Czas na zmiany. W listopadzie ubiegłego roku nastąpiło prawne połączenie Alior Banku części Banku BPH. W BPH pozostała obsługa kredytów hipotecznych. Obsługę pozostałych produktów przejął Alior Bank. Jak można było przewidywać, tych klientów wkrótce będą obowiązywać zmiany. Bank zapowiedział ich wprowadzenie 27 marca 2017 roku. Zostanie ujednolicona oferta produktów, usług i systemów informatycznych. Przy okazji zostaną też wprowadzone podwyżki dla starych klientów Alior Banku.
Placówki Alior Banku dla dawnych klientów BPH
Od 27 marca br. klienci, których produkty zostały przeniesione z BPH będą obsługiwani w placówkach Alior Banku (jest ich około 800). Będą korzystać również z bankowości internetowej i mobilnej, w których do dyspozycji będą mieć między innymi: internetowy kantor walutowy i płatności mobilne BLIK. W drugiej połowie lutego klienci korzystający z bankowości internetowej Sez@m otrzymują instrukcję korzystania z systemów Alior Banku. Do nowego systemu zostanie przeniesiona m.in. część historii rachunku (od 1 stycznia 2016), a także dane odbiorów i zleceń stałych.
Nowe numery rachunków
Stare numery rachunków (z Alior Banku) obowiązywać będą jeszcze przez 2 lata.
Jednak wszystkim ROR-om, rachunkom oszczędnościowym, lokatom terminowym, rachunkom kredytowym i kartom kredytowym zostaną nadane nowe numery rachunków. Nowy numer będzie widniał w danych wszystkich przelewów wychodzących. Wpłat natomiast będzie można dokonywać zarówno na stary jak i na nowy numer rachunków. Dobrze jednak zmienić jak najszybciej numer rachunku wszędzie gdzie jest on podany. Dziś, kiedy te zmiany się dokonują klient o nich pamięta, a przez 2 lata może o nich zapomnieć.
Nowe nazwy rachunków
Zmienią się też nazwy dotychczasowych rachunków obowiązujących w Banku BPH. I tak np. od marca konta: Lubię to! Konto, Cool Konto, Sezam Student i Sezam Junior będzie nosić nazwę Konto Internetowe. Kapitalne Konto będzie Kontem Korzystnym, a Dopasowane Konto – Kontem Korzystnym.
Zmiana opłat za konto i kartę debetową
Zmiany nastąpią też w wysokości opłat dotyczących rachunków bankowych, kart debetowych i kredytowych, rachunków oszczędnościowych, lokat i kredytów.
Opłata za prowadzenie konta – zmiany
Opłata za obsługę karty debetowej – najważniejsze zmiany
Podwyżki dla starych klientów Alior Banku
Według informacji bankowej zmiany dla obecnych klientów mają na celu uproszczenie i ujednolicenie oferty. To jednak idealny moment na wprowadzenie podwyżek. Klientów zawierających umowy od 10 stycznia 2017 roku, zmiany już obowiązują.
Z 6zł na 8zł zdrożeje prowadzenie rachunków: Rachunek Bez Opłat i Rachunek Bez Opłat Plus. Posiadacze Konta Internetowego zapłacą więcej za kartę debetową (jest 4zł, będzie 6zł) jeśli nie wykonają transakcji kartą na co najmniej sto złotych w miesiącu.
Wypłaty z bankomatów krajowych pozostaną darmowe tylko z bankomatów Alior Banku i sieci Euronet. Prowizje za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju wzrosną z 3zł do 5zł.
Przy okazji zmian bank wycofa z oferty kartę wirtualną NFC. Karty wydane do 31 grudnia 2016 roku obsługiwane będą do 31 maja 2017 roku.
Cashback niższy o połowę
Na Koncie Rozsądnym cashback (zwrot części wydatków na zakupy spożywcze) zostanie obniżony o połowę, z 3% na 1,50%. Bez zmiany pozostaną natomiast maksymalne kwoty, które można zyskać z cashback-u – 50zł miesięcznie i 400zł rocznie.
źródło Alior Bank
* * * * * * * * * * * * * *
mBank też mi podniósł opłaty, także widzę, że niestety tendencja jest taka, że z powodu zmiany polityki naszego rządu klienci banków muszą pokutować. Jak wiadomo, ubezpieczenia także poszły do góry. Słyszałem też, że pod koniec roku do góry mają iść stopy procentowe, także wszyscy, którzy mają kredyty także powinni liczyć się ze zwiększeniem rat. Taka rzeczywistość.
dobrze wiedzieć bo jakoś nie dostałem bezpośredniej informacji jeszcze na ten temat, albo gdzieś przeoczyłem 😛 oj wszędzie teraz podnoszą te opłaty, za każdy rodzaj operacji właściwie się płaci w niektórych bankach…