Do 150 zł (30 zł miesięcznie) za założenie konta w promocji Aktywnie z kontem BZ WBK.

Aktywnie z kontem BZ WBK.

Ruszyła nowa promocja 2 rachunków bankowych BZ WBK: Konta Godnego Polecenia i Konta 1│2│3. Oprócz wyboru konta klient może wybrać też jedną z dwóch dostępnych kart debetowych – Mastercard lub Visa. Premia w tej promocji wynosi 150 zł. Promocja Aktywnie z kontem BZ WBK trwa do 30 czerwca 2017r.

 

Kto nie może założyć konta w tej promocji?

Osoba, która w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień założenia Konta Godnego Polecenia lub Konta 1│2│3 posiadała lub była współposiadaczem konta osobistego w tym banku.

Tak jak w każdej promocji, tak i w tej również osoby, które są pracownikami banku i osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację promocji.

Jak założyć konto w promocji BZ WBK?

W tej promocji obydwa konta możemy otworzyć na 3 sposoby: wypełniając wniosek przez internet, wypełniając wniosek przez aplikację mobilną lub telefonicznie.

Po złożeniu wniosku podpisać umowę możemy na 2 sposoby: za pośrednictwem kuriera lub dokonując przelewu na kwotę 1 zł ze swojego konta w innym banku*. Dla osób, które wybiorą drugi sposób przypominam, że dane tego konta muszą dokładnie zgadzać się z danymi podanymi we wniosku o konto otwierane w tej promocji.

*Przelewu do potwierdzenia umowy można dokonać z następujących banków: mBanku, Banku Pekao, BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Euro Banku, Banku Spółdzielczy we Wschowie (NET BANK) oraz Raiffeisen Bank Polska.

Konto otwieramy wraz z kartą debetową: MasterCard Omni lub Visa Sol (o różnicach pomiędzy nimi piszę niżej przy okazji porównania obydwu rachunków osobistych) i z dostępem do bankowości elektronicznej BZWBK24.

Musimy wyrazić też zgodę marketingową, na otrzymywanie informacji handlowych od banku i podać numer telefonu komórkowego. Zgody marketingowe niektórych odstraszają od różnych ofert, nie tylko bankowych. Mamy jednak taką rzeczywistość, że na każdym kroku są one wymagane. Od siebie mogę tylko napisać, że konto w BZ WBK mam od ponad roku i na palcach jednej ręki mogę policzyć oferty handlowe jakie ten bank przesłał mi na komórkę.

Na przystąpienie do promocji mamy czas do końca czerwca 2017 roku.

Przejdź na stronę promocji 

 
Warunki promocji Aktywnie z kontem BZ WBK

Zanim o warunkach, wspomnę w jaki sposób będzie wypłacana premia. Otóż nie w całości jednorazowo, ale 5 razy po 30 zł w następujących po sobie miesiącach.

Aby otrzymać za dany miesiąc 30 zł należy:

zapewnić wpływ wynagrodzenia na konto kwotą na łączną kwotę minimum 1 000 zł oraz

dokonać łącznie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, BLIKiem lub kartą mobilną HCE.

Pierwszy miesiąc, za który premia może zostać naliczona, to miesiąc następny po zawarciu umowy.

Odnośnie płatności bezgotówkowych są wyłączenia dotyczące punktów gdzie będziemy płacić. Do limitu wymaganych transakcji bank nie zaliczy tych, które zostaną dokonane w kasynach i zakładach bukmacherskich (kod MCC 6540 i MCC 7995).

W miesiącu, w którym nie uda nam się spełnić tych warunków, nie otrzymamy premii. Łącznie można więc zyskać 150 zł lub mniej o 30 zł za każdy miesiąc, w którym warunków nie spełnimy.

Jak to wygląda na przykładzie? Jeśli umowa zostanie zawarta w kwietniu, to pierwszym miesiącem, w którym musimy spełnić warunki jest maj i 4 kolejne miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień).

 

Konto Godne Polecenia czy Konto 1│2│3?

Przed decyzją, które konto zechcemy założyć w promocji warto znać różnice pomiędzy tymi kontami.

Przede wszystkim opłata za prowadzenie konta. Konto Godne Polecenia jest bezwarunkowo darmowe, zaś Konto 1│2│3 musimy zasilić kwotą co najmniej 2 tysięcy złotych, aby za to konto nie płacić.

Plusem zaś Konto 1│2│3 jest oprocentowanie środków, szkoda, że tylko do 3 000 zł, ale z drugiej strony niewiele kont osobistych jest w ogóle oprocentowanych. Drugim plusem tego rachunku są bonusy w postaci częściowego zwrotu za opłacanie rachunków domowych (1% gaz, 2% prąd i 3% Internet, TV i telefon). Też niby niewiele, ale co miesiąc można mieć 25 zł zwrotu.

Konto Godne Polecenia nie będzie opłacalne dla tych, którzy często wpłacają gotówkę w kasie banku. Tylko do końca kwietnia br. za wpłatę bank nie pobierze prowizji. Alternatywą dla wpłaty gotówki w kasie jest wpłata we wpłatomacie BZ WBK. Ta nic nie kosztuje. Podobnie z wypłatą, darmowa jest wypłata Blikiem w bankomacie.

Przeczytaj też:   Przesiądź się na rower i zyskaj 400 zł.
Operacja Konto Godne Polecenia Konto 1│2│3
oprocentowanie konta X 1% do 1 000 zł;
2% od 1 000,01 do 2 000 zł
3% od 2 000,01 do 3 000 zł
prowadzenie konta 0 zł 0 zł pod warunkiem zasilenia konta kwotą minimum 2 000 zł.
20 zł bez spełnionego warunku.
przelew internetowy 0 zł
SMS kod 0 zł do 0.04.2017r. (promocja),
potem 0 zł za 5 pierwszych SMS kodów, kolejne po 20 groszy
przelew w Oddziale 8 zł
przelew natychmiastowy (Express Eliksir lub Blue Cash) 5 zł
Przelew24 (szybkie płatności internetowe) 50 groszy
zlecenie stałe 50 groszy
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata gotówki w kasie 0 zł do 30.04.2017r. (promocja),
później 5 zł
0 zł
wypłata gotówki w kasie 5 zł 0 zł
zmiana numeru telefonu do SMS kodów 25 zł w Oddziale, 0 zł przez video czat 0 zł

 

Karta debetowa Visa Sol czy MasterCard Omni?

Jak wspomniałam we wstępie, co nie zawsze jest możliwe w promocjach tego banku, kto założy konto w tej promocji może wybrać czy woli kartę debetową Visa czy Mastercard. Różnica oczywiście nie jest tylko w wyglądzie, ale też w cenie.

MaterCard Omni wprawdzie kosztuje 7 zł miesięcznie, ale w zamian za to wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są za darmo. Tu też niższa jest prowizja za wypłaty z bankomatów za granicą. Jednak mając na uwadze minimalny pułap prowizji, różnica ta nie ma znaczenia przy niskich kwotach wypłaty.

Kto zaś wybierze kartę Visa Sol wprawdzie niewiele musi zrobić, by mieć ją za darmo (5 transakcji) i niewiele nawet gdy nie wykona tych transakcji (4 zł). Jednak za darmo wypłaci tylko z bankomatu należącego do banku, a w pozostałych bankomatach krajowych nie mniej niż 5 zł.

Operacja Visa Sol MasterCard Omni
obsługa karty debetowej 0 zł pod warunkiem rozliczenia minimum 5 transakcji bezgotówkowych
lub 4 zł.
7 zł
wypłata z bankomatu BZ WBK 0 zł
wypłata z pozostałych bankomatów w kraju 2 zł w bankomatach Cashzone;
3% minimum 5 zł w pozostałych
0 zł
wypłata z bankomatów za granicą 3% minimum 10 zł 2% minimum 10 zł
cash back 1,50 zł
sprawdzenie salda w bankomacie 2 zł

 

Ponieważ każdy z nas zna swoje potrzeby najlepiej, sam podejmie najlepszą dla siebie decyzję. Mam nadzieję, że pomogą Wam w tej decyzji powyższe porównania. 🙂

źródło zdjęcia tytułowego BZ WBK strona promocji

 

Dokumenty związane z promocją:

Regulamin promocji 

Tabela opłat i prowizji ⇒

 

 

Inne promocje BZ WBK:

Do 31 lipca 2017r. trwa promocja, w której do odebrania łącznie 200 zł bonusu (promocja powiązana z kartą kredytową).

Do 30 kwietnia 2017r. zwolnienie z opłaty za SMS kody.

Do 30 kwietnia 2017r. zwolnienie z opłaty za wpłaty gotówkowe w kasie banku.

 

Info od autora

Opisując każdą promocję opieram się na dostępnych dokumentach i staram się to czynić jak najbardziej rzetelnie. Jeśli jednak zauważysz nieścisłość lub błąd, Daj proszę znać w komentarzu lub napisz na adres alicja@bankowo.info. 

Nie jest to wpis sponsorowany. Nikt mi za niego nie zapłacił. Przy niektórych opisywanych przeze mnie promocjach znajdują się linki afiliacyjne (przy tej promocji ich nie ma). Jeśli zdecydujesz się skorzystać z takiej oferty (jeśli jest link afiliacyjny informuję o tym pod wpisem) i założysz konto korzystając z linku na tej stronie (z góry Ci za to pięknie dziękuję :)) i spełnisz warunki tej promocji, ja otrzymam wynagrodzenie. Ciebie to nic kosztować nie będzie. Więcej o linkach afiliacyjnych …

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z tej promocji, będę wdzięczna za udostępnienie tego wpisu. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bądź na bieżąco!

Aktualne promocje i aktualności prosto z banków na Facebooku, Twitterze albo na Twoją skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *