sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

300 zł oszczędności na rachunku firmowym. Jaki to bank?

Do klientów firmowych, którzy w swojej działalności korzystają z POS skierowana jest promocja Banku Zachodniego WBK. Spełniając warunek tej promocji klient przez 12 miesięcy może być zwolnionym z opłaty za prowadzenie rachunku firmowego.

Konto firmowe na warunkach promocyjnych można otworzyć do 31 sierpnia 2017 roku.

Promocja w pigułce

Bonus – zwolnienie z opłaty za konto firmowe przez 12 m-cy.

Warunki do spełnienia – rozliczona minimum 1 transakcja przy użyciu terminala POS.

0 zł za prowadzenie konta firmowego na 2 sposoby

Warunkiem promocji jest rozliczenie przynajmniej jednej transakcji dokonanej przy użyciu terminala POS. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, posiadacz tego konta firmowego nie zapłaci miesięcznej opłaty za jego prowadzenie, a to niemało, bo 25 zł.

Okazuje się jednak, że jest drugi sposób na zwolnienie z miesięcznej opłaty za konto. Wystarczy z tego konta wykonać przelewy do ZUS lub US i też bank za darmo obsłuży konto firmowe. Ta opcja jest bezterminowa i obowiązywać będzie na pewno do momentu zmiany tabeli opłat.

Zasady promocji

Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy z bankiem o prowadzenie rachunku firmowego. Wniosek o konto można również złożyć przez internet, a umowę podpisać przelewem lub za pośrednictwem kuriera. Należy również albo być posiadaczem terminala POS z firmy Elavon Financial Services DAC, albo taki sobie nabyć [oferta terminali Elavon na stronie banku …].

Następnie wystarczy, że w miesiącu tylko jedna transakcja wykonana przy wykorzystaniu terminalu POS (np. klient zapłaci kartą za zakupiony towar) zostanie rozliczona. Przez 12 kolejnych miesięcy w dzięki temu można mieć za darmo obsługiwany rachunek firmowy Konto Firmowe Godne Polecenia.


Konto Firmowe Godne Polecenia – koszty obsługi

To, że rachunek firmowy może być prowadzony za darmo, już wiemy. Wystarczy albo przez pierwszy rok korzystać z terminala POS, albo przelać składkę do ZUS lub US z tego konta.

Karta debetowa wydana do konta również może być obsługiwana za darmo. Warunek jest jeden – wykonania nią transakcji bezgotówkowych (płatności kartą) na kwotę minimum 400 zł w miesiącu. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł. Wypłata z bankomatu w kraju bez prowizji możliwa jest w bankomacie BZ WBK. Podobnie wpłata bez prowizji we wpłatomacie BZ WBK (wpłata gotówki w kasie 0,65% min. 10 zł).

Jeśli chodzi o przelewy internetowe. Przelew zrealizowany na inne konto w BZ WBK nic nie kosztuje. Do innego banku zaś za darmo są przelewy do ZUS i US, na inne konta pakiet pierwszych 25 przelewów. Każdy następny, to prowizja 1 zł. Ale uwaga! Przelew24 (szybkie płatności online) zawsze kosztuje 0,50 zł. Nie mogę pominąć jeszcze jednej ważnej informacji. Otóż, bank pobiera opłatę za kod SMS 0,20 zł, przy czym pierwszych 5 SMS kodów jest bezpłatnych.

Jeśli ktoś ma potrzebę posiadania również konta walutowego, to takie konto jako dodatkowe konto walutowe (EUR, USD lub GPB) prowadzone jest za 0 zł.

 

Jak to wygląda w innych bankach? Zestawienie rachunków firmowych. ⇒

 

Dokumenty związane z promocją:

Regulamin promocji Konto firmowe za 0 zł z terminalem płatniczym ⇒

Tabela opłat i prowizji ⇒

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *