Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

PeoPay Produktem Roku w rankingu IT@BANK

System płatności mobilnych PeoPay opracowany przez Bank Pekao SA otrzymał indywidualną nagrodę specjalną w kategorii Produkt Roku w dziewiątym rankingu IT@BANK organizowanym przez redakcję Miesięcznika Finansowego Bank. Użytkownik PeoPay może płacić mobilnie w sklepach stacjonarnych, internetowych, a ostatnio także w urzędach.

Stacjonarnie i w Internecie

PeoPay zapłacimy nie tylko za zakupy w sklepie stacjonarnym, w Internecie i w niektórych urzędach, ale też przelejemy pieniądze, wypłacimy gotówkę z bankomatu i doładujemy telefon na kartę. Wszystkie płatności są potwierdzane kodem indywidualnym ePIN znanym tylko posiadaczowi aplikacji.

PeoPay płatności mobilne Pekao SA.
źródło Bank Pekao SA

Płacąc za zakupu w Internecie, po wybraniu płatności PeoPay zostaniemy przeniesieni na stronę banku, na której wyświetlony będzie kod QR, który zawiera dane transakcji. Wystarczy zeskanować kod telefon i zatwierdzić transakcję kodem ePIN. Jeśli nasz telefon nie obsługuje płatności zbliżeniowych, za pomocą kodu QR zapłacimy też w sklepie stacjonarnym umożliwiającym płatności PeoPay.
Co jeszcze jest możliwe przy korzystaniu z aplikacji? Za jej pomocą możemy przelać pieniądze pod warunkiem, że posiadacz rachunku również korzysta z PeoPay. Możemy też wypłacić pieniądze z bankomatów Pekao oznaczonych logo PeoPay wybierając na ekranie bankomatu opcję Wypłata telefonem z aplikacją PeoPay. Kto posiada telefon na kartę, może doładować telefon i może też ustawić doładowania cykliczne.

PeoPay, to również możliwość zapłaty w urzędach, np. za wydanie prawa jazdy. Na razie jednak są to nieliczne urzędy. Program jest pilotażowy. Usługa ma być wprowadzana stopniowo w kolejnych urzędach.

 

* * * * * * * * * * * * *

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *