Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Jak nowe firmy mogą pozyskać środki na działalność?

Dobry pomysł, dopracowany biznesplan, odpowiednie miejsce to już połowa sukcesu w drodze do otwierania nowej firmy. Niestety, pierwszą i początkowo najpoważniejszą przeszkodą jest brak kapitału, który umożliwiłby swobodny rozwój. Plany, założenia, zakres działań – skąd jednak zdobyć pieniądze na rozwinięcie nowego przedsiębiorstwa? Okazuje się, że innowacyjne projekty mają dużą szansę na pozyskanie środków z wielu źródeł. Gdzie więc zgłosić się, by mieć jak największą szansę na uzyskanie pieniędzy?

Na prowadzeniu banki i kredyty dla przedsiębiorców

Obecnie niemalże każdy bank posiada w swojej ofercie specjalne propozycje dla początkujących właścicieli firm. Wprawdzie nie wszyscy kredytodawcy są chętni do udzielania takich zobowiązań start–upom, ponieważ wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem upadku, ale powstaje coraz więcej kredytów dla nowych firm umożliwiających im rozruch na rynku. Nie tylko początkujący biznesmeni mają szansę na wsparcie ze strony banku – firmy, które prosperują i odnotowują zyski już od dłuższego czasu, również mogą ubiegać się o zdobycie pieniędzy z instytucji bankowych. Dowiedz się więcej o tym, jakie należy spełnić warunki i kto ma szansę uzyskać kredyt dla nowej firmy:http://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-nowych-firm.html.

Leasing zamiast kredytu dla przedsiębiorców?

Korzystnym rozwiązaniem może okazać się także leasing, który traktowany jest jako wynajem przedmiotów połączony z ich użytkowaniem. Raty za korzystanie ze sprzętów i maszyn zaliczają się do kosztów uzyskania przychodu, a co za tym idzie, kwota, od której należy odprowadzić podatek jest niższa. Dlatego leasing to optymalna opcja zarówno dla firm dopiero startujących, jak i tych z dłuższym doświadczeniem.

Środki nie tylko z banków komercyjnych

Kredyty dla przedsiębiorców oferują nie tylko banki komercyjne. Chęć wsparcia finansowego biznesmenów wykazuje także Bank Gospodarstwa Krajowego, który w planach posiadał stworzenie specjalnego funduszu, mającego na celu dofinansowanie głównie młodych firm. BGK ma już doświadczenie w prowadzeniu podobnych funduszy, które miały na celu wspieranie rozwoju innowacyjnych projektów. Zazwyczaj działa to na zasadzie udzielania nisko oprocentowanej pożyczki.

Środki z funduszy unijnych

Kiedy przedsiębiorca nie chce rozpoczynać swojej działalności od zaciągania kredytu, może postarać się o uzyskanie dotacji z funduszy europejskich. Co jakiś czas tworzone są nowe programy wsparcia małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Na ten cel przeznacza się określoną pulę środków, które rozdziela się pomiędzy wybrane zgłoszenia firm. W zależności od rodzaju programu i wymogów z nim związanych, właściciele firm wnioskują o przyznanie środków na jej działalność. Takie pieniądze przyznawane są bezzwrotnie, jednak pod warunkiem, że firma spełni określone założenia.

wpis sponsorowany

One Comment

  • W dzisiejszych czasach, osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej mają znacznie ułatwione zadanie w porównaniu np. do poprzedniego dziesięciolecia. Z jednej strony mogą liczyć na niski zus, możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji z urzędu pracy czy dotacji UE, nie wspominając już o szeregu kredytów skierowanych dla nowych firm. Kiedyś nie było czegoś takiego jak kredyt na start, dzisiaj jest sporo tego typu ofert dostępnych praktycznie od 1-go dnia działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *