poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

3 powody, dla których warto mieć kartę kredytową Mastercard Travel

T-Mobile Usługi Bankowe ma w swojej ofercie kartę kredytową Mastercard Travel. Okres bezodsetkowy dla tej karty wynosi 58 dni, więc jest jednym z dłuższych oferowanych do kart kredytowych. Czy są inne powody, dla których warto mieć tę kartę w swoim portfelu?

Bank na swojej stronie internetowej podaje przynajmniej …

3 powody, dla których warto mieć kartę kredytową Mastercard Travel

Powód 1. Z moneyback jest do odebrania do 100 zł miesięcznie (rocznie do 560 zł).

Powód 2. Można zyskać 250 zł do zrealizowania na Fru.pl

Powód 3. W programie Mastercard Priceless Specials odkładają się punkty, które można wymieniać na nagrody.

Jak to wygląda w praktyce?

Powód 1. Moneyback do 100 zł miesięcznie. Bank zwraca 5% od płatności bezgotówkowych dokonanych kartą kredytową. To dużo w porównaniu do innych ofert bankowych z moneyback. Jednak zwrot dotyczy tylko transakcji dokonanych za granicą i tylko tych, których wartość wynosi co najmniej 50 złotych. Ponadto nie zostanie naliczony moneyback od transakcji dokonanych w niektórych punktach. Zestawienie punktów oznaczonych wykluczonymi MCC [Merchant Category Code] znajduje się w regulaminie promocji w §3.

Moneyback będzie naliczany przez 12 miesięcy od dnia uruchomienia karty kredytowej. Przez ten czas można zyskać do 560 złotych przez cały ten okres. Miesięcznie maksymalnie bank naliczyć może 100 zł.

Promocja obowiązuje do 30 kwietnia 2018 roku.

Powód 2. 250 zł do zrealizowania na Fru.pl. Aby otrzymać voucher o wartości 250 złotych wcześniej należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 300 zł. Mają być one dokonane i zaksięgowane w następnym miesiącu po zawarciu umowy o kartę kredytową. Jeśli więc umowa zostanie podpisana w maju, transakcje muszą być wykonane i zaksięgowane na rachunku karty w maju. Podobnie jak w promocji z moneyback nie będą brane pod uwagę transakcje dokonane w niektórych punktach (regulamin §3).

Po spełnieniu tego warunku klient otrzyma wiadomość SMS z jednorazowym kodem do wykorzystania na Fru.pl. Kod będzie można wykorzystać na usługę City Break dla minimum 2 osób. City Break, to pakiet obejmujący lot i hotel.

Z promocji tej nie może skorzystać osoba, która kiedykolwiek posiadała kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe. Promocja obowiązuje do 30 maja 2017 roku 30 czerwca 2017r. (promocja przedłużona)

Powód 3. Punkty w programie Mastercard Priceless Specials. Ta usługa oferowana jest przez organizację płatniczą Mastercard. Punkty można zbierać płacąc kartą Mastercard i Maestro z 12 banków i wymieniać je później na nagrody z katalogu programu. W programie należy się odrębnie zarejestrować i wskazać kartę, za której płatności bezgotówkowe będą naliczane na koncie uczestnika tego programu. Punkty są naliczane za transakcje dokonane u partnerów programu Mastercard Priceless Specials. A Ci są z różnych kategorii, m.in.: dom, sport, moda, dzieci, podróże, rozrywka.


Ile kosztuje karta?

Za wydanie karty nie jest pobierana prowizja. Jest natomiast za wznowienie karty – 70 zł jeśli w ciągu roku zostaną wykonane transakcje kartą na kwotę niższą niż 7 500 zł, 35 zł jeśli będą to transakcje w przedziale od 7 500 zł do 15 000 zł. Transakcje kartą na kwotę wyższą niż 15 tysięcy złotych zwalniają całkowicie z opłaty za wznowienie. Poza tym co miesiąc jest pobierana opłata miesięczna za obsługę karty 8 zł (brak tej opłaty przy wykonaniu minimum 4 płatności kartą).

Kosztuje też wypłata z bankomatu w kraju i za granicą 6% min. 10 zł i tyle samo za przelew z rachunku karty.

Dla kogo jest karta kredytowa Mastercard Travel?

Patrząc na opłaty widać, że karta ta nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osoby, która sporadycznie używa karty kredytowej. Aby nie płacić za miesięczną obsługę karty należy przynajmniej 4 razy w miesiącu nią zapłacić. Natomiast by być całkowicie zwolnionym z opłaty rocznej, średniomiesięcznie na karcie powinny być rozliczone transakcje na kwotę 1 250 zł (15 000 zł/12 m-cy).

Z karty powinni być natomiast zadowolone osoby, które podróżują za granicę i tam płacą kartą kredytową, no i są w stanie zrealizować limit rocznych transakcji. Przy maksymalnym wykorzystaniu dwóch promocji (moneback i fru.pl) można zyskać 810 zł (560 zł z moneyback + voucher 250 zł). Dodatkowo zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials, by wymienić je np. na vouchery do różnych sklepów, doładowanie telefonu lub też wspomóc akcje charytatywne.

A co, jeśli za granicę nie wyjeżdżamy, a karty kredytowej potrzebujemy sporadycznie? Warto wtedy zastanowić się nad kartą Citibanku. Bank ten kojarzy nam się raczej z wysokimi opłatami, ale w swojej ofercie ma jedną kartę, której posiadanie może NIC nie kosztować. Karta kredytowa Simplicity, to jedna z najczęściej promowanych kart kredytowych. Poza tym nie jest pobierana opłata ani za wydanie, ani za wznowienie, ani też opłata miesięczna za obsługę tej karty. Dodając do tego możliwość zyskania bonusu (voucher od 300 zł do 500 zł do wydania w różnych znanych sklepach internetowych) wydaje się być dobrą alternatywą.

Promocje kart kredytowych Citibanku:

300 zł lub 500 zł na zakupy do Empiku (ważna do 31 maja 2017r.) ⇒

400 zł na zakupy do Mall.pl (ważna do 31 maja 2017r.) ⇒

400 zł na zakupy do Douglas (ważna do 30 czerwca 2017r.) ⇒

400 zł na zakupy do Morele.net (ważna do 30 czerwca 2017r.) ⇒

300 zł lub 500 zł na zakupy do Allegro.pl (ważna do 30 czerwca 2017r.) ⇒

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *