Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Ruszył portal edukacji finansowej Finansiaki.pl – dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Bank Zachodni uruchomił portal edukacji finansowej Finansiaki.pl. Portal z założenia ma być wsparciem dla rodziców i nauczycieli w edukacji finansowej dzieci. Na portalu znaleźć można materiały dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Ciekawe materiały wraz ze scenariuszami przykładowych lekcji znajdą też nauczyciele szkół różnych szczebli: szkoły podstawowej, w tym nauczania początkowego, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Rodzice i ich dzieci znajdą tu materiały dostosowane do wieku dziecka (w podziale na grupy wiekowe 3-6 lat; 7-9 lat i 10-13 lat).

Finansiaki . pl

Na Finansiaki.pl znajduje się strefa gier edukacyjnych i komiksów ekonomicznych, i strefa zabawy. Są bajki edukacyjne dla najmłodszych, a także infografiki i animacje dla starszych dzieci.

 

Finansiaki.pl Bank Zachodni WBK - portal edukacji finansowej.
źródło Finansiaki.pl

 

Polacy dostrzegają, że wiedza ekonomiczna jest dzisiaj niezbędna właściwie każdemu– komentuje dr Agata Trzcińska, psycholog z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertka w zakresie edukacji finansowej. Brak takiej wiedzy, a także brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie finansów może bowiem prowadzić do problemów, takich jak nadmierne zadłużanie się, wykluczenie finansowe czy inwestowanie w zbyt ryzykowne instrumenty finansowe – dodaje dr Trzcińska.
Warto skorzystać z tych pomysłów, porad i materiałów. Finansiaki.pl to z jednej strony bogate źródło wiedzy, której tak wielu rodzicom wciąż brakuje, a z drugiej – propozycje gier, bajek edukacyjnych i zabaw, które sprawią, że nauka stanie się dla dzieci przyjemnością, będzie ciekawa i znacznie bardziej skuteczna – podkreśla dr Trzcińska./źródło BZ WBK

W zakładce Polecamy są propozycje książek na tematy finansowe pisane językiem zrozumiałym dla dzieci.

Wszystkie materiały dostępne w portalu Finansiaki.pl mają pozytywną opinię metodyka i są zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Dla osób słabowidzących przygotowana została specjalna wersja kontrastowa (wystarczy kliknąć ikonkę oka  znajdującym się z lewej strony logo banku BZ WBK)

Poza Bankiem Zachodnim WBK portale edukacyjne prowadzą m.in. PKO BP (bankomania.pkobp.pl) i NBP (nbportal.pl).

źródło BZ WBK i Finansiaki.pl

* * * * * * * * * * * * *

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *