Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Polecaj produkt bankowy i zarabiaj – Program Rekomendacyjny Alior Banku.

Dziś wpis z serii Zarabiaj na polecaniu produktów bankowych. Zajmę się Programem Rekomendacyjnym Alior Banku. Polecać w nim można kilka produktów. Bank nie narzuca, ile produktów maksymalnie można polecić i nie ogranicza maksymalnej kwoty, jaką może wypłacić za polecenia dla jednej osoby. Wymaga tylko, aby postępować z zasadami dobrej praktyki, czyli nie spamować. W tym programie zarabia osoba, która poleca. Dla drugiej strony, czyli osoby, która skorzysta z polecenia póki co bank nie oferuje żadnych bonusów.

Kto może polecać produkty Alior Banku?

Przede wszystkim może to być osoba, która posiada rachunek osobisty w Alior Banku, bądź jest jego współwłaścicielem. Osoba ta musi mieć ukończone 18 lat. W tym programie rekomendacyjnym można polecać produkty banku tylko jako osoba fizyczna. Nie można też polecać produktów samemu sobie (tak o tym informuję, gdyby ktoś wpadła na taki pomysł ;))

Komu można polecać produkty Alior Banku?

To podchwytliwe pytanie oczywiście;) Polecać można każdemu, ale nie od każdego polecenia premia zostanie wypłacona. Od jakiego polecenia nie otrzymamy wynagrodzenia?

Jeśli polecane jest konto osobiste, to osoba, której polecane jest to konto, nie może być klientem ani Alior Banku, ani T-Mobile Usługi Bankowe (tu produkty finansowe dostarcza Alior Bank). Nie może mieć też podpisanej żadnej aktywnej umowy z obydwiema instytucjami.

Jeżeli polecany jest inny produkt niż konto osobiste, to osoba, której ten produkt jest polecany może być klientem Alior Banku i może mieć aktywną z nim umowę. Nie może tylko korzystać teraz, ani w przeszłości z produktu, z którego chce skorzystać teraz.

Jest jeszcze jeden warunek. Tak jak w każdym programie poleceń, nie powinno się wysyłać rekomendacji do osób, których nie znamy i które mogą nie chcieć otrzymywać takie wiadomości. Nikt nie lubi spamu.

 

Jakie produkty można polecać i ile na nich można zarobić?

Alior Bank płaci za polecanie kilku swoich produktów. Wśród nich są konta bankowe (osobiste i firmowe), pożyczka i kredyty. Za jeden polecony produkt można zarobić albo z góry ustaloną stawkę (od 60 zł do nawet 1 000 zł), albo określony procent (to w przypadku pożyczki lub kredytu).

Bank wypłaci wynagrodzenie pod warunkiem, że produkt zostanie skutecznie polecony. Co to oznacza? Ano to, że nie wystarczy polecić produkt. Osoba, której go polecimy musi dodatkowo spełnić warunki wymagane przez bank (tabela na stronie 7 i 8 Regulaminu). Nie są to warunki trudne do spełnienia, ale konieczne, aby bank mógł wypłacić premię.

Żeby lepiej zrozumieć, co oznacza skuteczne polecenie, posłużę się przykładem.

Za Konto Internetowe można zarobić 60 zł. Bank wymaga, aby osoba, której konto jest polecane spełniła 2 warunki: podpisała umowę o to konto w ciągu 30 dni od wysłania wniosku internetowego oraz w ciągu 60 dni od zawarcia umowy dokonała przynajmniej 1 płatności kartą debetową. Tak się złożyło, że umowa, owszem została podpisana w ciągu 30 dni od wysłania wniosku. Jednak przez 60 dni od podpisania umowy osoba ta nie dokonała żadnej transakcji kartą debetową. Bank w takim przypadku nie wypłaci wynagrodzenia.

 

Za skuteczne polecenie zarobić można:

60 zł za polecenie konta osobistego (Konto Internetowe, Konto Rozsądne i Konto Wyższej Jakości).

140 zł za polecenie konta firmowego iBiznes.

100 zł za polecenie każdego rachunku firmowego.

1 000 zł za polecenie kredytu hipotecznego.

0,80% od wypłaconej kwoty za polecenie pożyczki gotówkowej i kredytu konsolidacyjnego.

 

Jak polecać produkty Alior Banku?

Aby zacząć zarabiać na polecaniu produktów Alior Banku, wcześniej należy zarejestrować się w Programie Rekomendacyjnym banku. W tym celu wystarczy zalogować się na swoje konto w Internecie i wypełnić formularz rejestracyjny do programu w zakładce Centrum Produktów/Program Rekomendacyjny.

Samo rekomendowanie produktów odbywa się w tej samej zakładce. Dostępne są tam produkty, które w danej chwili można polecać. Aby polecić innej osobie dany produkt, należy kliknąć przy nim opcję Zarekomenduj produkt. Osoba, która otrzyma wiadomość e-mail z rekomendacją, jeśli zdecyduje się na skorzystanie z poleconego produktu, będzie mogła kliknąć w link otrzymany w tej wiadomości, który przeniesie ją na stronę z wnioskiem o ten produkt. Potem pozostaje tylko podpisać umowę i spełnić warunki dla skutecznego polecenia.

Wypada wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy. O podatku. Jeśli zarabiamy, powinniśmy z tego tytułu odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego. Od Alior Banku osoba, która zarobi w danym roku pieniądze na polecaniu produktów banku otrzyma PIT-8C do końca lutego następnego roku po roku, w którym wystąpił obowiązek podatkowy. Na jego podstawie będzie można się rozliczyć z podatku w rocznym PIT.

źródło zdjęcia tytułowego Alior Bank Program Rekomendacyjny

 

Regulamin Programu Rekomendacyjnego Alior Banku ⇒

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
2 Comments

  • Jola

    Nie znam nikogo, kto by cokolwiek na takim poleceniu wśród znajomych zarobił. Kolega tak kiedyś próbował tego na mnie i mimo, iż spełniłam warunki potrzebne aby on dostał “wynagrodzenie”, a jednak nie zostało ono wypłacone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *