TOP 3 darmowe rachunki bankowe (ROR-y)

Darmowe rachunki bankowe..

Wprawdzie obowiązują już przepisy nakazujące bankom i SKOK-om oferowanie darmowych podstawowych rachunków bankowych. Jednak po pierwsze dopiero od sierpnia 2018 roku banki będą mogły zostać ukarane za brak podstawowego rachunku płatniczego. Do tego czasu obowiązuje bowiem okres przejściowy, więc banki nie mają co spieszyć się z wprowadzaniem go do swojej oferty.  Po drugie nie wszystkie operacje na rachunku będą gwarantowane za darmo. I wreszcie po trzecie, taki rachunek będzie mogła otworzyć tylko osoba, która nie posiadała jeszcze rachunku bankowego.

Co w takim razie banki oferują dla osób, które już posiadają rachunek bankowy? Wśród różnych ofert rachunków można znaleźć i takie, za których prowadzenie i obsługę karty debetowej bank nie pobiera prowizji. Bez żadnych warunków. Za co jeszcze klient może być zwolniony z opłaty?

TOP 3 DARMOWE rachunki bankowe

Idea Bank

Konto Idealne. Posiadacze tego rachunku bankowego za darmo wypłaca też gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju. Przeleją też przez Internet bez prowizji pieniądze na inny rachunek zarówno w Idea Banku, jak i rachunek w innym banku. Również do ZUS i US (w Oddziale i przez telefon kosztuje 5 zł). Nie zapłacą też za wpłatę i wypłatę gotówki w kasie banku i we wpłatomacie (dotyczy wpłat). To też jeden z niewielu banków, który nie pobiera prowizji za zmianę PIN-u, a prowizja za sprawdzenie salda w bankomacie należy do jednej z niższych. Poza tym posiadacz tego konta ma w miesiącu do dyspozycji po 2 darmowe przelewy europejskie (SEPA) i przelewy natychmiastowe.

Do Konta Idealnego bank proponuje konta oszczędnościowe, na których w zależności od spełnionych warunków można zyskać do 2,80% odsetek. Wiecej o Idealnym Koncie ⇒

Jeżeli ktoś nie był jeszcze klientem Idea Banku, a ma oszczędności, które chciałby wpłacić na lokatę, to Idea Bank ma jedną z lepszych ofert, ale tylko dla NOWYCH klientów. Lokata Happy i Lokata Happy Plus znajdują się wśród polecanych przez mnie lokat 3 miesięcznych.

Przejdź na stronę banku ⇒

 

NestBank Nest Konto. To kolejny rachunek bankowy, na którym nie jest pobierana prowizja od wypłat gotówki we wszystkich bankomatach w kraju. Wypłaty z bankomatów za granicą kosztują zawsze 5 złoty. Również przelewy internetowe, w tym do US i ZUS są za darmo. Zlecone w Oddziale i przez telefon, podobnie jak w Idea Banku kosztują 5 zł. Na Nest Konto wszystkie przelewy SEPA przez internet (europejskie w EUR) są za darmo. Za wypłatę i wpłatę gotówki (w tym we wpłatomacie) też nie jest pobierana prowizja.

Przeczytaj też:   do 600 zł moneyback od mBanku za otwarcie konta osobistego.

Do Nest Konta klient może założyć jedną z najwyżej oprocentowanych lokat bankowych, Lokatę Nest Witaj. O ile uczyni to w ciągu 30 dni od otwarcia konta, bo tylko przez taki czas oferta jest aktualna.

Kto zamiast posiadania oszczędności potrzebuje pożyczyć pieniędzy, to bank może zaoferować do 30 000 zł na 5 lat w ofercie Nest Gotówka na Klik. O samym Nest Koncie i ofertach proponowanych do niego przeczytasz tutaj …

Przejdź na stronę banku ⇒
Konto osobiste. Bez żadnej wyróżniającej się nazwy. Po prostu, konto osobiste. Tu klient również nie zapłaci ani za wypłaty z bankomatów w kraju, ani za przelewy internetowe, do ZUS i US również. Oprócz tego posiadacz konta osobistego w Orange Finanse może otrzymać rabat 10 zł na rachunki lub doładowanie karty do telefonu w Orange.

Z produktów oszczędnościowych lokaty nie polecam ze względu na wysokość oprocentowania – 1,70%. Konto oszczędnościowe już tak. Wprawdzie warunki promocyjne obowiązują tylko przez pół roku, ale dobre o to mając na uwadze, że niewiele lokat ma takie oprocentowanie. 3,50% przez 6 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł pod warunkiem dokonania płatności kartą debetową na kwotę co najmniej 300 zł w miesiącu – to oferta Orange Finanse. Jeśli ktoś chciałby wpłacić lub wypłacić gotówkę, to do jego dyspozycji pozostaje wpłatomat mBanku (to mBank dostarcza usługi finansowe do Orange Finanse), ewentualnie poczta lub oddział innego banku.  Opis konta osobistego ⇒

Przejdź na stronę banku ⇒

oprac.własne

Polecisz inny rachunek, za który nie zapłacisz ani za jego prowadzenie ani za obsługę karty debetowe?

* * * * * * * *  * * * * * * * * * *

Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *