poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Eurobank przyjmuje wnioski o kredyt hipoteczny MdM.

Eurobank ogłosił na swojej stronie, że z dniem 17 listopada br. przyjmuje wnioski o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego ze środków budżetu państwa. Niezależnie jednak od tego, Bank Gospodarstwa Krajowego drugą połowę środków na dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych z terminem wypłaty przypadającym na rok 2017, odblokuje 1 stycznia 2017r.

Wniosek o dofinansowanie MdM do BGK

 

Eurobank, po otrzymaniu wniosku o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego przekaże wnioskodawcy informację ze wstępnymi warunkami kredytowania. Wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie wkładu własnego Eurobank przekaże po 1 stycznia 2017r. i dopiero po otrzymaniu z BGK akceptacji wniosku o dofinansowanie podejmie decyzję kredytową.
Przypomnę, że 6 lipca br. Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w programie MdM z terminem wypłaty wsparcia w roku 2017. Zgodnie bowiem z przepisami Ustawy z dnia 27 września 2013 roku o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, jeżeli łączna kwota wynikająca ze złożonych w roku bieżącym wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w terminem wypłaty na rok następny (w tym rozdaniu na rok 2017) osiągnie równowartość 50% kwoty limitu środków (na rok 2017 jest to 746 ml zł) BGK ogłasza informację w BIP-ie o wstrzymaniu przyjmowania wniosków z terminem wypłaty na dany rok. Niezależnie o tego, wnioski o dofinansowanie z terminem wypłaty środków przypadającym na rok 2018 przez cały czas można składać.

Niski procent dla Młodych od Eurobanku

Jednocześnie Eurobank wystartował z promocją kredytu hipotecznego Niski procent dla Młodych. Osoby, które od 17 listopada br. do 9 stycznia 2017r. złożą wniosek o kredyt hipoteczny w programie MdM i do 31 stycznia 2017r. podpiszą umowę mogą liczyć na obniżoną o 25% prowizję (z 2% do 1,50%). Osobom, które skorzystają z dodatkowych produktów może zostać obniżony też koszt kredytu. Przy podejmowaniu decyzji o korzystaniu z dodatkowych produktów banku podpowiadam, by wziąć pod uwagę koszty obsługi tych produktów i to, że zapewne przez cały okres kredytowania nie będzie możliwości z nich zrezygnowania.

 

* * * * * * * * * * * *

1 Comment

  • Kz

    Nic.to nie dalo ze w eurobanku wystartowali wcześniej ze skłamania wniosku o kredyt skoro najdłużej się czeka na akceptację Mdm. Złożyliśmy z mężem wniosek o kredyt w grudniu bylismy zarejestrowani juz 3 stycznia a do tej pory nie mamy akceptacji mdm a ponoć wszystko było w porzadku, a tym w innym bankach złożone wnioski później mają już akceptacje. Z czego środki mdm skończą się za tydzień;/ nie jesteśmy jedynym takim przypadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *