Debet na koncie w PKO Banku Polskim dostępny przez iPKO

Debet na koncie PKO BP

Osoby posiadające konto osobiste w banku PKO Banku Polskim mogą wnioskować o Debet na koncie przez serwis internetowy iPKO oraz telefonicznie przez Contect Center. Możliwość ta została udostępniona przez bank 10 grudnia br.

 

Contact Center 800 302 302 (bezpłatny numer) lub +48 81 535 60 60 (dla dzwoniących w kraju, z zagranicy i z telefonów komórkowych, opłata zgodna z taryfą operatora) lub + 48 808 234 45 20 (dla dzwoniących z terenu UE, opłata zgodna z taryfą operatora)

Debet na koncie PKO Banku Polskiego przez iPKO

Aby skorzystać z opcji wnioskowania przez serwis internetowy iPKO po zalogowaniu należy w górnym menu wybrać zakładkę Nowy kredyt lub pożyczka, a następnie Dopuszczalne saldo debetowe.

Debet PKO BP dostępny przez ipko i telefonicznie.
źródło PKO Bank Polski

Należy wypełnić wniosek i zaakceptować warunki korzystania z dopuszczalnego salda debetowego. Fakt ten potwierdzić należy kodem autoryzacyjnym (SMS, token lub zdrapka, w zależności od wybranego narzędzia autoryzacyjnego). Po potwierdzeniu klient może korzystać z przyznanych mu środków.

Dopuszczalnego salda debetowego nie należy mylić z kredytem odnawialnym na koncie. Debet to możliwość korzystania z ujemnego salda na rachunku w wysokości nieprzekraczającej miesięcznego limitu ustalonego przez bank. Wysokość dopuszczalnego salda debetowego w PKO Banku Polskim jest ustalana na podstawie średniej wpływów z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o debet. Ustalona jest też maksymalna kwota jaką bank może przyznać. Dla rachunków Konto za Zero i Konto bez Granic jest to kwota 1.000zł, dla Konta dla Młodych 500zł, dla kont Aurum 2.500zł, a dla kont Platinum II 5.000zł.

 
Koszt obsługi debetu

Bank nie pobiera odsetek od wykorzystanej kwoty kredytu przy rachunku Konto za Zero. Jest pobierana opłata za skorzystanie z limitu – 5zł miesięcznie. Opłata ta naliczana jest od momentu skorzystania z limitu w wysokości przekraczającej 10zł.

Przy pozostałych rachunkach oprocentowanie debetu wynosi 10%. Jest ono naliczane od wykorzystanej kwoty debetu.

Wykorzystana kwota debetu musi zostać spłacona w ciągu 30 dni. Mechanizm spłaty jak przy kredycie odnawialnym w koncie – każdy wpływ na konto zaliczany jest na poczet spłaty Debetu. Po spłacie można ponownie skorzystać z przyznanej przez bank kwoty. 

źródło (informacje i zdjęcie) PKO Bank Polski

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

8 thoughts on “Debet na koncie w PKO Banku Polskim dostępny przez iPKO”

  1. Idealnie w tempo ten artykuł, PERFEKCJA akurat potrzebuje użyć debetu na koncie i miałem się zorientować w tym temacie. Dziękuję bardzo i pozdrawiam
    Walutowyinwesotr ostatnio opublikował…Gra na forexMy Profile

  2. ostatnio skorzystałem z tego debetu i zdziwiłem się jak nisko to jest oprocentowane, praktycznie gotówka za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *