poniedziałek, 15 lipcaPieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.
Shadow

Najlepsze lokaty krótkoterminowe w czerwcu 2017 r. Ranking lokat do 3 m-cy.

Gdzie na krótki okres ulokować pieniądze w banku? Bezpiecznie, choć niezbyt opłacalnie na lokacie albo na koncie oszczędnościowym. Dla osób, które nie chcą ryzykować  poniżej zestawienie najlepszych lokat na okres do 3 miesięcy. W zestawieniu brane są pod uwagę tylko te lokaty, których oprocentowanie wynosi minimum 3%.

Najlepsze lokaty krótkoterminowe w czerwcu 2017

To, co łączy lokaty najwyżej oprocentowane, to nie tylko krótki okres lokaty, ale też ograniczenie maksymalnych kwot, jakie można wpłacić na lokatę. Również to, że większość z tych lokat skierowana jest do osób, które nie były jeszcze klientami danego banku i to, że z danej oferty promocyjnej można skorzystać tylko raz. Jak to wygląda w tym miesiącu (czerwiec 2017r.)?

Lokata Happy. To oferta Idea Banku. Klient ma do wyboru jeden z trzech okresów lokaty: 1 miesiąc, 2 miesiące lub 3 miesiące. W zależności od okresu lokaty, różna jest też wysokość oprocentowania. Jest to odpowiednio 3%, 4% i 3,5%. Wpłacić na lokatę można od 500 zł do 10 000 zł. To lokata, która skierowana jest tylko i wyłącznie do nowego klienta (nie można być teraz ani wcześniej nie można było być klientem Idea Banku i Lion’s Banku). Nie wymaga otwierania konta osobistego. Zerwanie lokaty, to utrata wypracowanych odsetek.

Nest Lokata Witaj z oferty Nest Banku. To również lokata tylko dla nowych klientów, jednak ta wymaga otwarcia konta osobistego (lokatę należy założyć w ciągu 30 dni od otwarcia pierwszego konta osobistego, Nest Konta). Dobra wiadomość jest taka, że jest to jedno z najtańszych obecnie kont osobistych. Lokata dostępna jest na dwa okresy: 3-miesięczny i 6-miesięczny z oprocentowaniem 4% w skali roku. Zdeponować na lokacie można od 1 000 zł do 10 000 zł. W przypadku lokaty 6-miesięcznej 4% jest gwarantowane przez pierwsze 3 miesiące trwania lokaty. Przez kolejne 3 miesiące oprocentowanie w tej wysokości zostanie naliczone pod warunkiem dodatkowego warunku spełnionego w ciągu 60 dni od założenia lokaty. Na konto osobiste musi wpłynąć przynajmniej raz wynagrodzenie w kwocie nie niższej niż 2 500 zł. Jeśli klient posiada konto firmowe może wybrać drugą opcję – zasilić to konto łącznie na kwotę co najmniej 6 000 zł w jednym z miesięcy i opłacić składkę do US lub ZUS.  Zerwanie lokaty, to utrata wypracowanych odsetek.

Lokata na Start z oferty Plus Banku. Lokatę może założyć klient, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy otworzył konto osobiste (Konto Plus) w tym banku. Jest to lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem progresywnym (I miesiąc 3%, II miesiąc 4% i III miesiąc 5% – średnie oprocentowanie 4% w skali roku). Klient może wpłacić na lokatę od 1 000 zł do 10 000 zł. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty zostaną wypłacone odsetki za pełne okresy (miesiące) trwania lokaty.

mBank również przygotował Lokatę dla nowych klientów. Tę lokatę otwiera się razem z kontem osobistym, a pieniądze na nią należy zapewnić w ciągu 7 dni. Jest to lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem 3,5%. Klient może wpłacić na nią od 500 zł do 10 000 zł.

LOGujesz-LOKujesz, to lokata nieco inna od pozostałych. Może ją bowiem założyć osoba, która aktywuje bankowość mobilną Eurobanku na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym. Lokatę musi jednak otworzyć w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej. LOGujesz-LOKujesz, to lokata 1-miesięczna oprocentowana 3,5% w skali roku. Możliwa kwota do zdeponowania na lokacie to zakres od 200 zł do 10 000 zł. Aby założyć tę lokatę należy być posiadaczem konta osobistego w tym banku.

Lokata Welcome, to lokata oferowana przez Lion’s Bank (oddział Idea Bank, ale dla zamożniejszych klientów). To lokata zakładana na niewiele więcej niż jeden miesiąc (40 dni). Wpłacić na nią można od 100tys. zł do 600tys. zł. W zależności od wysokości wpłaconej kwoty oprocentowanie wynosi 3% dla kwot od 350tys. zł do 600tys. zł i 2,75% dla kwot od 100tys. zł do 350tys. zł. To lokata tylko dla nowych klientów, nie wymagany jest rachunek bankowy. Lokata zakładana jest przez Doradcę. Zerwanie lokaty, to utrata wypracowanych odsetek.
Lokata Welcome oferowana jest również w wersji online. Z tej wersji też może skorzystać tylko nowy klient, który ma do wybory lokatę na 1 miesiąc (2,15%) lub na 3 miesiące (2,25%). Najmniej wpłacić można 100tys. zł, maksymalnie 350tys. zł.

Lokata Bezkarna oferowana przez BGŻ Optima. To 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3% w skali roku. Gwarancja odsetek – tu klient, nawet gdy zerwie lokatę przed końcem otrzyma wypracowane odsetki. Minimalna kwota lokaty 1 000 zł, a maksymalna 20 000 zł. Z lokaty tej może skorzystać klient, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed założeniem lokaty nie posiadał Konta Indywidualnego w BGŻ Optima. Przy czym Konto Indywidualne nie jest kontem osobistym, ale kontem oszczędnościowym, darmowym. Wraz z lokatą otwierane jest właśnie to konto oszczędnościowe.

Lokata z oferty powitalnej Credit Agricole Dzień dobry w CA. To jedyna spośród wymienionych lokat, którą można założyć tylko w Oddziale. Mogą z niej skorzystać klienci, którzy posiadają już konto osobiste w Credit Agricole (nie dłużej jednak niż od 6 miesięcy) bądź to konto otworzą. Aby oprocentowanie promocyjne zostało naliczone należy oprócz konta posiadać kartę debetową oraz zadeklarować i zapewnić stały wpływ na konto w kwocie minimum 500 zł. Parametry lokaty: okres trwania 60 dni, oprocentowanie promocyjne 3%, możliwa kwota do wpłaty 1 000 zł – 50 000 zł.

Lokata mobilna w Getin Banku. To 2-miesięczna lokata zakładana przez aplikację mobilną. Oferta skierowana jest zarówno do nowych jak i obecnych klientów posiadających konto w Getin Banku. Na lokatę wpłacić można na nią od 500 zł do 10 000 zł. Środki będą oprocentowane 3% w skali roku. Zerwanie lokaty, to utrata wypracowanych odsetek.

Lokata Happy Pro. To druga w tym zestawieniu lokata z oferty Idea Banku. W przeciwieństwie do lokaty Happy, lokata Happy Pro ma tylko jeden okres lokaty – 3 miesiące. Może jednak na nią wpłacić nieco więcej, bo do 25 000 zł. Minimalna kwota wpłaty jest taka sama – 500 zł. Oprocentowanie lokaty 3%. Ponieważ jeden klient może założyć tylko jedną z tych dwóch lokat, jeśli do dyspozycji ma do 10 000 zł bardziej opłacalna jest lokata Happy. W przypadku Happy Pro również nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, jednak aby skorzystać z tej lokaty nie można było być wcześniej klientem Idea Banku i Lion’s Banku. Dla uzupełnienia wspomnę, że rodzina lokat Happy posiada jeszcze jedną 3-miesięczną lokatę, Happy Plus z najniższym oprocentowaniem 2,5%. Jednak kwota możliwa do zdeponowania na niej jest najwyższa, od 10 000,01 zł do 100 000 zł.

Tabela. Zestawienie Najlepsze lokaty krótkoterminowe w czerwcu 2017r.

Lokata Happy
Idea Bank
1 miesiąc – 3,00%
2 miesiące – 4,00%
3 miesiące – 3,50%
Nest Lokata Witaj
Nest Bank
3 miesiące – 4,00%
6 miesięcy – 4,00%
*Przez pierwsze 3 miesiące 4% jest gwarantowane. Przez kolejne 3 miesiące 4% zostanie naliczone po spełnieniu warunków (opis nad tabelą). Bez spełnionych warunków oprocentowanie 3 ostatnich miesięcy wyniesie 0,5%.
Lokata na Start
Plus Bank
3 miesiące – 4,00%
*4% – średnie – I m-c 3%, II m-c 4% i III m-c 5%.
Lokata dla nowych klientów
mBank
3 miesiące – 3,50%
LOGujesz-LOKujesz
Eurobank
1 miesiąc – 3,50%
Welcome
Lion’s Bank
40 dni – 2,75-3,00%
Lokata Bezkarna
BGŻ Optima
3 miesiące – 3,00%
Dzień dobry w CA
Credit Agricole
60 dni – 3,00%
Lokata mobilna
Getin Bank
2 miesiące – 3,00%
Lokata Happy Pro
Idea Bank
3 miesiące – 3,00%

oprac. własne

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


1 Comment

  • Jeśli ktoś już pozakładał sobie promocyjne lokaty w Nest, Idea itd. i już nie może skorzystać z promocyjnego oprocentowania, albo ma do włożenia większe kwoty warto zwrócić uwagę też na konta oszczędnościowe -np. 3% do uzyskania w T-mobile UB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *