poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Złap Bakcyla finansów – do wygrania nawet 3700zł

Wiedza ekonomiczna popłaca. Właśnie trwają dwa konkursy, w których wykazać się należy wiedzą na temat finansów. W pierwszym młody człowiek sam decyduje, w jakiej formie chce przygotować pracę na konkurs. W drugim konkursie na nagrodę mają szansę uczniowie z lekkim  piórem.

„Złap Bakcyla”, to konkurs zorganizowany przez Warszawski Instytut Bankowości. Skierowany jest on do młodych osób w wieku od 12 do 18 lat.

Do 30 września 2016 roku na adres uszulc@wib.org.pl można nadsyłać prace konkursowe o tematyce zarządzania finansami. Forma pracy konkursowej jest dowolna: prezentacja Power  Point, film, wiersz lub opowiadanie, piosenka bądź obrazek albo komiks. Warunkiem dopuszczenia pracy do konkursu jest użycie w niej 5 słów kluczowych: klient, bank, kredyt, BIK/Biuro Informacji Kredytowej, bezpieczeństwo. Dozwolona jest natomiast dowolna odmiana i kolejność wykorzystania tych słów kluczowych.

Nadesłane prace będą oceniane trzy etapowo. Wstępnie zostaną ocenione przez jury pod względem zgodności pracy z wymaganiami regulaminu. Następnie prace zakwalifikowane przez jury zostaną udostępnione w internecie w 3 miejscach: na stronie projektu Bakcyl, na jego fanpejdżu oraz na stronie organizatora konkursu. Przez 7 dni prace będą oceniane przez internautów na Facebooku. Ostateczną decyzję o wyborze nagrodzonych prac podejmie jury.

Na nagrodzonych czekają niespodzianki w postaci:

I miejsce – tabletu Samsung Galaxy (jeśli organizator otrzyma co najmniej 40 prac konkursowych będą 2 takie same nagrody główne) o wartości około 700 zł.

II miejsce – słuchawki Creative o wartości około 300 zł.

III miejsce – powerbank PQI o wartości około 150 zł.
 

Znacznie wyższe nagrody przygotował NBP w XV już edycji Konkursu na pracę pisemną w roku szkolnym 2016/2017. W tym konkursie nagrodzony zostanie nie tylko uczeń jako autor pracy, ale też nauczyciel jako recenzent tej pracy.

Tematyka pracy podobnie jak Bakcyla związana jest z edukacją finansową. Nie ma jednak w tym przypadku dobrowolności, forma pracy jest narzucona. Jest to praca pisemna. Temat dla uczniów gimnazjów to „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?„, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak uniknąć pułapek kredytowych?”

Tu premiowane są 3 pierwsze miejsca (kwoty brutto):

I miejsce nagroda pieniężna 3 700 zł

II miejsce nagroda pieniężna 3 200 zł

III miejsce nagroda pieniężna 2 700 zł

Dodatkowo zostaną przyznane 3 wyróżnienia z nagrodą pieniężną po 1 200 zł każde.

Wygranej nie można niestety w całości przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. 80% z tej kwoty ma bowiem być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego lub sprzętu RTV bądź na uczestnictwo w kursach językowych.

Przed przekazaniem prac dla organizatora prace maja być najpierw sprawdzone przez nauczyciela, którego recenzja pracy ucznia musi zostać dołączona do przesłanej pracy. Nauczyciel również otrzyma nagrodę pieniężną, której wysokość zależeć będzie od miejsca, które zajmie uczeń – 1 200zł za wyróżnienia, 1600zł za III, 1800zł za II i 2000zł za I miejsce.

Prace konkursowe nadsyłać można do 16.10.2016r.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *