poniedziałek, 24 czerwcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Autoryzacja mobilna w mBanku. Dycha w kieszeni za udział w pilotażowym programie.

Już w grudniu mBank ogłosił możliwość potwierdzania transakcji nie hasłem SMS przychodzącym na numer telefonu komórkowego, a poprzez aplikację mobilną. Póki co jest to program pilotażowy, który trwać będzie do czasu uruchomienia przez mBank nowej wersji aplikacji mobilnej. Do tego czasu, aby korzystać z tego udogodnienia wymagane jest wypełnienie wniosku zapisu na pilotaż. Od kilku dni bank zachęca klientów do korzystania z mobilnej autoryzacji w promocji Dycha w kieszeni. Nagrodą jest rzeczone 10zł. Ale żeby dychę zyskać, trzeba najpierw dychę wydać.

Jak działa autoryzacja mobilna?

Ma ona ułatwić sposób potwierdzania wykonywanych przez klienta transakcji w systemie transakcyjnym banku. Wszystko odbywa się w aplikacji mobilnej, więc co oczywiste, kto chce korzystać z tej metody autoryzacji musi zainstalować na smartfonie aplikację mobilną. Aby potwierdzić transakcję klient nie przepisuje hasła z wiadomości otrzymanej SMS-em. Przy mobilnej autoryzacji po tym jak klient zleci transakcję w internetowym serwisie transakcyjnym, w aplikacji mobilnej pojawi się powiadomienie autoryzacyjne (tzw. push).

10 zł za udział w pilotażu

Do udziału pilotażu, a tym samym możliwości odebrania 10zł bonusu można przystąpić do 23 lutego 2016 roku. W tym celu należy pobrać (o ile ktoś jej jeszcze nie posiada) najnowszą aplikację mBanku w AppStore lub Google Play i złożyć wniosek o przystąpienie do programu pilotażowego mobilnej autoryzacji. Mobilna autoryzacja powinna pojawić w się w aplikacji mobilnej w ciągu doby od złożenia wniosku. Należy ją aktywować w aplikacji mobilnej mBanku potwierdzając kodem PIN.

„Nowy sposób zatwierdzania transakcji spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i chroni transakcje klienta przed skutkami zainstalowania na jego telefonie złośliwego oprogramowania. Opiera się o najnowsze rozwiązania kryptograficzne i technologiczne. Przede wszystkim komunikacja między aplikacją mobilną a serwisem banku jest zabezpieczona szyfrowaniem SSL/TLS oraz dodatkowym szyfrowaniem wewnątrz kanału SSL/TLS. To gwarantuje pełną poufność i autentyczność powiadomienia autoryzacyjnego. Wszystkie przetwarzane przez aplikację szczegóły operacji  chronione są przed dostępem nieuprawnionych użytkowników oraz złośliwych programów. Mobilna autoryzacja zapewnia również zaawansowane mechanizmy utrudniające między innymi kopiowanie aplikacji na inne urządzenie.” /źródło mBank
Dycha w kieszeni 

To, na co klient może przeznaczyć bonus dziesięciozłotowy, jest z góry narzucony. Klient, który przystąpi do programu pilotażowego autoryzacji mobilnej otrzyma zwrot o wartości 10zł po spełnieniu 2 warunków. Musi potwierdzić przynajmniej jedną wykonywaną przez siebie transakcję mobilną autoryzacją. Musi też do 24 marca br. zakupu w kinie (do wyboru: Cinema City, Multikino, Helios) na kwotę co najmniej 10zł po odblokowaniu mOkazji. Przy czym program mOkazje zostaną odblokowane w ciągu 7 dni od potwierdzenia transakcji potwierdzonej mobilną autoryzacją. Szczegóły promocji w regulaminie, zasady opisanie w §6.

Czy ktoś już korzystał z z autoryzacji mobilnej i może podzielić się opinią na jej temat?

Informacja dodatkowa

Od dnia 11 stycznia 2017 roku w mBanku obowiązuje nowa godzina pierwszej sesji przychodzącej. Od tego dnia środki na koncie klienta znajdą się kwadrans wcześniej (po 11:15) w stosunku do godziny obowiązującej przed zmianą (po 12:00).

Nowy harmonogram sesji przelewów dla klientów detalicznych
sesja sesje przelewów
przychodzących
sesje przelewów
wychodzących
I 11:15 05:55 (wraz z przelewami do ZUS)
II 15:00 9:55 (wraz z przelewami do ZUS)
III 18:15 13:25 (wraz z przelewami do ZUS)

* * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *