Pieniądze leżą na ziemi, trzeba się tylko chcieć po nie schylić.

Czy leasing samochodu to opłacalny sposób na wejście w posiadanie pojazdu? Analiza

Leasing to nowoczesny, atrakcyjny ekonomicznie sposób finansowania dóbr. Wśród najpopularniejszych przedmiotów umów leasingowych znajdują się auta – osobowe, dostawcze oraz ciężarowe do 3,5 t.
W artykule przyjrzymy się rosnącej popularności leasingu. Sprawdzimy co za nią stoi oraz na czym polega opłacalność takiego sposobu finansowania pojazdów.

Jak wynika z danych, udostępnionych przez Związek Polskiego Leasingu, w I kwartale 2017 r. leasingodawcy sfinansowali aż o 19,7 proc. pojazdów więcej niż w tym samym okresie rok temu.

Powyższe dane z całą pewnością świadczą o rosnącej popularności takiego sposobu finansowania.

Skąd rosnąca popularność leasingu?

Jedną z najważniejszych przyczyn rosnącej popularności leasingu jest z całą pewnością wzrost świadomości konsumentów. Przedsiębiorcy coraz częściej zauważają i doceniają korzyści, wynikające z podpisania umowy leasingowej.

A tych jest naprawdę sporo.

Korzyści wynikające z leasingu

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z podpisania umowy leasingowej jest możliwość użytkowania wysokiej klasy, świetnie wyposażonego samochodu przy minimalnym zaangażowaniu własnych środków finansowych. Leasing będzie więc świetną propozycją dla nowych firm, które nie mogą poszczycić się jeszcze imponującym kapitałem. Jego zalety docenią także przedsiębiorcy, którzy… zamiast wydawać pieniądze na zakup pojazdów, wolą przeznaczyć je na intratne inwestycje i rozwój firmy.

Ogromnym profitem leasingu jest również możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania i co za tym idzie obniżenia wysokości podatku.

Podpisując umowę na leasing operacyjny będzie mógł odliczyć od dochodu zarówno kapitałową jak i odsetkową część raty leasingowej. Jako koszty będziesz mógł potraktować również wszystkie wydatki, związane z bieżącą eksploatacją pojazdu.

Opłacalność leasingu w praktyce

Nie ulega wątpliwościom, że podpisanie umowy leasingowej przyniesie przedsiębiorcom szereg profitów. Sprawdźmy jednak, jak w praktyce przedstawia się opłacalność takiego sposobu finansowania.

Biorąc pod uwagę fakt, że w zależności od leasingodawcy koszty leasingu mogą kształtować się w odmienny sposób, ”pod lupę” weźmiemy Toyota Leasing i oferowany przez niego Leasing SMARTPLAN.

Czym jest Leasing SMARTPLAN?

Leasing SMARTPLAN to usługa skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawowe korzyści z takiego sposobu finansowania to:

  • * niska rata leasingowa – dzięki elastycznym warunkom z powodzeniem dostosujesz wysokość raty do własnych możliwości finansowych;
  • * niska opłata wstępna – to Ty decydujesz o tym, ile jesteś w stanie zapłacić „na początek”;
  • * niska utrata wartości auta – dzięki gwarantowanej wartości rezydualnej masz pewność niskiej utraty wartości Toyoty i wiesz dokładnie ile będzie warta na koniec Twojej umowy.

Kalkulator leasingu, czyli ile w praktyce kosztuje leasing w Toyota Banku?

Na stronie internetowej Toyota Leasing istnieje możliwość skorzystania z funkcjonalnego i prostego w obsłudze kalkulatora leasingu. Kalkulator leasingu pozwala na sprawdzenie wysokości raty leasingowej dla poszczególnych modeli nowych samochodów marki Toyota.

Jeśli chciałbyś stać się użytkownikiem Toyoty Yaris, przygotuj się na miesięczną ratę leasingową w wysokości 474 zł netto. Kalkulacja została stworzona z założeniem 3-letniego okresu finansowania oraz wpłaty własnej w wysokości 10% (3 854 zł). Co ważne, leasingodawca przewiduje także możliwość redukcji wpłaty własnej do 0% oraz modyfikacji okresu trwania umowy (od 24 do 48 miesięcy).

Jeśli interesują Cię auta z wyższego segmentu, przedmiotem leasingu możesz uczynić Toyotę Avensis 1,6 Valvematic. Jeśli wpłacisz 10% (7309 zł) jego wartości i podpiszesz umowę na 3 lata, rata leasingowa wyniesie 899 zł netto.

Podobnie jak w przypadku Toyoty Yaris, istnieje możliwość modyfikacji okresu trwania umowy oraz zminimalizowanie opłaty wstępnej.

artykuł sponsorowany

One Comment

  • Długo myślałem właśnie o leasingu, ponieważ wydawał mi się bardzo korzystny cenowo. Ostatecznie jednak wybór padł na tanią wypożyczalnię samochodów, która zaoferowała mi wynajem długoterminowy. Auto mam rok, serwisowane jest na bieżąco, ale nie przeze mnie. Do moich obowiązków należy tylko informowanie odpowiednio wcześniej o chęci dokonania napraw oraz tankowanie. Ograniczyłem koszta do minimum i jestem bardzo zadowolony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *