poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Citibank. Zmiany w opłatach kont bankowych.

1 marca 2017 roku, to data, kiedy wejdzie nowa taryfa opłat i prowizji w Citibanku. Tym razem dotyczyć będzie ona opłat na kontach bankowych (15 listopada 2016 odnotowaliśmy zmiany w opłatach kart kredytowych). Zmiany dotkną przede wszystim usług realizowanych u doradcy w CitiPhone i w oddziale banku. Wprowadzona zostaje usługa przelewu natychmiastowego Express Elixir.

Konto osobiste CitiKonto

Opłata za prowadzenie konta wynosi od 3zł do 15zł, w zależności od tego, w jakiej wysokości zapewnimy wpływ na konto. Aby mieć konto prowadzone za najniższą opłatę 3zł należy zapewnić wpływ minimum 3.500zł. 8zł za konto bank naliczy, jeśli wpłynie na konto co najmniej 2.000zł miesięcznie. Te opłaty pozostaną bez zmian. Co się zmieni?

Opłata miesięczna  za kartę debetową Citicard wzrośnie z 6zł na 8zł.

Przelew zlecony u Doradcy CitiPhone lub w Oddziale Banku kosztować będzie 20zł. Dziś to koszt o połowę niższy, 10zł. Opłata dotyczy przelewów zleconych na rachunki prowadzone w banku, jak i przelewów zewnętrznych.

Bank wprowadza możliwość zlecania przelewu natychmiastowego Express Elixir. Realizacja tego przelewu przez Internet i w automatycznym bankierze w CitiPhone kosztować będzie 15zł, a u Doradcy CitiPhone i w Oddziale 30zł.

Przelew Sorbnet (przelew natychmiastowy realizowany od kwoty 1mln w Citibank Online) kosztować będzie 20zł.

Z 10zł na 20zł wzrośnie opłata za przelew w obcej walucie i w walucie polskiej poza jej granice zlecony u Doradcy CitiPhone i w Oddziale Banku. Od 1 marca dostępny będzie też przelew w trybie pilnym za 30zł.

Wzrośnie też prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów Citibanku z dotychczasowych 5zł na 7zł.
Konto osobiste Citi Priority

Obecnie trwa promocja konta Citi Priority. Przez kolejne 4 miesiące można zyskać premię od 50 do 75 złotych.

Konto prowadzone jest za darmo jeśli spełnimy jeden z 2 warunków. Wpłacimy i utrzymamy na koncie co najmniej 30.000zł albo wpłacimy na konto 5.000zł (z tytułu wynagrodzenia) i dodatkowo posiadamy w banku jeden z produktów kredytowych, np. kartę kredytową (darmowa karta kredytowa jest oferowana teraz w 4 promocjach [KLIK]).

Opłata miesięczna za konto wzrośnie do 30zł. Zmiana dotyczy też rachunku oszczędnościowego. Obecnie opłata to 18zł (dla kont otwartych do 16.07.2010r.) lub 25zł (dla kont otwartych od 17.07.2010r.).

Karta debetowa Citicard będzie kosztować 8zł (do końca lutego 5zł). Dotyczy klientów, których konto zostało otwarte do 16 lipca 2010 roku.

Pozostałe zmiany dotyczą wszystkich klientów posiadających konto osobiste Citi Priority. Są to:

Prowizja za polecenie przelewu zlecone u Doradcy CitiPhone lub w Oddziale Banku na rachunki prowadzone w Citibanku wynosić będzie 12zł (becnie to 4zł). Na rachunki zewnętrzne będzie to 16zł zamiast obecnych 8zł.

Przelew Express Elixir obecnie nie oferowany od marca będzie realizowany za 20zł u Doradcy CitiPhone i w Oddziale Banku lub za 10zł w Citibank Online i w Automatycznym Bankierze w CitiPhone. Przelew Sorbnet za 20zł.

Przelew walutowy i w złotówkach poza Polskę u doradcy w CitiPhone i w oddziale banku 12zł. Dziś to tylko 4zł. W trybie pilnym dotychczas nie oferowana możliwość – 30zł.
 

Zmiany w opłatach nastąpią też dla posiadaczy kont Citigold i Citigold Private Client. Pełne zestawienie wszystkich zmian, które wejdą w życie 1 marca 2017 roku można znaleźć na stronie banku.

* * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *