Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Podałeś w banku numer na kartę? W lutym Możesz nie wysłać przelewu.

Jeżeli w banku Masz podany numer telefonu na kartę, zostało Ci niewiele czasu na jego rejestrację. Jeśli nie zarejestrujesz karty prepaid do pierwszego dnia lutego, a numer ten jest numerem do przesyłania z banku haseł SMS-owych, nie zrealizujesz w banku żadnej operacji, która wymaga podania przesłanego hasła. Na przykład nie przelejesz pieniędzy ze swojego konta bankowego. 

 

1 luty to ostatni dzień na rejestrację karty prepaid. Banki na swoich stronach i profilach społecznościowych przypominają o konieczności zarejestrowania telefonu na kartę, a operatorzy telekomunikacyjni kuszą promocjami.

Rejestracja karty prepaid jest obowiązkowa

Obowiązek rejestracji kart prepaid kupionych przed 25 lipca 2016 roku wymusza na nas ustawa antyterrorystyczna obowiązująca od dnia 2 lipca 2016 roku. Numery telefonów niezarejestrowane do 1 lutego, zostaną dezaktywowane. Osoby, które od 25 lipca kupują karty prepaid (startery) swoje dane przekazują sprzedawcy od razu przy zakupie. Karty kupione wcześniej ale nie aktywowane do 25 lipca br.

Kto nie chce rejestrować numeru na kartę, a posiada inny numer na umowę albo na kartę, ale już zarejestrowany, może w swoim banku zmienić numer telefonu do haseł SMS-owych na inny. Podpowiadam tylko, że w BZ WBK pobierana jest prowizja za taką usługę 25zł jeśli zmiana zgłaszana jest w oddziale banku. Zmiany można też dokonać bezpłatnie łącząc się z doradcą przez wideo czat.




Jakie dane podajemy przy rejestracji?

Potrzebny będzie dokument tożsamości: dowód osobisty albo paszport lub karta pobytu jeśli kartę rejestruje cudzoziemiec. Musimy podać imię i nazwisko, PESEL (jeśli posiadamy). W przypadku firmy będzie to nazwa firmy, Regon lub NIP lub numer KRS/ewidencji działalności gospodarczej. Kartę na swoje dane może zarejestrować osoba, która ukończyła 13 lat.

Gdzie zarejestrujemy?

1.Operatorzy ułatwiają rejestrację (wszak dobry każdy nowy klient ;)). Tak więc możemy udać się osobiście do placówki operatora telekomunikacyjnego i tam dokonać wszelkich formalności.

2.Jeśli u wybranego operatora posiadamy już inny numer (na umowę albo wcześniej zarejestrowany starter) rejestracji można dokonać za pomocą SMS-a.

3.Dwa banki: Banku Millenium lub ING Banku Śląskiego oferują rejestrację swoim klientom z poziomu systemu transakcyjnego (opcja dostępna po zalogowaniu się na konto).

4.Na poczcie też można. Nawet u listonosza, jeśli wyposażony jest w tablet. Według informacji podanej przez pocztę 2 dni temu zarejestrowała ona ponad 800 tysięcy kart prepaid. Na poczcie zarejestrować można numer u operatorów: Orange, nju mobile, Play, T-Mobile, Plus, Plush oraz Virgin. U listonosza rejestrację mają możliwość klienci Orange, Play i T-Mobile.

Szczegółowe informacje na temat rejestracji podawane są na stronach poszczególnych operatorów telekomunikacyjnych.

Niestety, pojawiają się też oszuści, którzy przez telefon proponują rejestrację kart. A takiej możliwości rejestracji nie przewiduje żaden operator. Bądźmy czujni.

źródło Ustawa o działaniach antyterrorystycznych (strona 24), strony operatorów telekomunikacyjnych

 

****************

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *