poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Premia za założenie konta firmowego, nawet 1500 zł.

Kolejny bank zachęca przedsiębiorców do założenia rachunku firmowego, kusząc premią za założenie konta i korzystanie z niego. Przypomnę, że do tej pory ofertę premiowania klientów firmowych proponują mBank (premia 600zł) i Idea Bank (premia).

Tym razem z ofertą do przedsiębiorców wychodzi Alior Bank proponuje nawet 125 zł miesięcznie, najwięcej w stosunku do dwóch poprzednich. Założenie konta firmowego iBiznes Konto na promocyjnych warunkach będzie możliwe do do odwołania.

Tylko dla nowych klientów

Z promocji może skorzystać tylko osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która do dnia udziału w tej promocji nie posiadała w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów.
Z promocyjnych warunków można skorzystać tylko przez internet.

 

  • Przejdź do wniosku o iKonto Biznes w Alior Banku →

Premia za założenie konta firmowego

Alior Bank, podobnie jak Idea Bank wypłaca premie za wykonywanie różnych czynności lub transakcji na rachunku firmowym. I tak …

 

czynność na rachunku firmowym warunek wypłaty premii kwota premii
przelew do ZUS za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł 25,00 zł
przelew do US za pierwszy w miesiącu przelew do US wykonany w kwocie min. 500 zł 25,00 zł
przelew europejski SEPA za pierwszy w miesiącu przelew SEPA wykonany w kwocie min. 100 EUR 10,00 zł
przelew natychmiastowy za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy  wykonany w kwocie min. 500 zł 10,00 zł
transakcje kartą za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 500 zł kartą lub kartami wydanymi do iKonto Biznes 10,00 zł
skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeśli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek. 10,00 zł
skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeśli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł. 5,00 zł
średniomiesięczne saldo na rachunku* do 2500,00 zł – 0 zł;
od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł;
od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł;
od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł;
od 50 000,01 zł – 60 zł
0 zł – 60 zł

Maksymalnie możemy liczyć na 125 zł miesięcznie, rocznie 1 500 zł. Jeżeli w miesiącu z pojedynczych stawek wyjdzie nam wyższa premia niż te 125 zł to niestety nadwyżka przepada i nie przechodzi na następny miesiąc. Tak więc na każdy następny miesiąc pracujemy od nowa.

*średniomiesięczne saldo to iloraz sumy sald księgowych na rachunku uczestnika promocji (wliczając iKonto Biznes i rachunki pomocnicze otwarte do tego rachunku, środki na rachunku walutowym przeliczane są na polską walutę wg średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego miesiąca, za który jest należna premia) na koniec każdego dnia kalendarzowego i liczby dni w miesiącu kalendarzowym za który jest naliczana premia.

Premia wypłacana będzie do końca miesiąca następującego po miesiącu, za który naliczana jest premia. Pierwsza premia zostanie wypłacona w następnym miesiącu kalendarzowym po miesiącu, w którym przystąpimy do promocji i wypłacana będzie przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych.

Premia stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej, musimy więc pamiętać o jej rozliczeniu.

iKonto Biznes – koszty obsługi

Każde dodatkowe pieniądze cieszą, ale wziąć pod uwagę ile będzie kosztować nas prowadzenie i obsługa konta firmowego.

Konto wraz z kartą debetową możemy mieć za darmo: konto, jeśli utrzymywać będziemy średnie saldo na poziomie 1 000 zł i wyrazimy zgody marketingowe, i ich nie cofniemy, a kartę debetową jeżeli wykonamy nią minimum 4 transakcje miesięcznie. W przeciwnym razie zapłacimy odpowiednio 15zł i 8 zł.

Darmowe są przelewy krajowe (Elixir) wykonane przez internet, w tym do ZUS i US, również 5 przelewów natychmiastowych Express Elixir w miesiącu, a pamiętajmy, że w ramach promocji wypłacana jest premia za pierwszy przelew natychmiastowy.

Bezpłatnych mamy też 5 przelewów europejskich SEPA, za pierwszy w miesiącu również jest naliczana premia.

Zapłacimy natomiast 20 groszy za SMS-owe kody autoryzacyjne czyli de facto przelew internetowy kosztować będzie nas 0,20 zł.

Wypłaty gotówki z bankomatów krajowych są bezpłatne w przypadku bankomatów Alior Banku, w pozostałych bankomatach krajowych jest 5 darmowych wypłat, każda kolejna to 2 zł prowizji. W kasie banku natomiast wypłata gotówki kosztować nas będzie 0,50% minimum 10 zł.

Jeżeli chodzi o wpłaty gotówki to w kasie zapłacimy prowizję 0,50% minimum 10 zł, we wpłatomacie Euronet 0,50% minimum 6%, natomiast we wpłatomacie Planet Cash mamy 5 darmowych wpłat, każda kolejna 10zł.

I opłata, której ja szczególnie nie lubię to 6 zł za sprawdzenie w bankomacie salda na rachunku.

3 konta firmowe z premią. Które wybrać?

W porównaniu do oferty Idea Banku na koncie Firma To Ja, Alior Bank daje więcej możliwości uzyskania premii bo np. za przelew do US i ZUS może być wypłacona osobna premia ale z drugiej strony stawia więcej wymagań – w przypadku przelewów do ZUS i US dolna granica wysokości przelewu jest odgórnie określona, co w Idea Bank-u nie ma miejsca. Nie każdy też przedsiębiorca będzie miał możliwość skorzystania ze wszystkich premii, bowiem nie każdy korzysta w swojej firmie z terminali płatniczych i kas fiskalnych.

Inaczej naliczana i wypłacana jest premia w przypadku konta firmowego w mBanku. Tu premię 50 zł miesięcznie otrzymamy za to, że w okresie 12 miesięcy od zawarcia umowy dokonywać będziemy przelewów do ZUS na kwotę co najmniej 250 zł miesięcznie i przynajmniej raz w miesiącu dokonamy transakcji bezgotówkowej kartą debetową.

Różnica tego konta w stosunku do dwóch pozostałych jest też taka, że to konto oprócz osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dostępne jest też dla spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, spółek z.o.o., fundacji, stowarzyszeń rejestrowych i spółdzielni.

źródło zdjęcia Alior Bank

  • Przejdź do wniosku o mBiznes konto

Dokumenty związane z promocją:

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji rachunku firmowego iKonto Biznes

Które konto firmowe jest najlepszą propozycją dla Ciebie? Dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *