sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Darmowa karta kredytowa jest tylko jedna ;)

Posiadanie karty kredytowej opłaca się pod warunkiem, że będziemy ją użytkować rozsądnie. Jak to robić? Trzymać się 2 zasad. Po pierwsze karta kredytowa powinna nam służyć do zapłaty za zakupy, NIE do wypłaty gotówki z bankomatu. Płacąc kartą kredytową za zakupy możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego. Wypłacając gotówkę z bankomatu bank od razu nalicza odsetki i będzie je naliczał do momentu spłaty. Po drugie korzystamy ze wspomnianego okresu bezodsetkowego i spłacamy CAŁE zadłużenie w terminie. Nie zapłacimy wtedy odsetek.

Karta kredytowa, jak każdy produkt bankowy kosztuje. Tylko jedna z poniższych kart jest bezwarunkowo darmowa, karta Citibanku. Pozostałe mogą być darmowe, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać lub skorzystamy z promocji (karta BGŻ BNP Paribas).  Korzystając mądrze z karty kredytowej można pożyczać pieniądze od banku nic za to nie płacąc. Poniżej zestawienie najlepszych według mojej subiektywnej oceny kart kredytowych. Znalazły się tu tylko te, które jeśli nie są bezwarunkowo darmowe (karta Simplicity Citibanku), to oferują możliwość zniesienia opłaty za kartę.

 

Bezwarunkowo DARMOWA karta Simplicity

citibank karta kredytowa simplicity

Nie raz i nie dwa polecałam tę kartę kredytową. Chociaż jestem zdania, że karta kredytowa nie w każdych rękach jest dobrym narzędziem płatniczym, to jeśli ktoś stwierdziłby jednak , że potrafi z niej mądrze korzystać, to polecam mu tę kartę. Z jednego, prostego powodu. Ta karta nic nie kosztuje, jeżeli korzysta się z niej w odpowiedni sposób [Sprawdź jak korzystać z karty kredytowej …].

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zacząć od tej karty. To bonusy jakie można zyskać, wnioskując o tę kartę.

W tym momencie można sobie wybrać jedną spośród 5 ofert promocyjnych, w których:

… klient otrzymuje 400 zł na zakupy do sklepu wielobranżowego Mall.pl (trwa do 31 maja 2017r.) ⇒

… klient otrzyma zwrot rocznej prenumeraty Twojego Stylu i Pani + 10% od wydatków kartą Simplicity (trwa do 31 marca 2017r.)

… klient otrzyma gadżet o wartości prawie 550 złotych (telefon LG K8 LTE) (trwa do 31 marca 2017r.)

…klient otrzyma 400 zł na zakupy do sklepu ze sprzętem komputerowym Morele.net (trwa do 30 czerwca 2017r.) ⇒

… klient otrzymuje 400 zł na zakupy do drogerii Douglas (trwa do 30 czerwca 2017t.) ⇒

 

O kartę kredytową Simplicity  wnioskować wnioskować może osoba, która wykaże się dochodem netto w kwocie minimum 1 200 złotych, ma ukończone 21 lat i jest zatrudniona w obecnej firmie co najmniej od 3 miesięcy (osoba prowadząca działalność – ukończone 21 lat i prowadzenie firmy od 2 lat).

Do karty Simplicity przypisana jest za darmo usługa Citi Alerts, dzięki której otrzymamy SMS-em powiadomienie o wykonanej transakcji i limicie zadłużenia. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. A jeśli zapomnimy spłacić zadłużenie bank nam o tym przypomni i nie pobierze od tego prowizji.

Jeśli jednak wypłacimy gotówkę z bankomatu, to oprócz odsetek w wysokości 10% zapłacimy prowizję za transakcję gotówkową 6%, jednak nie mniej niż 10 zł.

 

 

DARMOWA karta kredytowa dla aktywnych klientów

millenium karta kredytowa impresja

Millenium Impresja (Visa i Mastercard). Karta kredytowa Banku Millenium jest bezpłatna jeśli dokonamy nią przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w poprzednim miesiącu. Pierwsza opłata za kartę naliczona zostanie za drugi pełny miesiąc od wydania karty, wynosi 7,99 zł.

Do karty przypisany jest program premiowy Moneyback, w którym klient otrzymuje zwrot 5% (do 760 zł rocznie) od wydatków dokonanych u ponad 20 partnerów znanych marek jak: Empik, Sephora, Deichmann, Smyk, Carrefour, Zara czy Apart.

Ponadto posiadacz karty Mastercard programie rabatowym Mastercard Buy&Smile otrzymuje 5% zniżki na zakupy w ponad 2000 sklepów i punktów usługowych.

Dostępny limit kredytowy na karcie Impresja to od 1 000 do 100 000 zł. To, ile bank przyzna zależy oczywiście od zdolności kredytowej klienta. Okres bezodsetkowy to 51 dni, jest więc najniższy w porównaniu do pozostałych kart kredytowych,

Do karty jest dołączone dobrowolne ubezpieczenie Pakiet Assistance Impresja, za które pobierana jest prowizja 4,99 zł (do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego jest za darmo). Z ubezpieczenia można zrezygnować w dowolnym czasie. Pakiet składa się z 5 obszarów: assistance samochodowy, assistance medyczny, assistance domowy, concierge dla kobiet i osobistego terminarza.

Za wypłatę gotówki z bankomatu zapłacimy 3,99% nie mniej niż 9,99 zł.

Akcja promocyjna 

Stylowe zakupy to akcja rabatowa w ponad 13 000 sklepach ze zniżkami do 50%. Akcja trwać będzie od 31 marca do 9 kwietnia 2017 roku. Więcej o akcji na stronie Banku Millenium.

 

 

santander karta kredytowa turbo karta

TurboKARTA [Santander Consumer]. To karta kredytowa z oferty Santander Consumer. Jest darmowa pod warunkiem wykonania nią transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 1 000 zł w miesiącu. W przeciwnym razie zapłacimy 4,90 zł prowizji. Posiadacz tej karty otrzymuje premię za aktywność. 3% za transakcje bezgotówkowe na stacjach paliw i 1% od pozostałych transakcji bezgotówkowych, maksymalnie 30 zł w okresie rozliczeniowym. Okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Do karty przypisany jest darmowy pakiet car assistance, który zapewni pomoc w przypadku awarii lub kradzieży samochodu, nawet gdy zabraknie nam paliwa.

Za wypłatę gotówki z bankomatu pobierana jest prowizja jak przy karcie Simplicity 6 minimum 10 zł. Odsetki również wynoszą 10%.

Przejdź do oferty TurboKARTY ⇒
karta kredytowa bgż bnp paribas mam bonus

Mastercard Standard BGŻ BNP Paribas]. Posiadacz karty kredytowej banku BGŻ BNP Paribas może sam zdecydować kiedy chce, by kończył mu się cykl rozliczeniowy (5, 10, 15, 20 lub 25 dzień miesiąca). Dzięki temu klient może dopasować sobie termin spłaty zadłużenia na karcie kredytowej do daty wpływu wynagrodzenia. Można wybrać też opcję automatycznej spłaty zadłużenia z rachunku osobistego prowadzonego w BGŻ BNP Paribas. Okres bezodsetkowy wynosi do 56 dni.

Standardowa opłata za tę kartę kredytową wynosi 72 zł za rok (miesięcznie wychodzi 6 zł).  Umowa o kartę kredytową zawarta w oddziale lub punkcie banku,  to możliwość zwolnienia z opłaty za pierwszy rok korzystania a karty – promocja aktualna do 23 kwietnia 2017r.

Przejdź do oferty karty kredytowej BGŻ BNP Paribas ⇒

Akcja promocyjna dla aktywnych klientów

Do karty kredytowej BGŻ BNP Paribas dedykowany jest program bonusowy mamBONUS, w którym płacąc tą kartą można otrzymać rabat w ponad 2 500 sklepach. Dodatkowo za każdą transakcję są naliczane punkty, które można wymieniać na nagrody. [więcej o programie …].

 

 

bz wbk karta kredytowa silver

Mastercard Silver [BZ WBK]. Z limitem kredytowym do 20 000 zł i okresem bezodsetkowym do 54 dni. Do 30 czerwca trwa promocja zwalniająca z opłaty za kartę kredytową pod warunkiem złożenia wniosku przez Internet lub telefon. Standardowo w pierwszy roku pobierana jest opłata roczna w wysokości 90 zł, w następnych latach miesięczna 7,99 zł/m-c. Bank nie pobierze opłaty w pierwszym roku jeśli w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty zostanie na niej rozliczonych przynajmniej 5 transakcji. W następnych latach opłata nie będzie pobierana pod warunkiem rozliczenia 5 transakcji w cyklu miesięcznym.

Wypłata z bankomatu kosztuje 4% minimum 10 zł.

 

Promocje do karty kredytowej Mastercard Silver

Za złożenie wniosku do 30 czerwca 2017 r. przez Internet lub telefon zwolnienie z opłaty rocznej i opłat miesięcznych przez cały okres posiadania karty kredytowej. [Regulamin promocji ⇒]

Do 30 czerwca 2017r. trwa promocja Cash Back z kartą kredytową, w której od wypłat gotówki (ale tylko za pośrednictwem usługi cash back) nie są naliczane odsetki, za 5 transakcji cash back bank zwróci część prowizji – 20 zł. Standardowo bank od cash back pobiera prowizję jak przy wypłacie gotówki z bankomatu 4% min. 10 zł. [szczegóły promocji ⇒]

200 zł w gotówce można zyskać jeśli najpierw otworzymy konto osobiste a później wystąpimy z wnioskiem o kartę kredytową. Promocja obejmie osoby, które najpóźniej do końca lipca br. otworzą konto osobiste. [więcej o promocji …]

oprac.własne
zdjęcia kart źródło Citibank, BZ WBK, Bank Millenium, Santander Consumer, BGŻ BNP Paribas.

 

 

Uważasz, że inna karta kredytowa powinna znaleźć się w tym zestawieniu? Daj znać w komentarzu.
Jeżeli Uważasz, że to zestawienie kart kredytowych może komuś się przydać, udostępnij mu ten wpis.
Dziękuję 🙂

* * * * * * * *  * * * * * * * * * *
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *