Klienci kolejnego już banku, tym razem BGŻ BNP Paribas, mają możliwość korzystania z usługi bezpośrednich płatności internetowych Paybynet obsługiwanych przez Krajową Izbę Rozrachunkową (KIR).
Paybynet co to jest?
To płatność online dokonywana bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego, w którym klient dokonuje zakupu. Dane w przelewie wypełniane są automatycznie przez system Paybynet, co upraszcza i przyspiesza proces płatności, a także eliminuje ryzyko wprowadzenia błędnych danych, które mogą mieć miejsce przy samodzielnym uzupełnianiu danych w przelewie. Jest to bezpieczna forma płatności, bowiem przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu, bez uczestnictwa innej instytucji pośredniczącej.
„Informacje o płatnościach realizowanych w systemie Paybynet przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a ich wymiana następuje z wykorzystaniem protokół SSL, co zapewnia bezpieczeństwo płatności – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Warto dodać, że przelewy zlecane w systemie Paybynet są nieodwołalne. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zlecenie płatności zostanie zrealizowane.” / źródło KIR
Jak działa Paybynet i gdzie można nim zapłacić?
Podobnie jak przy innych płatnościach wykonywanych przy zakupie internetowym, klient chcąc zapłacić za zakupy wybiera spośród dostępnych opcji – szybki przelew Paybynet, loguje się do swojej bankowości internetowej i akceptuje przelew.
Usługa ta dostępna jest już w wielu sklepach internetowych. Zapłacić za jej pośrednictwem można też korzystając z usług e-Urzędu – online wnosić opłaty administracyjne i skarbowe. Lista sklepów ⇒
Paybynet lista banków.
Obecnie dostępny jest dla klientów następujących banków:
Alior Bank,
Citi Handlowy,
Getin Bank i Noble Bank,
Bank Pekao SA,
Plus Bank,
Bank Millenium,
Idea Bank,
Nest Bank,
PKO Bank Polski,
PBS Bank (Podkarpacki Bank Spółdzielczy),
Banki spółdzielcze zrzeszone w SGB i BPS
oraz dla osób płacących kartami płatniczymi Organizacji Visa i Mastercard.
źródło KIR
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *