Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

eKonto m – nowe konto dla młodych w mBank-u

Kolejny bank, który wprowadziła zmiany z dniem 2 sierpnia 2016r. Tym razem dotyczy ona przede wszystkim na ujednoliceniu oferty dla młodszych klientów. Do tej pory mBank proponował dla nich 2 konta osobiste: izzy Konto dla osób w wieku 13-18 lat i eKonto dla młodych od 18 do 26 życia. Od 2 sierpnia jest to jeden rachunek bankowy eKonto m. Zakres, w jakim młodzi klienci mogą z niego korzystać dostosowany jest do ich wieku.

 

Jakie zmiany wprowadziły inne banki?
Idea Bank wprowadza zmiany w opłatach za Konto IdealneZmiana opłat w Banku SmartNajgłośniej echem odbiły się zmiany w cenniku BZ WBK

eKonto m od 13 do 20 lat

Konto prowadzone jest za darmo.

Karta debetowa wydawana i obsługiwana jest też za darmo.

Młodzi mają zupełnie darmowe przelewy standardowe bez względu na to gdzie przelew zostanie wykonany a także zlecenia stałe.

Bez prowizji są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Zapłacą jednak po 9 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w placówce banku. Jako jedyni mogą za darmo sprawdzić saldo w bankomacie (ich starsi koledzy zapłacą 5zł za tę operację).

Jako jedyne z tych 3 kont bankowych jest oprocentowane, niewiele jednak, bo tylko 0,70% w skali roku.

eKonto m od 21 do 24 lat

Konto również prowadzone jest bezpłatnie bez żadnych warunków.

Karta debetowa zaś, jeżeli zostanie wykonanych nią przynajmniej 5 transakcji.

Bezpłatne są też przelewy standardowe bez względu na kanał ich zlecenia oraz zlecenia stałe, a także w przeciwieństwie do młodszych kolegów wpłata i wypłata gotówki w kasie banku. Posiadacze tego konta nie zapłacą też za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. 5zł kosztować ich zaś będzie sprawdzenie salda w bankomacie.

eKonto m powyżej 25 roku życia

Aby mieć darmowe konto należy zasilać konto kwotą co najmniej jednego tysiąca złotych. W przeciwnym razie prowadzenie konta to koszt 5zł (pod uwagę brany jest wpływ z poprzedniego miesiąca).

Obsługa karty to koszt 4zł albo 0zł jeśli klient dokona 5 płatności kartą debetową.

Przelewy krajowe standardowe są darmowe jeżeli zlecone zostaną przez Internet lub w placówce banku. Telefonicznie kosztują 2zł (wewnętrzne przelewy) i 4zł (zewnętrzne przelewy). Bank pobierze też opłatę za sprawdzenie salda w bankomacie 5zł i zmianę PIN 2zł.
Zupełnie darmowe są natomiast zlecenia stałe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą (jedynie koszt przewalutowania).

Wszyscy posiadacze eKonta m mogą skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia karty debetowej „Pakiet Bezpieczna Karta” za 4,90zł miesięcznie.

źródło informacji strona banku

Tabela opłat i prowizji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *