sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Jesteś klientem Banku BPH? Zobacz, jakie zmiany Cię czekają.

W pierwszy piątek listopada (04.11.2016r.)  nastąpiła zmiana w Baku BPH – prawne połączenie Alior Banku i wydzielonej części Banku BPH. Właśnie dziś miał miejsce wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Kto jeszcze wczoraj był klientem Banku BPH, dziś może być klientem Alior Banku. Nie wszystkich bowiem obejmuje zmiana. W BPH pozostają kredyty hipoteczne i fundusze inwestycyjne  BPH TFI. Reszta produktów zostaje przeniesiona do Alior Banku.

Kto do Alior Banku, kto pozostaje w BPH?

W zależności od tego, jaki produkt klient posiada, może stać się klientem Alior Banku, może pozostać w Banku BPH, a może też stać się klientem obydwu banków. Kto:

  1. posiada kredyt hipoteczny (klient indywidualny) – pozostaje w BPH.
  2. posiada pozostałe produkty bankowe (klient indywidualny i biznesowy), m.in konto bankowe, kartę debetową, produkt oszczędnościowy lub inwestycyjny, kartę kredytową, kredyt gotówkowy bądź konsolidacyjny, rachunek lub kredyt Kasy Mieszkaniowej, produkt maklerski – staje się klientem Alior Banku.
  3. posiada i kredyt hipoteczny, i inny produkt bankowy – jest klientem obydwu banków.

W zakresie przejętych produktów, Alior Bank stał się następcą prawnym Banku BPH i przejął wszelkie prawa i obowiązki. Klient nie musi nic robić w związku ze zmianą banku. Dotychczas podpisane umowy z Bankiem BPH mają moc prawną i nie ma potrzeby podpisywania dodatkowych aneksów. Numery rachunków bankowych pozostają bez zmian. Posiadane karty płatnicze pozostają aktywne, z tym samym PIN-em. Póki co bez zmian pozostają również regulaminy, tabele opłat, prowizji i oprocentowania.

Alior Bank ma w planie dołączyć do grona pierwszej szóstki największych banków w Polsce. Share on X

 

Brak dostępu do konta – zmiana BPH na Alior Bank

Praktycznie przez cały weekend, od piątku od godziny 18.30 do niedzieli do godziny 21.00 trwać będzie przerwa w dostępie do usług bankowych dla klientów BPH (tych, którzy pozostali w tym banku) i dla klientów , których usługi przejął Alior Bank. W tym czasie nie będzie możliwości korzystania ze strony internetowej banku BPH, serwisu bankowości internetowej i mobilnej oraz Infolinii (oprócz zastrzegania kart pod numerami +48 58 300 75 00 lub 801 889 889). Krócej też dziś pracowały oddziały własne Banku BPH. Nie będzie też możliwości wykonania szybkich płatności internetowych (szybkie płatności są wtedy, gdy ze sklepu internetowego możemy się automatycznie zalogować do swojego banku i automatycznie wykonać przelew). Można natomiast płacić kartami płatniczymi w sklepach i punktach usługowych i wypłacać środki z bankomatu.
Nowa strona internetowa i nowe dane kontaktowe

Po zakończeniu prac technicznych, nastąpią zmiany dla klientów BPH. Klienci posiadający produkty, które przejmuje Alior Bank będą korzystać z nowej strony www.fuzja.aliorbank.pl.

Dostęp do bankowości internetowej będzie na stronie https://online-fuzja.aliorbank.plBez zmian pozostaje aplikacja mobilna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Aplikacja internetowa w wersji Lite (dla pozostałych urządzeń mobilnych) http://mobile.fuzja.aliorbank.pl. Loginy i hasła pozostają takie same.

Zmienią się też dane do kontaktów e-mailowych z bankiem dla tych klientów. I tak:

kontakt1@alior.pl – dla klientów indywidualnych i biznesowych;

businessline@alior.pl – dla klientów korporacyjnych;

kontakt.bm1@alior.pl – dla klientów Biura Maklerskiego

* * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *