Od 1 lipca 2017r. zmieni się taryfa opłat i prowizji w Alior Banku.

alior bank zmiana opłat

Z dniem 1 lipca 2017 roku klientów Alior Banku obowiązywać będzie nowa tabela opłat i prowizji. Część operacji do końca czerwa darmowych, od 1 lipca będzie płatnych. W innych przypadkach opłaty wzrosną. Posiadaczom Konta Rozsądnego zostanie zmieniona wysokość cashback.

To dobry moment na zamknięcie rachunku. Jeżeli ktoś chciałby zmienić bank, jest to dobry moment. W przypadku, gdy bank zmienia warunki, klient może się na nie nie zgodzić. W takim przypadku wystarczy do banku przesłać informację o sprzeciwie wobec proponowanych zmian przed dniem ich wprowadzenia.

Klient ma prawo, przed datą proponowanego wejścia w życie zmian, wypowiedzieć Umowę, której dotyczą zmiany Taryfy Opłat i Prowizji ze skutkiem natychmiastowym bez ponoszenia opłat związanych z wypowiedzeniem Umowy lub opłat wynikających z proponowanych zmian. / źródło Tabela Opłat i prowizji

Niższy cashback

Posiadacze Konta Rozsądnego będą otrzymywać o 0,5% mniej od zakupów w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach opłaconych kartą debetową. Z niewielkiego i tak już 1,50% zwrotu cashback (nie mylić z usługą wypłaty gotówki w kasie banku) nastąpi spadek do 1%. Bez zmian pozostaną kwoty maksymalnej miesięcznej i rocznej wysokości zwrotu (miesięcznie 50 zł, rocznie 400 zł). Niestety, pomimo tego, maksymalne kwoty dla niewielu będą osiągalne. Aby bowiem otrzymać 50 zł na konto trzeba wcześniej wydać nie mniej niż 5000zł.

Być może dla niektórych osób dobrą informacją będzie to, że posiadacze karty Mastercard wydawanej do konta Rozsądnego będa mogli korzystać z programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials, w którym zbiera się punkty za zakupy u partnerów tego programu.

Karta debetowa do Konta Internetowego

Wysokość opłaty się nie zmieni. Nadal pozostanie 6 zł lub 0 zł jeśli zostanie spełniony warunek płatności kartą. Zmieni się właśnie ten warunek. Od lipca, aby karta do Konta Internetowego była darmowa trzeba będzie dokonać nią płatności bezgotówkowych (płatności za zakupy) już nie na kwotę 100 zł jak jest obecnie, ale na 300 złotych. Transakcje te oczywiście muszą zostać rozliczone na rachunku w danym miesiącu.


Wypłaty z bankomatów

Podobnie jak mBank, tak też Alior Bank „nagradzał” będzie wypłaty wyższe niż 100 zł (zmiana dotyczy wypłaty kartą debetową w bankomatach sieci Euronet). Wypłaty w bankomatach zlokalizowanych w placówkach Alior Banku i wypłaty za pośrednictwem Blika nadal będą za darmo.

Przeczytaj też:   Walizka spakowana na wakacje? A finanse?

W przypadku Konta Rachunki w Pakiecie (obecnie Alior Rachunki bez Opłat/Plus) i Konta Internetowego wypłata z bankomatu sieci Euronet powyżej 100 zł będzie darmowa. Wypłacenie kwoty niższej równać się będzie prowizji w wysokości 5 zł za każdą taką wypłatę.

Posiadacze innych kont będą mieć dodatkową opcję. Wystarczy, że na ich konto w danym miesiącu zostanie zaksięgowany wpływ z tytułu wynagrodzenia lub stypendium lub wpływ z tytułu renty albo emerytury, a bez względu na wysokość wypłaty gotówki z bankomatu nie zapłacą prowizji.

Opłata abonamentowa do Konta Rachunki bez Opłat

Dla przypomnienia – Konto Rachunki bez Opłat i Rachunki bez Konto Opłat Plus od lica nazywać się będzie Konto Rachunki w Pakiecie.

Jeśli natomiast chodzi o zmianę opłatach, to ci, którzy zapewnią na konto wpływ z tytułu wynagrodzenia lub stypendium lub wpływ z tytułu renty albo emerytury nadal nie będą płacić prowizji za opłacanie rachunków i za samo prowadzenie konta. Jeżeli zaś wpływu nie będzie za opłacanie rachunków zostanie pobrana opłata abonamentowa 8 zł. Obecnie jest ona pobierana jeden raz niezależnie od liczby zrealizowanych wpłat i przelewów na opłacenie rachunków. Od 1 lipca dotyczyć będzie tylko 3 wpłat i przelewów. Za każdą kolejną wpłatę i przelew zostanie pobrana opłata 8 zł.

W ramach usługi „Rachunki w Pakiecie” mogą być realizowane przelewy oraz wpłaty na rachunki o ile płatność dotyczy uiszczenia należności za gaz, prąd, telefon, telewizję, Internet, prenumeratę, ubezpieczenia, czynsz, fundusz remontowy, eksploatację, najem lokalu mieszkalnego, studia lub szkołę lub przedszkole lub żłobek, podatek, bądź spłatę kredytów w innych bankach oraz wpłaty i przelewy do ZUS, o ile faktura lub rachunek lub blankiet wpłat lub książeczka opłat wystawiona jest przez usługodawcę na imię i nazwisko Klienta lub na adres zgodny z adresem zamieszkania Klienta. Wpłata w ramach usługi „Rachunki w Pakiecie” realizowana jest dwukrokowo: wpłata na Konto Rachunki w Pakiecie, a następnie przelew do odbiorcy wskazanego przez Klienta. / źródło Tabela opłat obowiązująca od 1 lipca 2017r.

Szczegółowy wykaz zmian obowiązujący od 1 lipca 2017 roku 

źródło informacji Alior Bank

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

2 thoughts on “Od 1 lipca 2017r. zmieni się taryfa opłat i prowizji w Alior Banku.”

  1. Jak zwykle, zmiana opłat nigdy nie jest na lepsze, ale to normalne wśród dzisiejszej bankowości. Dziękuje za powiadomienie.

  2. Znowu podwyżki… ciekawe ilu teraz klientów zrezygnuje. Jakby nie mogli wprowadzić jakiejś gwarancji tego, że nie zmienią się opłaty, np. tak jak jest w Raiffeisen czy w Orange Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *