Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

TOP 5 kont osobistych w Polsce


Aktualna oferta kont osobistych w naszym kraju jest bardzo różnorodna. Każdy bank kusi nas swoimi propozycjami, co nieraz przyprawia przeciętnego Kowalskiego o zawrót głowy. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jaki bank oferuje naprawdę korzystne warunki założenia i prowadzenia konta osobistego, poniżej prezentujemy ranking pięciu najkorzystniejszych ofert kont osobistych w znanych Polakom bankach.

1. eKonto standard w mBanku

Oprócz bardzo nowoczesnego serwisu internetowego i całego wachlarza dodatkowych usług i korzyści, samo otwarcie i prowadzenie konta jest zawsze darmowe. Opłata miesięczna za korzystanie z karty wynosi 4 zł, ale jesteśmy z niej całkowicie zwolnieni, jeśli wykonamy nią więcej niż pięć transakcji miesięcznie. Wypłaty na sumę powyżej 100 zł są zawsze darmowe w bankomatach mBanku, BZ WBK, Euronet i Planet Cash. eKonto ma także odmiany dla młodych (eKonto m) i dla bardziej wymagających (eKonto plus). Dodatkowo, zazwyczaj mBank oferuje program promocyjny dla eKonta, w którym można uzyskać nawet 200 PLN premii (kwota zależy od danej edycji promocji).

Zobacz analizę eKonta w mBanku.

2. Konto Proste Zasady w Getin Banku

Największym plusem tej oferty jest zdecydowanie brak opłat za użytkowanie karty i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe, jeśli mamy mniej niż 26 lat. Jeśli jesteśmy starsi, opłata za prowadzenie konta wynosi 8 zł miesięcznie. Możemy jednak zostać z niej zwolnieni, jeśli choć raz w miesiącu dokonamy transakcji kartą bądź BLIKiem. Oferta warta uwagi!

3. Konto Direct w ING Banku Śląskim

Tak jak w dwóch poprzednich przypadkach, ING Bank Śląski wyróżnia się nowoczesnym serwisem internetowym i bogatą ofertą usług oprócz tych związanych ściśle z prowadzeniem naszego konta. Otwarcie i wspomniane prowadzenie konta jest tu zresztą zawsze darmowe. Jesteśmy zwolnieni z comiesięcznej opłaty za kartę, jeśli za jej pomocą wydamy minimum 300 zł miesięcznie. Wypłaty w bankomatach ING i Planet Cash są darmowe w całym kraju.

4. Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe

Może stanowi to dla niektórych zaskoczenie, ale T-Mobile posiada naprawdę bardzo korzystną ofertę w zakresie prowadzenia konta osobistego. Korzystanie z karty jest tu darmowe, za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą również nie ponosimy opłat. Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe, o ile w ciągu miesiąca wykonamy kartą transakcje na sumę minimum 500 złotych. Inaczej miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi aż 18,90 zł, co należy mieć zdecydowanie na uwadze.

5. Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Otwarcie i prowadzenie konta w tym banku jest zawsze darmowe. Tak samo zresztą wygląda sytuacja z opłatą za użytkowanie karty. Wypłata pieniędzy jest darmowa, jeśli skorzystamy w tym celu z bankomatów BGŻ BNP Paribas lub Planet Cash. 

Więcej ofert i ranking kont osobistych znajdziesz na www.wktorymbanku.pl/konta-osobiste/.

wpis sponsorowany

3 Comments

  • Mam konto w mbanku od wielu lat i również jestem zadowolony. Niektórzy narzekaja na wygląd serwisu internetowego, w ostatnim jednak czasie sporo się na tym serwisie pozmieniało, tak więc moim zdaniem wcale nie jest to taka niewygodna opcja.

    Wole jednak konto w nest banku. Po pierwsze nie ma tam opłaty za korzystanie z karty bez znaczenia na to ile wykonamy platności kartą. Poza tym konto jest dla mnie wygodniejsze. Minusem tutaj jest na pewno fakt częstych przerw w dzialaniu systemu. Pod tym względem mbank króluje……System pada rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *