sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

200 zł (albo 100 zł) za przeniesienie rachunku bankowego do Credit Agricole.

Jak można było się spodziewać, Credit Agricole przedłużył o kolejne 3 miesiące swoją akcję promocyjną związaną z przeniesieniem do niego konta osobistego. Można zarobić 200 zł w gotówce na konto. Można też polecać konta tego banku innym osobom i zyskać po 50 zł za każde skutecznie polecone konto.

Nadal do odwołania aktywna jest siostrzana promocja z niższym bonusem 100 zł, ale też i niższymi wymaganiami.

Promocja trwa do 31 grudnia 2017 roku.

200 zł w gotówce na konto za 3 zasilenia konta

Kto zdecyduje się na przeniesienie swojego konta z innego banku do Credit Agricole może zarobić w gotówce nieopodatkowane (premia ta jest zwolniona z podatku) 200 zł. Piszę, że można, bo oprócz przeniesienia konta powinniśmy jeszcze „dać” coś od siebie. Ale po kolei:

Do 31 grudnia 2017 roku powinniśmy:

  • zawrzeć umowę o konto i kartę debetową w Credit Agricole z opcją dostępu do konta przez Internet i opcją wyciągu elektronicznego;
  • złożyć Wniosek z Pełnomocnictwem. Najlepiej przy zawieraniu umowy, ale można też później (w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy) składamy wniosek, w którym upoważniamy Credit Agricole do przeniesienia w naszym imieniu naszego konta z innego banku i jednocześnie zamknięcia starego rachunku. W tym samym wniosku podajemy dane naszego pracodawcy (bądź innej instytucji, która przelewa nam wynagrodzenie). Zostanie on powiadomiony przez bank o zmianie numeru rachunku bankowego, na które przelewa wynagrodzenie. Bardzo ważne! Podpis złożony na Wniosku MUSI zgadzać się z naszym podpisem, którym podpisujemy się w naszym starym banku. W przeciwnym razie rachunek nie zostanie przeniesiony.
  • zapewnić stałe wpływy na konto. Przy zakładaniu konta mamy się zobowiązać do przekazywania stałych wpływów na konto. Przez pierwsze 3 miesiąca nie może to być niższa kwota niż 3.000 zł. Przy czym pierwszy wpływ nie może być później niż do końca następnego m-ca po otwarciu konta. Dla przykładu – konto otwarte w październiku, to pierwszy wpływ nie może być później niż do końca listopada.

 

 

Wynagrodzenie – środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub
zasiłków i stypendiów.

Premię bank przekaże w gotówce na konto najpóźniej do końca miesiąca po spełnieniu wszystkich warunków. Powołując się na powyższy przykład – umowa podpisana w październiku, pierwszy wpływ w listopadzie, 2 kolejne w grudniu i w styczniu, to premia będzie wypłacona do końca lutego 2018r.

I jeszcze jedna ważna kwestia. Z promocji nie może skorzystać osoba, która w ciągu jednego roku przed dniem zawarcia umowy o konto miała już konto w Credit Agricole bądź była jego współposiadaczem.

Prowizja za polecenie konta

Przy okazji będąc już właścicielem konta w Credit Agricole można polecać innym osobom konta oferowane przez ten bank. Za każde takie -polecenie można otrzymać 50 zł na konto. Również osoba, która otworzy konto z polecenia otrzyma 50 zł.

Bank zastrzega sobie jednak, że polecać można dowolnej liczbie osób, ale bank maksymalnie może zapłacić za 10 skutecznie poleconych kont. O polecaniu kont w Credit Agricole i o tym, co znaczy skuteczne polecenie konta pisałam we wpisie Zarabiaj na polecaniu kont bankowych. Po 50 zł dla Polecającego i Poleconego w Credit Agricole.


Cztery konta do wyboru

Kto zechce skorzystać z promocji w Credit Agricole ma do wyboru 4 rodzaje kont.

1 Konto – To konto dedykowane jest dla osób w  wieku od 18 do 27 lat. Darmowe jest m.in.: prowadzenie konta, przelewy internetowe, karta debetowa jeśli wykonana się nią zakupu na 1zł (jeden złoty), wypłaty z bankomatów Credit Agricole, BZ WBK i Euronet oraz korzystając z cash back (wypłata gotówki przy kasie).

Konto PROSTOoszczędzające. Stałe opłaty bez możliwości ich zniesienia – konto 4,90zł, karta debetowa 3,90zł. W zamian darmowe są wpłaty i wypłaty gotówki w kasie, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów Credit Agricole i w ramach usługi cash back. Za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju pobierana jest prowizja 5 zł za każdą wypłatę (lub za 6zł miesięcznie klient ma darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce). [więcej o koncie ...]

Konto PROSTOoszczędzające PLUS. Wydaje się najbardziej optymalne spośród 3 PROSTOoszczędzających. Przy wpływie 1.500zł i płatnościach kartą debetową minimum 500zł miesięcznie można mieć konto i kartę debetową za darmo. Bez spełnionych warunków kosztują odpowiednio 9,90zł i 7,90zł miesięcznie. Co bank daje w zamian za darmo? Podobnie jak przy poprzednich dwóch kontach wpłaty i wypłaty gotówki w kasie, przelewy internetowe. Dodatkowo wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są za darmo.

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Konto jest darmowe jeśli na konto wpłynie co najmniej 10 tys. zł. W zamian do obsługi konta przypisany jest Doradca. Karta debetowa bez żadnych warunków jest obsługiwana bezpłatnie. Darmowe są też przelewy Elixir bez względu na kanał zlecenia przelewu oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

źródło zdjęcia tytułowego strona promocji Przenieś konto do Credit Agricole

 

Dokumenty związane z opisanymi promocjami:

Regulamin promocji z premią 200 zł ⇒

Regulamin promocji z premią 100 zł ⇒

Regulamin polecania kont bankowych ⇒

Tabela opłat i prowizji ⇒

 

1 Comment

  • Agata

    Fajny wpis, ja się nie dawno do mBanku przeniosłam i muszę powiedzieć, że to chyba najlepszy bank w jakim obecnei byłam – alior, t-mobile, nest to moje wcześniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *