poniedziałek, 24 czerwcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Ranking lokat sierpień 2016r.

Dziś nieco zmieniona forma rankingu lokat. Tym razem sprawdzam jakie najlepsze lokaty na sierpień 2016 mają poszczególne banki.Uwzględniam lokaty, które oprocentowane są na poziomie co najmniej 2,50% w stosunku rocznym. Do rankingu lokat dorzucam też garść kont oszczędnościowych. Miejsce też znalazły oprocentowane ROR-y. Dla osób niezorientowanych w temacie przypominam, że tylko do końca sierpnia 2016r. można skorzystać z oferty oprocentowanego zwykłego rachunku bankowego Konta Godnego Polecenia.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że nie ma co liczyć na konkretne kwoty z odsetek. Dlatego ważne jest wyłuskiwanie spośród dziesiątek ofert najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych by móc przyrzucać środki tam, gdzie lepiej płacą. Niespodzianką może być brak w zestawieniu najlepszych lokat sztandarowego produktu Deutsche Banku, który został wycofany z dniem 27 lipca br.

 

Najlepsze lokaty sierpień 2016 r. – 13 propozycji

Lokata na Start (Plus Bank) – 3 miesiące – 4% (progresywne)

Lokata Happy (Idea Bank) – 1 lub 2 m-ce – 4% [złóż wniosek]

Lokata (Alior Bank) – 2 miesiące – 4%

Lokata Happy (Idea Bank) – 3 m-ce – 3,5% [złóż wniosek]

Lokata dla Nowych Klientów (mBank) – 3 miesiące – 3,5% [złóż wniosek]

Lokata Happy Plus (Idea Bank) – 3 miesiące – 3,25% [złóż wniosek]

Lokata Mobilna (Bank Millenium) – 3 miesiące – do 3,25%

Lokata Bezkarna (BGŻ Optima) – 3 miesiące – 3% [złóż wniosek]

EKOlokata Urodzinowa (BOŚ Bank) – 25 miesięcy – 2,75% + 0,25%

Lokata dla Profesjonalistów (Bank Smart) – 3 miesiące – 3%

Lokata Rentierska (Noble Bank) – 36 miesięcy – 3%

Lokata Mobilna (Noble Bank) – 2 miesiące – 3%

Lokata Welcome (Lion’s Bank) – 3 miesiące – do 3% [złóż wniosek]

 

Ranking lokat sierpień 2016 wg banków

Alior Bank

4% przez 2 m-ce, tyle może zarobić klient, który założy lokatę w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku osobistego (do wyboru: Konto Internetowe, Konto Rozsądne lub Konto Wyższej Jakości). Nie ma narzuconego limitu, co do ilości założonych lokat 2 miesięcznych, ale łącznie nie mogą one przekroczyć 10000 zł. Minimalnie można zainwestować 1000zł.

Otwórz darmowe Konto Internetowe

Bank Ochrony Środowiska

W rankingu znalazły się 3 lokaty proponowane przez BOŚ. To EKOlokata Urodzinowa, EKOlokata z Bonusem i EKOlokata 5 na 5.

EKOlokata Urodzinowa zakładana jest na 25 m-cy. Podstawowe oprocentowanie lokaty to 2,75%. Bonus 0,25% jest za posiadanie (lub założenie z lokatą) ROR-u i zapewnienie wpływu wynagrodzenia min. 1000zł miesięcznie na konto. Bonus zostanie wypłacony po zakończeniu lokaty. Dozwolona jest 1 taka lokata.

EKOlokata z Bonusem to lokata 12-miesięczna za oprocentowaniem podstawowym 2% i bonusem 0,5%. Bonus będzie naliczony pod warunkiem wykonania transakcji kartą debetową wydaną do konta osobistego (można je już posiadać albo otworzyć razem z lokatą) na kwotę co najmniej 300zł i zapewnieniu na ROR-ze średniomiesięcznego salda w wysokości 10% kwoty lokaty w każdym m-cu trwania lokaty. Dowolona 1 lokata z Bonusem.

EKOlokata 5 na 5 z oprocentowaniem progresywnym zakładana jest aż na 5 lat. Oprocentowanie wzrasta wraz z upływem czasu. I tak … 1 rok – 1,5%, 2 rok – 1,7%, 3 rok-2%, 4 rok – 4% i 5 rok – 5%. Zerwanie w ciągu pierwszego roku powoduje całkowitą utratę odsetek. W późniejszych latach będą wypłacane za pełne lata utrzymania lokaty.
Na wszystkie trzy lokaty minimalnie można wpłacić 1000zł.

Bank Smart

Promocyjna Lokata dla Profesjonalistów jest dostępna dla osób wykonujących wolne zawody: lekarza, stomatologa, lekarza weterynarii, notariusza, adwokata lub radcy prawnego. Na lokacie można zainwestować od 1000 do 50000zł na okres 3 miesięcy. Środki będą oprocentowane 3% w skali roku. Lokata dla klientów, którzy do dnia skorzystania z oferty nie posiadali w banku produktu kredytowego ani lokaty.

BGŻ Optima

Lokata Bezkarna. Odsetki są gwarantowane nawet przy zerwaniu lokaty. Jest to lokata nieodnawialna 3-miesięczna z oprocentowaniem 3%. Na lokatę można wpłacić od 1000 do 100000zł. Lokata otwierana jest wraz z darmowym kontem oszczędnościowym (2,50%). Oferta dla tych, którzy w ciągu 12 m-cy poprzedzających założenie lokaty nie posiadali Konta Indywidualnego (konto oszczędnościowe). Można mieć tylko 1 taką lokatę. Załóż Lokatę Bezkarną

Bank Zachodni WBK

Lepiej niż lokaty ten bank ma oprocentowane ROR-y (zerknij na koniec strony). Na najwyżej oprocentowanej 4-miesięcznej Lokacie Mobilne można bowiem zarobić 2,5%. Lokata zakładana jest na kwotę od 1000 do 20000zł. Można założyć 1 Lokatę Mobilną.

Credit Agricole

Tu najwyżej premiowana jest 3-letnia lokata terminowa. Oprocentowanie tej lokaty jest stałe. W ofercie standardowej wynosi 2,4%, założenie jej przez serwis mobilny to już 2,7%, tyle samo ile wynosi oprocentowanie dla nowych środków (wg stanu na 30.06.2016r.). Obowiązuje limit 100000zł łącznej kwoty lokat o danej długości (w tym przypadku 3 lat) założonych w ramach jednego ROR-u od 1 sierpnia br.
Eurobank

Lokata terminowa z oprocentowaniem stałym założona na 4 lata (48 m-cy) przyniesie nam odsetki od 2,3% do 2,6% w zależności od zdeponowanej kwoty i miejsca założenia lokaty. Zmienne oprocentowanie powyżej określonego pułapu w rankingu obowiązuje dla lokat 24 i 36-miesięcznych. Na lokacie 2-letniej można zarobić od 2,65 do 2,85%, a na 3-letniej od 2,75 do 2,95% w zależności od wysokości wpłaconych środków i od miejsca założenia lokaty.

W Eurobanku znajdziemy też jedną krótkoterminową lokatę. LOGujesz-LOKujesz to lokata jednomiesięczna ze stałym oprocentowaniem 3,5%. Dostępna jest przez 7 dni od dnia aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu. Klient może założyć 1 taką lokatą na maksymalną kwotę 10 tys.zł. Minimalna kwota wpłaty to 200zł.

Otwórz konto w Eurobanku

Getin Bank

Do zestawienia załapała się tylko jedna lokata – Lokata Mobilna. Można na nią wpłacić od 500 do 10000zł na 2 miesiące. Środki przez ten czas będą oprocentowane na 3%. Z oferty może skorzystać klient posiadający ROR w Getinie albo konto oszczędnościowe (też znalazło się w zestawieniu). Może założyć tylko 1 lokatę mobilną.

Otwórz konto w Getin Banku

Idea Bank

To jak zawsze wysyp lokat. Wybrałam 5.

Lokata Happy to od wielu miesięcy polecana przeze mnie lokata. Niestety, w lipcu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Oferta lokaty została nieco zmodyfikowana. Pomimo wszystko nadal ją polecam głównie ze względu, że nie wymaga otwierania konta. Ale do rzeczy. Do 21 lipca obowiązywała jedna stawka 4% odsetek przez 3 m-ce. Obecnie 4% jest dla lokaty zakładanej na 1 lub 2 miesiące, zaś dla lokaty 3-miesięcznej oprocentowanie wynosi 3,5%. Zmienił się też minimalny próg wejścia – na lokatę można wpłacić już nawet 500zł (wcześniej było to 1000zł). Maksymalna kwota pozostaje bez zmian, to 10 tys. zł. Nadal dostępna jest tylko dla nowych klientów i nadal klient może założyć 1 Lokatę Happy. Załóż Lokatę Happy

Lokata Happy Plus, lokat 3-miesięczna, też skierowana jest do nowych klientów i też limitowana do 1 sztuki. Obowiązują jednak wyższe kwoty – od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Oprocentowanie stałe w wysokości 3,25%. Załóż Lokatę Happy Plus

Lokata Cloud dostępna z Kontem Idealnym w 5 okresach: 1, 3 lub 4-miesięczną lokatę oprocentowaną na 3% i 6 lub 12-miesięczną na 2,8%. W takiej wysokości oprocentowanie zostanie naliczone pod warunkiem utrzymania na Koncie Idealnym 10% salda lokaty przez cały okres jej trwania. Przykładowo na lokacie założonej na 4 m-ce na kwotę 5000zł każdego dnia przez te 4 miesiące na Koncie Idealnym powinno być minimum 500zł. Na lokacie Cloud można zdeponować od 500 do 1 000 000zł. Jej zdecydowanie krótsza odmiana, bo trwająca tylko przez 5 dni, to Lokata Cloud 5D jest oprocentowana 2,5% pod takimi samymi warunkami.

Lokata Gotówkowa ograniczona jest do osób, które mają dostęp do Mobilnego Wpłatomatu dostępnego w 13 miastach w Polsce. Dostępna z Kontem Idealnym. Aby skorzystać z oprocentowania 2,75% należy najpierw wpłacić pieniądze na konto przez Mobilny Wpłatomat i dopiero założyć lokatę i wpłacić na nią środki. Jest to lokata 3-miesięczna dla środków od 1 000 do 1 000 000zł.

Lion’s Bank

Na oferty tego banku mają klienci z nieco zasobniejszym portfelem. Flagowy produkt depozytowy banku to Lokata Welcome dostępna online i w placówce.
Lokata Welcome Online przewidziana jest dla kwot w przedziale od 100 tys.zł do 350 tys. zł. Oprocentowana w zależności od czasu trwania lokaty – 2,4% dla lokaty na 1 miesiąc i 2,5% dla lokaty na 3 m-ce.
Lokata Welcome dostępna w placówce jest wyżej oprocentowana i można zdeponować na niej nieco 😉 więcej gotówki – od 100 tys. zł do 600 tys. zł. Obowiązuje jeden 3-miesięczny okres lokaty, zaś oprocentowanie zależny od wysokości wpłaconej kwoty – 2,75% od 100 tys. zł do 350 tys. zł i 3% od 350 tys.zł do 600 tys. zł. Obydwie lokaty dostępne są tylko dla Nowych klientów, którzy mogą założyć tylko 1 taką lokatę. Załóż lokatę Welcome Online → lub Zostaw kontakt dla Doradcy jeśli Chcesz lokatę z wyższym oprocentowaniem

mBank

3,5% na Lokacie dla Nowych Klientów przez 3 miesiące. Wraz z lokatą otwieramy konto osobiste. Po 3 miesiącach lokata jest automatycznie odnawiana ale już na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej. Aby skorzystać z promocyjnych warunków nigdy wcześniej nie można było mieć rachunku w mBanku. Kwota lokaty – od 500zł do 10000zł. Otwórz konto z lokatą

Millenium

Lokata Mobilna dostępna dla klientów posiadających konto osobiste w banku. Klienci z Kontem 3600 zyskują wyższe oprocentowanie, nawet 3,25%. Podstawowe oprocentowanie na lokacie mobilnej dla posiadaczy Konta 3600 to 3% przez 3 miesiące. Można zyskać dodatkowe 0,25% jeśli lokata zostanie założona przez zakładkę w aplikacji mobilnej – Rozszerzona rzeczywistość. Jest to lokata nieodnawialna. Jeden klient może założyć 1 lokatę w danym momencie, po zakończeniu okresu lokaty może założyć następną. Lokata przewidziana jest dla kwot od 500zł do 10 000zł. Jeśli ktoś byłby zainteresowany Kontem 3600, to obecnie trwa promocja, w której można zyskać premię w gotówce 100zł i drugie 100zł w formie bony do zrealizowania na fly.pl.

Noble Bank

Lokata Rentierska/e-Lokata Rentierska, podobnie jak Lokata Welcome Lion’s Banku skierowana jest do zamożniejszych klientów. Minimalna kwota, jaką można na niej zdeponować to 150000zł. To lokata długoterminowa dostępna jest na 2 okresy: 24 miesiące z oprocentowaniem 2,9% i 36 miesięcy z oprocentowaniem 3%.

Na niższe kwoty, od 500zł do 10000zł w tym banku można założyć Lokatę Mobilną. Czas trwania lokaty to 2 miesiące, a oprocentowanie wynosi 3%. Klient ma możliwość założenia 1 Lokaty mobilnej.

NeoBank

energoLOLATA 3M PLUS to lokata internetowa zakładana na 3 miesiące. Oprocentowanie lokaty to 2,7% w skali roku. Lokata dostępna jest dla nowych klientów, którzy mogą na niej ulokować od 1 tys. zł do 1 mln zł i którzy założą lokatę w ciągu 85 dni od daty zawarcia umowy o konto osobiste lub portfel depozytowy.

Open Finance

Lokata pod Słońcem dostępna jest w placówce Open Finance ale oferowana jest przez Getin Noble Bank. Zakładana jest na 4 miesiące na kwotę od 500zł do 40000zł przy czym oprocentowanie w pierwszych 2 miesiącach wynosi 3,3%, zaś w następnych dwóch 2%. Możliwe jest wcześniejsze zerwanie lokaty bez utraty odsetek o ile nastąpi ono w placówce Open Finance. Zerwanie w inny sposób spowoduje utratę należnych odsetek. Klient może założyć 1 lokatę. Załóż Lokatę Pod Słońcem

Plus Bank

Lokata na Start to jedyna lokata tego banku, która zakwalifikowała się do rankingu. Można na niej zdeponować od 1000zł do 10000zł na 3 miesiące. Oprocentowanie wzrasta z każdym miesiącem – 3% w pierwszym, 4% w drugim i 5% w trzecim miesiącu, co daje średnie oprocentowanie 4%. Plus Bank, w przeciwieństwie do większości banków, premiuje swoich obecnych klientów. Lokata jest dostępna dla osób, które już posiadają rachunek w banku (otworzyły go w ciągu ostatnich 12 miesięcy), ale nie posiadają jeszcze żadnych lokat. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty zostaną wypłacone odsetki za każdy pełny miesiąc trwania lokaty.
Santander Consumer

W rankingu znalazły się 2 lokaty z oferty Santander: Lokata Zysk+ i Direct+. Obydwie lokaty założone na okres 36 miesięcy są oprocentowane 2,6%. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że lokata Zysk+ dostępna jest od kwoty 1000zł, zaś Direct+ od 5000zł. Poza tym lokatę Zysk+ można założyć tylko w oddziale i opłacić ją gotówką lub przelewem zaś Direct+ założyć można telefonicznie i w dwóch oddziałach a opłacić tylko przelewem.

Toyota Bank

Ten bank oferuje Lokatę Standardową z minimalną kwotą 2000zł na 7 różnych okresów, ale tylko 2 z nich załapały się do zestawienia. To lokata na 24 miesiące oprocentowana 2,6% i lota na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,7%.

Lokata Kapitalna to lokata z oprocentowaniem progresywnym, najwyższym w przypadku lokat długoterminowych: 24-miesięcznej (średnio 2,55%) i 36-miesięcznej (średnio 2,65%). Jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek. Minimalna kwota lokaty to 5000zł, dostępna tylko przez system bankowości elektronicznej. Wcześniejsze zerwanie lokaty nie powoduje utraty odsetek.

Depozyt Plus to trzecia propozycja Toyota Banku. Tu również najwyżej oprocentowane są lokaty długoterminowe: 24-miesięczna i 36-miesięczna oprocentowane odpowiednio 2,55% i 2,75%. Lokata dostępna tylko przez Internet. Klient może założyć do 10 lokat, każda na kwotę 13000zł. Oferta dostępna jest dla posiadaczy konta w banku.

Pozostała jeszcze Lokata Specjalna. Ta dostępna jest dla klientów posiadających w momencie zakładania lokaty kredyt samochodowy w Toyota Banku. Kwota lokaty wynosi od 5 do 50 tys. zł. Oprocentowanie zaś 2% plus premia 1% za posiadanie kredytu samochodowego. Okres trwania lokaty to 9 miesięcy.

Najlepsze konta oszczędnościowe sierpień 2016 r.

Rachunek oszczędnościowy w Alior Banku przeznaczony jest dla osób, które za pośrednictwem banku złożyli wniosek o świadczenie 500 plus lub na których konto w Aliorze wpłynęło świadczenie z tego programu. Oprocentowany jest na 2,50% przez 12 m-cy od dnia otwarcia dla kwoty do 6 000zł. Powyżej tej kwoty oraz po okresie promocyjnym odsetki uzależnione będą od stawki WIBID1M z 10 dnia danego m-ca pomniejszonej o 0,5 p.p. Klient może założyć 1 taki rachunek oszczędnościowy.

Przywołane przy okazji Lokaty Bezkarnej Konto Indywidualne w BGŻ Optima dostępne też w formie Konta Wspólnego i Junior. Konto oszczędnościowe oprocentowane jest 2,50% do kwoty 150tys. zł dla Nowych Środków. Oprocentowanie obowiązywać będzie do 24.10.2016r.

Pracowite Konto Oszczędnościowe to oferta Banku BPH. Promocyjne oprocentowanie 2,75% obowiązuje dla posiadaczy Maksymalnego Konta dla środków do 50000zł. Dla salda powyżej tej kwoty jest niższe o 2%. Klient może mieć 2 rachunki oszczędnościowe ale tylko jeden z preferencyjnym oprocentowaniem.

db Konto Oszczędnościowe Plus to oferta Deutsche Banku dla nowych klientów/nowych środków. Można posiadać samo konto oszczędnościowe, bez ROR-u. Przez 4 miesiące od otwarcia będą naliczane odsetki w wysokości 2,55%b do kwoty 100 000zł. Powyżej tej kwoty 1,05% z zastrzeżeniem, że będzie naliczane od całości salda środków powyżej kwoty 100 tys.zł. Konto można otworzyć tylko w placówce banku i może to być tylko 1 konto.

Rachunek oszczędnościowy w Eurobanku Ekstra Zysk to rachunek z dzienna kapitalizacją odsetek. Jak zawsze jednak bywa z promocyjnymi ofertami obowiązują pewne ograniczenia. Preferencyjna oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy otworzą rachunek oszczędnościowy w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku osobistego, i dla określonych środków – 2,50% do kwoty 30000zł (dla rachunków otwartych od 10.08 do 30.09 3% do 30000zł). Odsetki od nadwyżki ponad 30tys. wynoszą 2%. Poza tym specjalne warunki obowiązywać będą przez 3 miesiące.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku ma do wyboru 2 warianty. Dla klientów otwierających konto osobiste i konto oszczędnościowe będzie oprocentowane 2,8%, a dla otwierających tylko konto osobiste 2,5%. W takiej wysokości oprocentowanie obowiązuje do kwoty 100 000zł przez 4 miesiące. Z oferty mogą skorzystać osoby, które nie były klientem banku od 1 września 2014r. Promocja jest przewidziana do 31.10.2016r. Otwórz konto oszczędnościowe

mBank przygotował ofertę dla korzystających z programu 500 plus. Konto oszczędnościowe eMax Plus z oprocentowaniem 2,5% do 5 000zł przez 3 miesiące dostępne będzie do końca sierpnia br. Jednym z warunków otrzymania takiego oprocentowania jest wyrażenie zgody marketingowej na reklamę.

2,7% przez 3 miesiące będą oprocentowane środki do kwoty 100 000zł na koncie oszczędnościowym w Banku Millenium. Z takiego oprocentowania skorzystają osoby posiadające Konto 3600, pozostali klienci zyskają mniej. Minimalna kwota, od jakiej są naliczane odsetki to 1000zł. Promocja trwa do 20 sierpnia 2016r.

Orange Finanse, u którego dostawcą usług finansowych jest mBank również przygotował ofertę dla oszczędzających. Na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy można zarobić 3,5% odsetek dla kwoty do 10 000zł.Warunkiem otrzymania takiego oprocentowania jest po pierwsze otwarcie konta osobistego, a po drugie dokonywanie płatności kartą debetową wydaną do konta transakcji na kwotę minimum 300zł miesięcznie. Oferta dostępna tylko dla nowych klientów. Jak w prawie każdej ofercie promocyjnej dozwolone jest tylko 1 konto na promocyjnych warunkach. Promocja trwa do 18 sierpnia 2016r.

Toyota Bank oferuje konto oszczędnościowe dla młodzieży. Konto Super Click otwierane jest dla posiadaczy oprocentowanego ROR-u Konta Click. Konto oszczędnościowe to 3% do kwoty 10 tys. zł, powyżej tej kwoty 0,75%.

 

Najlepsze konta osobiste sierpień 2016 r.

Numer 1 od wielu miesięcy wśród ROR-ów oprocentowanych. Oprocentowane lepiej niż niejedna lokata bankowa. 4% do 4000zł, a powyżej tej kwoty 1%. W promocji dozwolone jest otwarcie 3 kont, dzięki czemu środki można mieć oprocentowane 4% do 12 tys. zł. To Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Promocyjne warunki (o ile konto zostanie otwarte do końca sierpnia br.) będą obowiązywać do 30 czerwca 2017r. Wśród nich: zwolnienie z opłaty za kartę debetową (konto jest prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków), sprawdzenie salda w bankomacie i oprocentowanie środków na koncie. Otwórz Konto Godne Polecenia

Konto<20 to też konto dostępne w BZ WBK ale dla młodszej klienteli. To zupełnie darmowe konto dla młodzieży od 13 do 20 roku życia. Do kwoty 3000zł oprocentowane 3%, powyżej tej kwoty środki nie są oprocentowane. Za płatności kartą w kinie i w teatrze do 30 września br. zostanie zwróconych 10% od tych transakcji. Otwórz Konto<20

Ten sam bank ma  w swojej ofercie jeszcze jeden oprocentowany rachunek bankowy Konto 123, jednak tu odsetki naliczane są w zamian za zasilanie konta kwotą co najmniej 2000zł miesięcznie. Maksymalna kwota oprocentowanych środków to 3000zł.

Konto młodzieżowe Click to oferta Toyota Bank dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Do kwoty 8000zł jest oprocentowane 2,5%, powyżej tej kwoty 0,5%. Do tego konta dedykowane jest konto oszczędnościowe Super Click.

opracowanie bankowo.info

Jest to ranking przygotowany według mojej subiektywnej oceny. Jeśli brakuje w nim oferty, która powinna się w nim znaleźć będę wdzięczna za sugestię w komentarzu.

zdjęcie freedigitalphotos net by cooldesign


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *