sobota, 20 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Paybynet szybkie płatności internetowe dostępne dla klientów BGŻ BNP Paribas.

Klienci kolejnego już banku, tym razem BGŻ BNP Paribas, mają możliwość korzystania z usługi bezpośrednich płatności internetowych Paybynet obsługiwanych przez Krajową Izbę Rozrachunkową (KIR).

 

Paybynet co to jest?

To płatność online dokonywana bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego, w którym klient dokonuje zakupu. Dane w przelewie wypełniane są automatycznie przez system Paybynet, co upraszcza i przyspiesza proces płatności, a także eliminuje ryzyko wprowadzenia błędnych danych, które mogą mieć miejsce przy samodzielnym uzupełnianiu danych w przelewie. Jest to bezpieczna forma płatności, bowiem przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu, bez uczestnictwa innej instytucji pośredniczącej.

„Informacje o płatnościach realizowanych w systemie Paybynet przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a ich wymiana następuje z wykorzystaniem protokół SSL, co zapewnia bezpieczeństwo płatności – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Warto dodać, że przelewy zlecane w systemie Paybynet są nieodwołalne. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zlecenie płatności zostanie zrealizowane.” / źródło KIR
Jak działa Paybynet i gdzie można nim zapłacić?

Podobnie jak przy innych płatnościach wykonywanych przy zakupie internetowym, klient chcąc zapłacić za zakupy wybiera spośród dostępnych opcji – szybki przelew Paybynet, loguje się do swojej bankowości internetowej i akceptuje przelew.

Usługa ta dostępna jest już w wielu sklepach internetowych. Zapłacić za jej pośrednictwem można też korzystając z usług e-Urzędu – online wnosić opłaty administracyjne i skarbowe. Lista sklepów ⇒

Paybynet lista banków.

Obecnie dostępny jest dla klientów następujących banków:

Alior Bank,

Citi Handlowy,

Getin Bank i Noble Bank,

Bank Pekao SA,

Plus Bank,

Bank Millenium,

Idea Bank,

Nest Bank,

PKO Bank Polski,

PBS Bank (Podkarpacki Bank Spółdzielczy),

Banki spółdzielcze zrzeszone w SGB i BPS

oraz dla osób płacących kartami płatniczymi Organizacji Visa i Mastercard.

źródło KIR

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *