowych mBanku, Euronet, Planet Cash i BZ WBK przy kwocie wypłaty min. 100 zł lub 1,30 zł przy niższej kwocie i 7 zł z pozostałych bankomatów w kraju. Jeśli ktoś korzysta z różnych bankomatów może za 5 zł wykupić usługę Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i płacić 0 zł za wypłatę od 100 zł i 1,30 zł za wypłatę niższej kwoty.

10 zł za wypłaty w bankomatach za granicą.

9 zł za wypłatę gotówki w kasie banku.

9 zł za wpłatę gotówki w kasie banku.

0 zł za internetowy przelew krajowy (to się nie zmieni przez 2 lata), 4 zł telefoniczny i 8 zł w placówce banku.

5 zł za internetowy przelew europejski SEPA. i 0,35% min. 20 zł max 200 zł zł za przelew zagraniczny.

0 zł za zlecenie stałe.

5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.

eKonto Plus może być darmowe, ale pod warunkiem, że miesięcznie zostanie zasilone kwotą co najmniej 1.000 zł, w przeciwnym razie kosztować będzie 5 zł. Karta debetowa, podobnie jak przy koncie Standard jest darmowa zgodnie z warunkami promocji. Plusem eKonta Plus są darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku, wypłaty gotówki z bankomatów za granicą i przelewy zlecone w placówce mBanku.

 ⇒

Dokumenty do promocji:

Regulamin promocji Zgarnij premię z eKontem – II edycja ⇒

Regulamin promocji Lepiej z eKontem – III edycja ⇒

Tabela opłat i prowizji ⇒

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

I jeszcze mała kwestia do wyjaśnienia … Nie jest to wpis sponsorowany. Nie otrzymam za niego wynagrodzenia. Mogę je otrzymać, ale pod warunkiem, że przy wykorzystaniu linków prowadzących na stronę promocji zostanie otwarte konto i spełniony warunek 5 płatności. Jeśli więc Masz ochotę na tę promocję będzie mi bardzo miło jeśli skorzystać z linka na tej stronie. 

1 Comment

  • Ja nie skorzystam, ale to tylko dlatego że konto w mBanku posiadam od jakichś kilkunastu lat i zdecydowanie mogę powiedzieć że jest to jedno z lepszych kont bankowych na krajowym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *