Konto bankowe z premią. mBank płaci do 500zł za eKonto.

Zyskaj z eKontem. Promocja konta bankowego w mBanku.

mBank kusi premią nawet 500 zł za otwarcie konta osobistego i korzystanie z niego. Czy łatwo sięgnąć owych 500 zł i czy każdy ma na to szansę? O tym w dzisiejszym wpisie.

Zyskaj z eKontem

mBank z dniem 1 marca 2016r. zmienił nieco ofertę rachunków indywidualnych, w zamian kilku kont: (eKonto, eKonto mobilne, eKonto mobilne plus, mKonto Multi) będzie teraz jedno eKonto w dwóch taryfach – standard i plus (różnice tych kont pod koniec wpisu). Tych właśnie dwóch kont dotyczy najnowsza promocja mBanku.

Do promocji można przystąpić do końca 31 maja 2016r.


(Nie) tylko nowy klient

W promocji może wziąć udział nowy klient, a wg regulaminu promocji:

„Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadził lub prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Udziału w Promocji nie może wziąć pełnomocnik strony, o której mowa w zdaniu poprzedzającym.”

Co oznacza, że osoba, która kiedyś już była klientem mBanku może wziąć udział w promocji. Wyłączone są jedynie osoby, które chcą otworzyć rachunek wspólny.

Aby wziąć udział w promocji mBanku należy:

 1. Złożyć wniosek o otwarcie rachunku >wniosek o eKonto z taryfą standard< lub >wniosek o eKonto z taryfą plus< wraz z kartą debetową, przy okazji akceptując regulamin promocji „mOkazje w Serwiesie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku”;
 2. Zawrzeć umowę o prowadzenie rachunków bankowych z mBankiem do dnia 31 maja 2016r.

500 złotych premii,

tyle można maksymalnie wyciągnąć z tej promocji jeśli spełni się wszystkie jej warunki.

Jak w każdej promocji trochę trzeba się postarać by odebrać całą premię, na pocieszenie napiszę, że najprzyjemniejsza jest ostatnia część premii w kwocie 240 zł, ale o tym za chwilkę.

10 zł za aplikację mobilną

Tę cześć premii również jest łatwo zdobyć. Wystarczy w ciągu 24 godzin od otwarcia rachunku pobrać aplikację mobilną i ją aktywować. Premia zostanie wypłacona w ciągu 20 dni po spełnieniu warunku.

250 zł za płatność kartą lub Blikiem

Nad tą premią trzeba się najbardziej „napracować”. Jest ona wypłacana za płacenie kartą lub Blik-iem. Bank wypłaci 2% wartości płatności kartą i 4% wartości płatności BLIK-iem. By płatność została wzięta pod uwagę do naliczenia premii musi być rozliczona w miesiącu, w którym została dokonana. W regulaminie jest zapis, że pod uwagę brane są transakcje dokonane w punktach handlowo-usługowych, wnioskować więc można, że te w Internecie nie będą brane pod uwagę. Dla pewności jednak mam potwierdzenie konsultanta z mBanku, że transakcje internetowe też są brane pod uwagę, gdyby było inaczej taki zapis byłby w regulaminie.

To nie wszystko, bowiem by otrzymać premię należy:

 1. Dokonać transakcji kartą lub Blikiem na łączną kwotę co najmniej 250 zł (transakcje muszą być rozliczone w tym samym miesiącu).
 2. Transakcja dokonana kartą lub Blikiem nie może zostać anulowana do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym została wykonana;
 3. W danym miesiącu kalendarzowym musi wpłynąć na konto minimum 1000 zł, z tym że wpływ nie może być z konta należącego do osoby, która bierze udział w promocji;
 4. Przynajmniej raz w miesiącu należy się zalogować do aplikacji mobilnej.

Premia ta będzie wypłacana przez 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych poczynając od drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarta został umowa. Jeżeli więc umowa zostanie podpisana w marcu i w marcu zostaną spełnione warunki pierwsza premia zostanie wypłacona do końca maja (marzec – podpisanie umowy i spełnienie warunków, kwiecień – bank sprawdza czy transakcje nie są anulowane, maj – wypłata premii od dokonanych i rozliczonych płatności). Premia będzie wypłacana miesięcznie przez 5 kolejnych miesięcy, do końca każdego następnego miesiąca po spełnieniu warunków. Miesięcznie w ten sposób można otrzymać do 50 zł, łącznie przez 5 miesięcy maksymalnie 250 zł.

Przeczytaj też:   Darmowe Konto Optymalne z bonusem do 400 zł (bonprix lub allegro).

240 zł BONUS-u

otrzymamy jeśli spełnimy warunki w każdym z 5 kolejnych miesięcy. Premię tę bank wypłaci w miesiącu następnym po spełnieniu wszystkich warunków.


eKonto w wersji standard i plus

Jak napisałam we wstępie w tej promocji można otworzyć jedno z dwóch wersji eKonta. Czym się w takim razie one różnią?

eKonto w wersji standard to konto prowadzone bezpłatnie bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Dodatkowo bezpłatne są tu przelewy internetowe, zarówno w ramach banku jak i poza bank. Bezpłatne są też wypłaty z części bankomatów krajowych: mBanku, sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK. Wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych też można mieć bezpłatne ale w tym celu trzeba wykupić dodatkową usługę za 5 zł miesięcznie.

eKonto w wersji plus natomiast jest bezpłatne pod warunkiem zasilania go kwotą minimum  1 000 zł miesięcznie. W zamian za to w odróżnieniu od wersji standard bezpłatne są wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, przelewy zlecone w placówce banku, brak jest też opłaty za korzystanie z polecenia zapłaty.

Prowizja za korzystanie z karty debetowej w przypadku obydwu kont jest taka sama i wynosi 4 zł miesięcznie. Opłaty można uniknąć jeśli w miesiącu dokonanych zostanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą.

Prowizja eKonto standard eKonto plus
Prowadzenie konta 0zł 5zł
Warunek zwalniający z opłaty za konto X Wpływ na konto minimum 1 000 zł w poprzednim miesiącu.
Przelew internetowy (wewnętrzny i zewnętrzny) 0zł 0zł
Przelew telefon/placówka wewnętrzny 2zł / 5zł 2zł / 0zł
Przelew telefon/placówka zewnętrzny, w tym przelew na numer telefonu lub profil facebookowy 4zł / 8zł 4zł / 0zł
Przelew do ZUS/US/Organu Podatkowego (Internet/telefon/placówka) 0zł / 5zł / 10zł 0zł / 5zł /10zł
Polecenie zapłaty (miesięczna opłata za korzystanie) 2zł 0zł
Zlecenie stałe 0zł 0zł
Wyciąg elektroniczny/papierowy 0zł / 5zł 0zł / 5zł
Obsługa karty debetowej 4zł 4zł
Warunek zwalniający z opłaty Dokonanie i rozliczenie minimum 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Dokonanie i rozliczenie minimum 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.
Wypłaty z bankomatów:  
mBanku, sieci Euronet, Planet Cash, BZ WBK 0zł 0zł
Pozostałych w kraju 3% min 5zł max 9zł 0zł
Zwolnienie z opłaty Wykupienie usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” – koszt 5zł x
Za granicą 3% min. 9zł 0zł
Sprawdzenie salda w bankomacie 5zł 5zł
Zmiana PIN 2zł 2zł
Cash back (wypłata gotówki w kasie sklepu przy okazji zakupów) 0zł 0zł

Podsumowanie

Przyznam, że promocja warta jest rozważenia. Być może nie 500 zł (mam na myśli premię za płatność kartą lub Blik-iem, którą może być trudno w każdym miesiącu uzyskać w maksymalnej kwocie) ale ponad połowę co najmniej można otrzymać. Tym bardziej, że koszt obsługa konta i karty debetowej nie jest wygórowany no może oprócz dwóch pozycji, które coraz częściej pojawiają się w opłatach również innych banków, mam na myśli prowizję za sprawdzenie salda w bankomacie i za zmianę PIN 😉

źródło grafika mBank
dane aktualne na dzień wpisu

Dokumenty dotyczące promocji:

Regulamin promocji >>>

Tabela opłat i prowizji >>>

Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

7 thoughts on “Konto bankowe z premią. mBank płaci do 500zł za eKonto.”

 1. Witam,
  Mam pytanie. Jeśli konto założę w poniedziałek (30.05.2016) to czy do końca maja (pozostanie jeden dzień) bede musiała spełnić wymagane miesięczne warunki otrzymania premii, czyli 1000 zł wpływu, logowanie do aplikacji i transakcje kartą / blikiem na min. 250 zł? Czy ewentualnie można by było zacząć od czerwca spełniać warunki? Pozdrawiam

 2. Zgodnie z regulaminem do 31 maja ma zostać zawarta umowa rachunku z kartą debetową (proszę nie zapomnieć przy składaniu wniosku zaakceptować regulaminu mOkazji, to jeden z warunków promocji), aktywacja aplikacji mobilnej ma nastąpić w ciągu 24 godz. od otwarcia konta. Premię za płatności kartą i blikiem uczestnik otrzyma od drugiego m-ca po miesiącu, w którym została zawarta umowa a wypłacona premia dotyczyć będzie m-ca poprzedniego czyli umowa zawarta do 31 maja, płatność blikiem i kartą + wpływ i logowanie do aplikacji mobilnej w czerwcu, wypłata w lipcu.
  Informacja potwierdzona też w banku.
  PS. Przepraszam za opóźnioną odpowiedź. Pozdrawiam ciepło 🙂

 3. Bardzo dziękuję za odpowiedź, taką samą informację otrzymałam w placówce, bo właśnie otworzyłam ekonto plus z promocją do 500 zł zwrotu. Czy dobrze liczę, że robiąc płatności kartą w miesiącu na min 250 zł i spełniając pozostałe warunki (wpływ min 1000 zl i logowanie do aplikacji) po pięciu miesiącach otrzymam min 275 zł zwroru? Pozdrawiam

 4. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli chodzi o sam zwrot za płatności kartą, to maksymalnie w ciągu 5 m-cy można odzyskać 250zł (maks. 50zł miesięcznie). To, ile Pani odzyska za płatność kartą zależy od wysokości kwoty jaka zostanie zapłacona kartą lub Blikiem – przy płatności kartą zwracane jest 2% a Blikiem 4%. Żeby więc zyskać maksymalną kwotę miesięcznie trzeba zapłacić kartą na min 2500zł (2500*2%=50) albo Blikiem 1250zł (1250*4%=50) albo łącząc obydwie te płatności.

 5. Rozumiem 🙂 czyli wydając powiedzmy kartą (bo tak będę płacić, blika chyba sobie daruje) te minimum 250 zł to 2% zwrotu daje 5 zł na miesiąc. Czyli przez 5 miesięcy to daje 25 zł plus 10 zł zwrotu za zalogowanie się do aplikacji plus premia 240 zł na koniec. Czyli w sumie to 275 zł. To miałam na myśli 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *