Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Jakie banki oferują najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu?

To, że niewiele można zaoszczędzić na lokacie lub koncie oszczędnościowym, wszyscy wiedzą. Niemniej jednak i tak lepiej trzymać środki na oprocentowanym koncie oszczędnościowym (lub na lokacie) niż na nieoprocentowanym koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym (popularnym ROR). Jak sytuacja rachunków oszczędnościowych przedstawia się w kwietniu 2017 roku? Te najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe (podobnie zresztą jak lokaty) mają pewne ograniczenia. Są to być maksymalne kwoty, do których obowiązuje wyższe oprocentowanie. Jest to okres czasu przez jaki środki na koncie będą więcej dla nas zarabiać. Są to też dodatkowe warunki, które należy spełnić, aby bank naliczył wyższe oprocentowanie.

 

1 miejsce – Orange Finanse

Niezmiennie na 1 miejscu pozostaje póki co niezagrożone konto oszczędnościowe w Orange Finanse*. Konto jest oprocentowane 3,50% dla środków do 10 000 zł. Środki powyżej tej kwoty zgodnie z tabelą oprocentowania (od 0,50 do 1%). Podwyższone oprocentowanie będzie naliczane przez 6 miesięcy, ale tylko pod warunkiem, że kartą debetową zostaną dokonane płatności na nie mniej niż 300 zł.

Z warunków promocyjnych konta oszczędnościowego może skorzystać nowy klient, który przy okazji zakładania rachunku osobistego, otworzy konto oszczędnościowe (lub w ciągu 60 dni od otwarcia ROR-u). Z konta można wykonać jeden darmowy przelew w miesiącu, za każdy kolejny zostanie pobrana prowizja 5 złotych. Klient może mieć 1 takie konto oszczędnościowe.

*Produkty bankowe do Orange Finanse dostarcza mBank.

 

2 miejsce – Bank Ochrony Środowiska

Standardowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym EKOprifit wynosi: 1,65% dla salda do 50 000 zł, 1,90% od 50 000 do 500 000 zł i 1,80% dla nadwyżki środków powyżej 500tys. zł. Dla osób spełniających dodatkowe warunki oprocentowanie jest podwyższone do 2,75% lub 3% (dla beneficjentów 500+, opis niżej) dla środków do 50 000 zł. Różnica pomiędzy oprocentowaniem standardowym, a podwyższonym jest wypłacana na koniec każdego kwartału.

Aby zyskać 2,75% dla środków do 50 000 zł należy: posiadać kartę debetową do konta osobistego, zasilać konto osobiste kwotą co najmniej 1 000 zł, ustanowić comiesięczne zlecenie stałe na konto oszczędnościowe kwoty minimum 500 zł oraz nie dokonywać żadnej wypłaty z konta oszczędnościowego w okresie, za który ma być wypłacony bonus (różnica w oprocentowaniu).

Pierwszy przelew z konta EKOprofit jest za darmo, każdy kolejny kosztuje 10 złotych.

 

3 miejsce – Deutsche Bank

Trzecie miejsce z oprocentowaniem 2,55% zajęło db Konto oszczędnościowe Plus. To konto nie wymaga posiadania konta osobistego. Oprocentowanie 2,55% obowiązuje dla salda do 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia konta. Jeśli saldo na koncie będzie wyższe niż wspomniane 100 000 zł, to wszystkie środki zgromadzone na koncie będą oprocentowane 1,05%. Takie samo oprocentowanie obowiązywać będzie po 4 miesiącach.

Z konta jeden raz w miesiącu można wykonać darmowy przelew, każdy kolejny kosztuje 10 złotych. Klient może mieć 1 takie konto oszczędnościowe.
4 miejsce – Getin Bank

Kolejne konto, to konto oszczędnościowe Getin Banku. Obowiązuje ono w 4 wariantach:

dla nowych klientów (nie posiadających żadnego produktu banku od 1 stycznia 2016r. do 9 marca 2017r.):

1. otwierających konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym (2,50%) Getin Up ⇒.

2. otwierających tylko konto oszczędnościowe (2,10%).

dla dotychczasowych klientów (którzy nie posiadali konta oszczędnościowego od 1 stycznia 2016r. do 9 marca 2017r.)

3.  posiadających konto osobiste, a teraz otwierający konto oszczędnościowe (2,20%).

4. otwierających konto oszczędnościowe (1,60%).

Niezależnie od wariantu, promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla środków do 100 000 zł i przez okres 4 miesięcy (dokładnie 122 dni) od otwarcia konta. Pierwszy przelew w miesiącu z tego konta jest darmowy, każdy kolejny to koszt 9 złotych. Promocja jest ograniczona czasowo do końca maja br. [więcej o promocji konta …]

 

5 miejsce – Bank Millenium

92 dni, przez taki okres obowiązuje promocyjne oprocentowanie 2,50% konta oszczędnościowego Profit. Obowiązuje ono do kwoty 100 000 zł, dla nadwyżki ponad tę kwotę wynosi 1,70%. Promocja tego konta oszczędnościowego jest ograniczona czasowo, kończy się w tym miesiącu, 22 kwietnia.

Raz w miesiącu z konta można za darmo wypłacić pieniądze. Kolejna wypłata jest z prowizją 7,50 zł.

Do konta Profit wymagane jest posiadanie konta osobistego lub jego otwarcie [więcej o koncie osobistym w Banku Millenium …]

 

6 miejsce – Euro Bank

należy do rachunku oszczędnościowego Ekstra Zysk z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie na tym  koncie wynosi od 0,75% do 2,50% w zależności od wariantu. Najwięcej 2,50% (do 30 000 zł, 2% dla nadwyżki) zyskuje nowy klient, który nie posiadał konta w Euro Banku w ciągu ostatniego roku, a teraz otworzy konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym (konto Ekstra Zysk można też otworzyć w ciągu 30 dni od otwarcia ROR-u). Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania, to 3 miesiące.

Obecnego klienta posiadającego konto osobiste obowiązuje niższe oprocentowanie: jeśli na ROR wpływa mu dochód (np. wynagrodzenie, środki z 500+, emerytura) 1,75% do 30tys. zł, 1,50% powyżej tej kwoty, a jeśli dochód nie wpływa na ROR – 0,75% niezależnie od wysokości środków.

 

7 miejsce – BGŻ Optima

BGŻ Optima posiada w swoje ofercie konto oszczędnościowe dla nowych środków. Specyfiką BGŻ Optima jest to, że nie ma tu kont osobistych, za to do konta oszczędnościowego można założyć lokaty, które znajdują się w czołówkach rankingów lokat bankowych. Obecnie obowiązujące podwyższone oprocentowanie, to 2,30% dla kwoty do 150 000 zł. Obowiązywać ono będzie do 25 kwietnia br.

Standardowe oprocentowanie konta, to obecnie 1,50% dla środków do 150tys. zł i 1,70% dla salda co najmniej 150tys. zł

Przelewy z tego konta kosztują … nic.

 

Beneficjenci programu 500 +

Wśród ciekawych ofert rachunków oszczędnościowych znajdują się też te dla osób korzystających z programu 500 plus. 2 najciekawsze propozycje, to konta oszczędnościowe w Alior Banku i BOŚ Banku. W obydwu przypadkach ROR jest wymagany.

3% dla środków do 50 000 zł na koncie EKOprofit naliczy Bank Ochrony Środowiska pod warunkiem posiadania wpływów na ROR z programu 500 plus, ustanowienia zlecenia stałego (co miesiąc) na konto oszczędnościowe kwoty minimum 500 zł, posiadania karty debetowej oraz brak jakiejkolwiek wypłaty z konta oszczędnościowego w danym kwartale, za który ma być wypłacony bonus. Tak samo jak dla pozostałych klientów (patrz miejsce 2) bonus w postaci różnicy pomiędzy oprocentowaniem standardowym, a podwyższonym wypłacany jest na koniec każdego kwartału.

Pierwszy przelew z konta EKOprofit jest za darmo, za kolejny bank pobierze prowizję 10 złotych.

Konto oszczędnościowe w Alior Banku dla beneficjentów programu 500 + “zarabiać” będzie 2,50% odsetek przez 12 miesięcy dla środków do 6 000 zł. Oferta przeznaczona jest dla klientów, którzy za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Banku złożyli wniosek o świadczenia 500 plus bądź na ich ROR wpłynęło świadczenie z programu 500+.

Podobnie jak w BOŚ Banku pierwszy przelew jest bez prowizji, kolejny kosztuje 10 złotych.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *