sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

200 zł na zakupy do internetowego empiku za kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas, zachęcony chyba sukcesami promocyjnymi kart kredytowych Citibanku, rozpoczął w tym miesiącu promocję swoich kart kredytowych, w których nagrodą jest bon podarunkowy na 200 zł do Empiku. Wprawdzie warunki, które mamy do spełnienia są bardzo proste, ale czy oferta kart kredytowych (czytaj: koszt obsługi kart kredytowych) zachęci nas do skorzystania z tej promocji?

Promocja trwa do 31 grudnia 2017 roku.

Przejdź na stronę promocji ⇒

Promocja (nie)tylko dla nowych klientów BGŻ BNP Paribas

Z promocji tej może skorzystać osoba, która w ciągu ostatniego roku przed zawarciem umowy o kartę kredytową w tej promocji ani do końca okresu promocji, czyli do dnia 31.12.2017r.: nie miała innej karty kredytowej w tym banku, umowy takiej nie wypowiedziała bądź umowa taka okazała się nieważna.

Bon do empik.com za transakcje na 1.000 zł

Warunki do spełnienia nie są trudne. Wystarczy w okresie 2 okresów rozliczeniowych dokonać transakcji bezgotówkowych kartą łącznie na kwotę 1.000 zł, spłacać w terminie swoje zadłużenie i wyrazić zgody marketingowe.

Kilka słów wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o zgody marketingowe, to musimy zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Bank oraz w celu przesyłania przez  Bank informacji handlowej drogą elektroniczną najpóźniej w dniu zawarcia Umowy o Kartę, … i nie wycofywać tej zgody lub nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania naszych danych osobowych w celach marketingowych przez Bank do końca Okresu Sprzedaży Premiowej. Tak to brzmi w regulaminie promocji, a tak naprawdę chodzi o przesyłanie nam  przez bank ofert innych swoich produktów. Najważniejsze jest dla nas ostatnie zacytowane zdanie, że do końca okresu promocji, czyli do 31 grudnia br. nie możemy takiej zgody wycofać. 1 stycznia więc nic ku temu nie stoi na przeszkodzie. 😉

Druga sprawa, to transakcje bezgotówkowe. Bank na szczęście nie ogranicza się tylko do zapłaty za zakupy kartą kredytową w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Zgodnie z regulaminem może to też być przelew z rachunku karty, a także, co jest rzadkością – wypłata gotówki z bankomatu. Są jednak transakcje, które nie będą brane pod uwagę przy obliczaniu wymaganego tysiąca. Są to: transakcje sporne lub zwrócone (np. towar zwrócony do sklepu), kwota spłaty zadłużenia w innym banku i transakcje wykonane kartami dodatkowymi wydanymi do naszej karty. Nasza karta kredytowa jest kartą główną i tylko transakcje nią wykonane są brane pod uwagę.

No i trzecia sprawa, to okres rozliczeniowy. Bank wymaga od nas, byśmy transakcje na 1.000 zł wykonali w ciągu pierwszych 2 okresów rozliczeniowych. Warto więc wiedzieć jak są one liczone przez bank. Okresy rozliczeniowe są miesięczne, a pierwszy okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu przyznania limitu kredytowego na karcie kredytowej.Jak odebrać nagrodę?

Aby odebrać bon na 200 zł do internetowego Empika najpierw podpisujemy umowę o kartę kredytową i spełniamy warunki promocji. Potem wystarczy wejść na stronę www.mambonus.pl, na której klienci BGZ BNP Paribas mogą odbierać bonusy i zarejestrować się. Bon podarunkowy w postaci e-kodu zostanie nam udostępniony w ciągu 5 dni roboczych od dnia zaksięgowania transakcji na 1.000 zł i będziemy mogli go odebrać w ciągu 6 miesięcy od jego udostępnienia.

Karta kredytowa BGŻ BNP Paribas – jaką wybrać?

To była ta przyjemniejsza część promocji. Nie sztuką jest bowiem wykonać transakcje na 1.000 zł. Sztuką jest nie tylko rozsądnie korzystać z karty kredytowej, ale też wybrać mądrze kartę.

Ponieważ bank nie narzucam nam konkretnej karty kredytowej możemy sami wybrać. Nie mam niestety dobrej wiadomości dla tych, którzy mają nadzieję na darmową kartę kredytową, jaką znaleźć można w promocjach Citibanku.

W BGŻ BNP Paribas tańszą wersją jest karta kredytowa Mastercard Standard/Visa Standard. Trzeba za nią zapłacić 72 zł za rok, co daje 6 złotych miesięcznie. Wersja Gold kosztuje ponad 2 razy więcej – 150 zł za rok (12,50 zł/m-c).

Do tego dochodzą inne koszty. Wprawdzie, aby spełnić warunek promocji transakcji na 1.000 zł możemy nie tylko płacić kartą, ale też przelewać pieniądze z rachunku karty i wypłacać pieniądze z bankomatu. Są jednak dwa „ale”. Po pierwsze, transakcje te niemało kosztują, a po drugie od tych transakcji naliczane są odsetki, nawet jeśli spłacimy całe zadłużenie w terminie podanym na wyciągu.

Co do tych kosztów. Jeśli z karty kredytowej przelejemy pieniądze za przelew zapłacimy 4,90% od kwoty przelewu, ale nie mniej niż 10 zł. Wypłata z bankomatu tańsza będzie z bankomatu mieszczącego się w oddziale banku – „tylko” 3,50%. Jeżeli wypłata będzie z innego bankomatu, to będzie kosztować tyle, co przelew, czyli 4,90%, ale nie mniej niż 10 zł.

zdjęcie tytułowe strona promocji Zgarnij e-kartę prezentową empik.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *