Premia za założenie konta firmowego, nawet 1500 zł.

konto fimowe alior bank

Kolejny bank zachęca przedsiębiorców do założenia rachunku firmowego, kusząc premią za założenie konta i korzystanie z niego. Przypomnę, że do tej pory ofertę premiowania klientów firmowych proponują mBank (premia 600zł) i Idea Bank (premia).

Tym razem z ofertą do przedsiębiorców wychodzi Alior Bank proponuje nawet 125 zł miesięcznie, najwięcej w stosunku do dwóch poprzednich. Założenie konta firmowego iBiznes Konto na promocyjnych warunkach będzie możliwe do do odwołania.

Tylko dla nowych klientów

Z promocji może skorzystać tylko osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która do dnia udziału w tej promocji nie posiadała w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów.
Z promocyjnych warunków można skorzystać tylko przez internet.

 

Premia za założenie konta firmowego

Alior Bank, podobnie jak Idea Bank wypłaca premie za wykonywanie różnych czynności lub transakcji na rachunku firmowym. I tak …

 

czynność na rachunku firmowym warunek wypłaty premii kwota premii
przelew do ZUS za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł 25,00 zł
przelew do US za pierwszy w miesiącu przelew do US wykonany w kwocie min. 500 zł 25,00 zł
przelew europejski SEPA za pierwszy w miesiącu przelew SEPA wykonany w kwocie min. 100 EUR 10,00 zł
przelew natychmiastowy za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy  wykonany w kwocie min. 500 zł 10,00 zł
transakcje kartą za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 500 zł kartą lub kartami wydanymi do iKonto Biznes 10,00 zł
skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeśli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek. 10,00 zł
skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeśli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł. 5,00 zł
średniomiesięczne saldo na rachunku* do 2500,00 zł – 0 zł;
od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł;
od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł;
od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł;
od 50 000,01 zł – 60 zł
0 zł – 60 zł

Maksymalnie możemy liczyć na 125 zł miesięcznie, rocznie 1 500 zł. Jeżeli w miesiącu z pojedynczych stawek wyjdzie nam wyższa premia niż te 125 zł to niestety nadwyżka przepada i nie przechodzi na następny miesiąc. Tak więc na każdy następny miesiąc pracujemy od nowa.

*średniomiesięczne saldo to iloraz sumy sald księgowych na rachunku uczestnika promocji (wliczając iKonto Biznes i rachunki pomocnicze otwarte do tego rachunku, środki na rachunku walutowym przeliczane są na polską walutę wg średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego miesiąca, za który jest należna premia) na koniec każdego dnia kalendarzowego i liczby dni w miesiącu kalendarzowym za który jest naliczana premia.

Premia wypłacana będzie do końca miesiąca następującego po miesiącu, za który naliczana jest premia. Pierwsza premia zostanie wypłacona w następnym miesiącu kalendarzowym po miesiącu, w którym przystąpimy do promocji i wypłacana będzie przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych.

Premia stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej, musimy więc pamiętać o jej rozliczeniu.

iKonto Biznes – koszty obsługi

Każde dodatkowe pieniądze cieszą, ale wziąć pod uwagę ile będzie kosztować nas prowadzenie i obsługa konta firmowego.

Konto wraz z kartą debetową możemy mieć za darmo: konto, jeśli utrzymywać będziemy średnie saldo na poziomie 1 000 zł i wyrazimy zgody marketingowe, i ich nie cofniemy, a kartę debetową jeżeli wykonamy nią minimum 4 transakcje miesięcznie. W przeciwnym razie zapłacimy odpowiednio 15zł i 8 zł.

Darmowe są przelewy krajowe (Elixir) wykonane przez internet, w tym do ZUS i US, również 5 przelewów natychmiastowych Express Elixir w miesiącu, a pamiętajmy, że w ramach promocji wypłacana jest premia za pierwszy przelew natychmiastowy.

Bezpłatnych mamy też 5 przelewów europejskich SEPA, za pierwszy w miesiącu również jest naliczana premia.

Zapłacimy natomiast 20 groszy za SMS-owe kody autoryzacyjne czyli de facto przelew internetowy kosztować będzie nas 0,20 zł.

Wypłaty gotówki z bankomatów krajowych są bezpłatne w przypadku bankomatów Alior Banku, w pozostałych bankomatach krajowych jest 5 darmowych wypłat, każda kolejna to 2 zł prowizji. W kasie banku natomiast wypłata gotówki kosztować nas będzie 0,50% minimum 10 zł.

Jeżeli chodzi o wpłaty gotówki to w kasie zapłacimy prowizję 0,50% minimum 10 zł, we wpłatomacie Euronet 0,50% minimum 6%, natomiast we wpłatomacie Planet Cash mamy 5 darmowych wpłat, każda kolejna 10zł.

I opłata, której ja szczególnie nie lubię to 6 zł za sprawdzenie w bankomacie salda na rachunku.

3 konta firmowe z premią. Które wybrać?

W porównaniu do oferty Idea Banku na koncie Firma To Ja, Alior Bank daje więcej możliwości uzyskania premii bo np. za przelew do US i ZUS może być wypłacona osobna premia ale z drugiej strony stawia więcej wymagań – w przypadku przelewów do ZUS i US dolna granica wysokości przelewu jest odgórnie określona, co w Idea Bank-u nie ma miejsca. Nie każdy też przedsiębiorca będzie miał możliwość skorzystania ze wszystkich premii, bowiem nie każdy korzysta w swojej firmie z terminali płatniczych i kas fiskalnych.

Inaczej naliczana i wypłacana jest premia w przypadku konta firmowego w mBanku. Tu premię 50 zł miesięcznie otrzymamy za to, że w okresie 12 miesięcy od zawarcia umowy dokonywać będziemy przelewów do ZUS na kwotę co najmniej 250 zł miesięcznie i przynajmniej raz w miesiącu dokonamy transakcji bezgotówkowej kartą debetową.

Różnica tego konta w stosunku do dwóch pozostałych jest też taka, że to konto oprócz osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dostępne jest też dla spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, spółek z.o.o., fundacji, stowarzyszeń rejestrowych i spółdzielni.

źródło zdjęcia Alior Bank

Dokumenty związane z promocją:

Regulamin promocji

Przeczytaj też:   100 zł za konto młodzieżowe mBank -u + 500 zł w konkursie na projekt karty debetowej

Tabela opłat i prowizji rachunku firmowego iKonto Biznes

Które konto firmowe jest najlepszą propozycją dla Ciebie? Dlaczego?

Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *