Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

500 zł lub 300 zł na zakupy do Allegro + darmowa karta kredytowa. Promocja Citibanku.

Druga akcja promocyjna z kartą kredytową Citibanku w roli głównej, w której klient może zdecydować czy chce zyskać 300 zł czy 500 zł. Jak nietrudno się domyślić przy niższym bonusie bank wymaga mniej. A kto podejdzie do promocji zdroworozsądkowo zyska darmową kartę kredytową i tańsze o kilka stówek na zakupy. W tej promocji na platformie Allegro. Kto wolałby pieniądze wydać w sklepie Empik, dla nich jest inna promocja [KLIK].

Promocja z voucherem do Allegro obowiązuje do 30 czerwca 2017 roku.

 

Dla kogo JEST promocja?

Aby skorzystać w tej promocji w okresie od 1 stycznia 2015 roku nie można było posiadać głównej karty kredytowej Citibanku.

Kartę kredytową w Citibank-u może otrzymać osoba, która:

jeśli jest osobą fizyczną – ma co najmniej 21 lat, dochód netto w minimalnej wysokości 1 200 zł i jest zatrudniona w obecnej firmie przynajmniej 3 miesiące;

jeśli prowadzi działalność gospodarczą – ma minimum 21 lat, a działalność gospodarczą prowadzi od co najmniej 2 lat.

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie promocji. Na podany numer telefonu skontaktuje się z nami konsultant banku. W trakcie tej rozmowy telefonicznej złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku.

W promocji do zyskania jest bon albo na 300 zł, albo na 500 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Kwota bonu, jaki można otrzymać zależy od spełnionych warunków przez posiadacza karty kredytowej Citibanku.


Jak zdobyć bon na 300 zł?

Niższa kwota jest łatwiejsza do zdobycia. Do wykonania są 2 proste czynności.

Najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy należy:

1. zalogować się przynajmniej 1 raz do swojej bankowości internetowej bądź za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz

2. dokonać transakcji bezgotówkowych (płatności kartą) na łączną kwotę co najmniej 500 zł.

Dla przykładu, jeżeli umowa zostanie zawarta w kwietniu, to te warunki należy wykonać do końca czerwca.

Do kwoty  500 zł (płatności kartą kredytową) nie zostaną wliczone przelewy z rachunku karty oraz transakcje zwrócone (gdy zwracamy towar opłacony kartą kredytową i pieniądze zostaną zwrócone na kartę). Aby płatność została wliczona do wymaganej kwoty musi zostać w wymaganym czasie zaksięgowana przez bank.

Przejdź na stronę Citibanku ⇒

Jak zdobyć bon na 500 zł?

Aby zyskać 500 zł na zakupy na Allegro, trzeba dać od siebie nieco więcej.

Pierwszy warunek jest taki sam jak przy bonusie 300 zł. Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy przynajmniej 1 raz należy zalogować się do bankowości internetowej albo aplikacji mobilnej.

Przy drugim warunku do wyboru są 3 opcje, które trzeba spełnić w krótszym czasie niż pierwszy warunek (logowanie). Bank daje na to czas końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy (umowa zawarta w kwietniu – warunek spełniony do końca maja). Każda z opcji kończy się rozłożeniem na raty zadłużenia, a to związane jest z dodatkowym kosztem. Można:

Opcja 1. Dokonać transakcji kartą na kwotę minimum 500 zł (na takich samych warunkach jak przy premii 300 zł) i spłatę tej kwoty rozłożyć na raty bądź

Opcja 2. Zawrzeć porozumienie o dodatkowy limit do umowy karty na co najmniej 1 000 zł w formie przelewu, którego spłata zostanie rozłożona na raty bądź

Opcja 3. Zlecić przelew w ramach limitu karty kredytowej na kwotę minimum 500 zł (nie może to być przelew na opłacenie rachunków) i spłatę tej kwoty rozłożyć na raty.

Plan spłat ratalnych Komfort. Z tej usługi klient będzie korzystać jeżeli zdecyduje się na wyższy bonus – 500 zł. To usługa płatna. Bank pobiera prowizję za rozłożenie spłaty na raty (ustalana indywidualnie, maksymalnie 20% kwoty transakcji), a także za obsługę spłat ratalnych (30 zł) i za obsługę dodatkowego limitu (20 zł). Pierwsza opłata pobierana jest raz, dwie pozostałe co miesiąc doliczane są do kwoty miesięcznej raty.

Za opłatą jest też przelew z rachunku karty kredytowej – 6%, ale nie mniej niż 10 zł. To informacja istotna dla osób, które zdecydują się na opcję 3.

Z tych 3 opcji najbardziej jak widać, opłaca się skorzystanie z płatności bezgotówkowych i ich rozłożenie na raty.

Warto też zastanowić się nad opcją tańszego vouchera, na 300 zł. Będzie prościej i bez dodatkowych kosztów – wystarczy całe zadłużenie spłacić w terminie. [Jak korzystać z karty kredytowej …].

 

Bon na 300 złotych Bon na 500 złotych
Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy należy przynajmniej 1 raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego
po miesiącu zawarcia umowy należy dokonać transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 500 zł.

Do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy:

Opcja 1. Zapłacić kartą na kwotę minimum 500 zł, a spłatę tej kwoty rozłożyć na raty albo

Opcja 2. Skorzystać z dodatkowego limitu do karty na minimum 1 000 zł, a spłatę rozłożyć na raty albo

Opcja 3. Zlecić przelew z rachunku karty na kwotę minimum 500 zł, a spłatę tej kwoty rozłożyć na raty.

Nagroda w postaci bonu (vouchera) elektronicznego zostanie przekazana w wiadomości wysłanej przez Citibank poprzez bankowość elektroniczną (dostępna po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej) do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Pod warunkiem oczywiście, że zostaną spełnione powyższe warunki. [Przykładowo – umowa zawarta w kwietniu, bon wysłany do końca lipca.]

Voucher można wykorzystać do końca 2017 roku. Aby wykorzystać voucher przy dokonywaniu płatności za zakupy  w miejscu Masz kod rabatowy należy wpisać otrzymany numer voucher (bonu).

 

Która to darmowa karta kredytowa?

Regulamin promocji nie narzuca karty kredytowej. Jednak najtańszą w obsłudze, a wręcz darmową jest karta kredytowa Simplicity. Bank za obsługę tej karty nie pobiera prowizji. Kto będzie korzystać z karty mądrze, nie poniesie żadnych kosztów. Przez mądre korzystanie z karty kredytowej rozumiem używanie karty tylko i wyłącznie do płacenia za zakupy i spłatę całego zadłużenia w wyznaczonym terminie. W żadnym wypadku wypłacanie gotówki z bankomatu, przelewanie pieniędzy z rachunku karty czy rozkładanie spłaty na raty, ponieważ za wszystkie te operacje bank pobierze prowizję. Dlatego uważam, że warto zastanowić się nad niższą, ale bezkosztową opcję z voucherem na 300 zł.

Dodam jeszcze tylko jedną dość ważną kwestię. Do karty domyślnie dołączona jest usługa Citi Phone, która kosztuje miesięcznie 6 zł. Warto z niej zrezygnować. Posiadam kartę w Citibanku od wielu lat i nigdy nie miałam potrzeby korzystania z tej usługi.

źródło zdjęcia tytułowego Smartmockups i Citibank (strona promocji)

 

A Ty, jakie Masz zdanie na temat tej promocji? Którą opcję być wybrał/-ła?

Dokumenty związane z promocją:

Regulamin promocji Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do allegro.pl ⇒

Tabela opłat i prowizji ⇒

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *